Bayram planlarımdan bahsedeyim.

Bu bayramı ailece New York’ta karşılayacağız. Oradaki akrabalarımız bu sene çok ısrar ettiler onları yalnız bırakmamak adına tatil rotamızı belirledik. Bol bol alışveriş yapmayı planlıyorum. Gucci, Chanel, tüm mağazaları dolaşacağım. Size de bol bol fotoğraf atarım, beni diğer sosyal ağlardan takip etmeyi unutmayın.

Alışverişten arta kalan zamanda zenci mahalleleri gibi abidik gubidik yerlere gidip antin kuntin fotoğraflar çekecek, hüzünlü pozlar vereceğim. Kociş sıkıntı çıkarmazsa, ah pardon kocişim yoktu, babam sıkıntı çıkarmazsa duvarlara yaslanıp verdiğim pozlarımla düşman çatlatacağım.


Son cümlelerle bir tereddüde düştünüz değil mi? New York’ta açmış kollarını Nabrut gelsin diye bekliyordu zaten! 

Buna gençler trollemek diyor, yaşlı olsam bile gençlerin diline böyle de hakimim. Bir hikaye okumuştum, kadın kocasına sürekli yalan ama çok güzel şeyler anlatıyor, adam ise; yalanı bile güzel, anlat hatun anlat, diye devam ettiriyordu. Benimki de o hesap. Yazması bile iyi geldi.

Aslında amacım ironi yapmaktı zira New York’u bırakın Türkiye’ye bile gidemeyeceğim, muhtemelen pijamalarımı çıkarmayacağım bir bayram tatili yapacağım. Gurbette bizim bayramlar böyle geçiyor. Ne olur ne olmaz diye yaptığımız tatlıları kendimiz yiyor, ilk gün eşi dostu arıyor, sonrasında babamın neden işte değil de evde olduğunu düşünürken bayramı sonlandırıyoruz. Bayram havasına o kadar uzağız.

Evimize gelebilme ihtimali olan tüm eş dost Türkiye’ye gittiği için de kendimizi denize atıyoruz. Denize girmeyi ise hiç sevmiyorum biliyorsunuz.

Yıllarca anlam vermediğim; "bayram buruk geçiyor" ifadesini canlı canlı yaşıyoruz. Ha Türkiye’de olsaydık da sevmediğim görmek istemediğim bir dolu akrabaya gitmek zorunda kalacağım için kaçıp geldiğim bu ülkeye minnet duymuyor değilim.

Yine de bir gün New York’tan selamlar arkadaşlar temalı bir Instagram fotoğrafı paylaşabilmeyi diliyor, eğer şu mübarek günlerde dua ederseniz ve gidersem de sizinle fotoğrafımı paylaşacağıma söz veriyorum. (yazar gidemeyeceğinden o kadar emin)

Sizin bayram planlarınız neler? Buralarda mısınız? Memlekete gidecekler var mı? Siz de durumlar nasıl merak ediyorum.