Geçen hafta X Hanım şuradaki yazısında muhafazakar kızlar flört mü etmeli temalı beyin fırtınası yaratan bir yazı yazmıştı. Sayesinde çok güzel fikir teatisi yapıp farklı bakış açıları kazanmıştık.

Bugün de bize bir sonuç yazısı yolladı. 
Sözü X Hanım'a bırakıyorum. 

Nabrut;

Sana olan teşekkür ve minnet duygumu Nasıl anlatsam bilmiyorum. Arkadaşlarımla rahatça konuşamadığım, bütün içtenliğimle yazdığım bir konuda hiç beklemediğim kadar güzel dualara nail oldum, kendi hatalı davranışlarımı fark ettim, bütün samimiyeti ile bana hatalı düşüncelerimi açıklayan bir de buradan bak diyen tavsiyeleri okudum. Beni içtenlikle düzelten ön yargılarımı değiştiren yorumlar okudum. Bunun bana ne kadar iyi geldiğini kalbimi ne kadar ferahlatıp genişlettiğini anlatamam. Çok teşekkür ederim sana ve kıymetli takipçilerine. Gerçekten. Tüm samimiyetimle. 

Yorumları da cevabını da defalarca okudum. Az önce kafamda sana yazacaklarımı toparlarken teyzem bir hikaye anlattı. ‘Bir medresede öğrenciyi hocası suya göndermiş. O da Çeşme başında arkadaşlarına dalmış aradan iki saat geçmiş suyu alıp medreseye dönmüş. Arkadaşları çıkışmışlar neden geç kaldın diye. Hoca onları duyunca demiş ki ona kızmayın bizim içeceğimiz su daha çeşmeye gelmediği için o farkında olmadan rızkı beklemiş.’ Teyzem bunu anlatır anlatmaz senin yazdıklarınla birleşiverdi bir anda. Rabbim öyle bir denk getirdi ki koşarak yukarı odama çıkıp sana yazmaya başladım. Çünkü şunu fark ettim ben tefekkürü bırakmışım rızkın ondan geldiğini söylüyor ve biliyorum ama bunu hayatıma uygulamıyorum. Duaya sarılıp gerisini ona bırakmak varken ben kendi telaşıma düşüyorum. İnsan bilse bile bazen uygulamakta zorlanıyor demek ki kendimde bunu hissettim. Senden ve takipçilerinden bunları okuduğumda çok yanlış bir yerden baktığımı anladım. Rabbim affetsin. Ama demek ki her şeyin olduğu gibi bunun da vakti varmış buna vesile olacaklar varmış belki de bundan kendine dersler çıkaranlar olacakmış.

İyi ki sana yazmışım Nabrut. İyi ki seninle ve takipçilerinle iletişim kurma şansını bana vermişsin. Hayatıma dokundunuz, başta sana sonra yazan okuyan alaka gösteren herkese Allah teker teker iki cihanda da güzel rızıklar nasib etsin inşallah. Teşekkür ederim. Kalbimi ferahlamış içimi genişlemiş hissediyorum. :) 

Not: Meslektaşlarım en kısa zamanda atanmanız ve o güzel kalplerinizle harika öğrenciler yetiştirmeniz için dualarım sizinle.

X Hanım'ın ilk yazısı için şuraya,
Cevaben Muhafazakar kızlar flört etmeli mi yazısı için şuraya bakabilirsiniz.