******************************************************
Geçenlerde A-101'de Kurutulmuş Trabzon Hurması görünce aklıma Rooftop Prince dizisi geldi. Dizide prensesi, ya da prensi de olabilir, kuru bir meyveyle zehirliyorlardı. İlk o zaman görüp ne olduğunu bir türlü anlayamamıştım. Sonrasında defalarca gördük dizilerde. Trabzon Hurmasıymış, gerçi onlar bütün halinde kurutuyorlar.


Trabzon hurmasına da bayılırım. Kurutulmuşunu denemeyi hiç düşünmemiştim ama en az tazesi kadar güzelmiş. Hatta bu marka Ankara menşeiliymiş. Kilo kilo almayı düşünüyorum.
******************************************************
Yukarıdaki fotoğrafta yer alan televizyon battaniyesini kendim ördüm. Umarım fark edenler olmuştur. Övün beni. :) 
Örgü maceramı şurada anlatmıştım hatırlayanlar vardır, yazın elime alamasam da benim depresan ilacım, çok iyi geliyor. 


Örgüyle uğraşanlar da bilirler, ip almak, lazım olmadığı halde alıp alıp biriktirmek örgücülerin anayasasında yazılıdır. Gerçi, sanırım her hobi de bu böyle! İpleri arayıp çıkarmak, bir arada görememek canımı sıkıyordu. Yazın depoya kolayca kaldırabileceğim, basit ama kaliteli, şık bir plastik çekmece arıyordum. Epey bakındım ama hepsi sebzelik gibi, daha çok mutfağın bir parçası olabilecek modellerdi. En sonunda bu modeli Evidea'da buldum. Piyasadaki plastik çekmecelere göre daha kaliteli ve görüntü olarak hoş ama ölçü olarak da küçük. Alacak olanlar varsa buna dikkat etsin. Şuraya linkini ekliyorum.
******************************************************
Anne keki takıntım var. Eski tarifler ne kadar güzeldi. Teyzem ve annem de yapıyor ama ölçü kullanmadıkları için benim yaptığım onlarınki gibi olmuyor. Çok sinir bozucu değil mi? 
Geçenlerde de markette Mayalı Kek Harcı'nı görünce anneannemin biz eskiden keki mayayla yapardık sözleri aklıma geldi. Denemek istedim. 


Çok iyi oldu biliyor musunuz? Klasik olarak süt yumurta şekerden başka bir malzeme eklemeye gerek kalmıyor. Bu harcı ekliyorsunuz. Sonuç muazzam oldu. Tam anne keki tadında desem yeridir. 
Ahah! Ha bu arada yalnız yaşayıp kendisine kek yapmaya üşenmeyen bana kaç puan? Hadi övün beni. 
******************************************************
Geçenlerde kütüphaneye bakınırken elime bir zamanların meşhur kitabı Secret geldi. Kitabı şöyle bir açayım dedim, sürpriz!


Lise döneminden kalan tüm kitaplarımdan böyle tarihi geçmiş para çıkıyor. Paraları neden koyduğumu, niye unuttuğumu hiç hatırlamıyorum. Ama acılar içinde olduğumu tahmin edersiniz.
******************************************************

Bu da sıradan bir gün. Hangi diziyi izlediğimi hatırlamıyorum gerçi. Ama yakın zamanlı bir fotoğraf olduğuna göre Best Divorce.

Arka planı da merak ediyor musunuz? O da var. :)******************************************************
Mutfakta iş yaparken elini devamlı yıkayan ve kurulayan o takıntılı tiplerden biriyim. Elimin bulaşık olmasından hiç hoşlanmadığım için yağlı, hızlı emilmeyen bir krem de kullanamam. Bu yüzden de cips yemek benim için ölüm!


Bu tip mısır cipslerini kürdanla yiyorum da diğerlerine çözüm getiremedim.

******************************************************
Geçenlerde en uygun kitap fiyatları Kitapyurdu'nda oluyor demiş, alışveriş yaptığım kitap siteleri hakkında bilgi vermiştim, şurada. Sonraki ilk alışverişimde D&R çok uyguna denk geldi. 100 TL alışveriş yapınca 15 liralık indirim çeki vardı. Üstüne kargo da ödemedim. 


Yazıyı bitirme, bağlama özürlü olduğum için en son noktayı koyamıyorum.
Üzgünüm. Siz yine de övün beni. :)