Beyzanur anlatıyor;

Ben anne ve babamın evlilik hikayesini anlatmak istedim. İlk çocukları ve kızları olarak bu hakkı kendimde buldum ve yazmayı da çok istedim diyebilirim.

Şöyle başlıyor ve başlatan da annem, küçüklüğünden beri babama hayranmış tabii o zamanlar çocuk aklı hayranlık diyor ama genç kızlığa adım atınca babama abayı yaktığını fark ediyor. Lakin bu tek taraflı yani platonik o sıralar... Gel gelelim sorunlar şu;1. Annem babamla akraba. (babamın kuzeninin kızı)

2. Annem her şeyi annesine hatta teyzesine anlatıyor. (sır saklayamaz kesinlikle)

3. Babam annemin ilgisini fark ediyor ama karşılıksız bırakıyor doğal olarak.  Çünkü yaş farkı çok (7 yaş var aralarında, o vakitler annem 16 babam 23 yaşında.)

4. Son olarak ikisinin annesi yani anneannem ve babaannem eskiden beri birbirlerini sevmez.

Ben bunları dinledikçe hayretler içinde kaldım çünkü ortada sadece annem istiyor gibi gözüküyordu ve o zamanlar da öyleymiş. Annem de öyle düşünmüş, "bu iş asla olmaz, o beni sevmez" vs... (İşte büyük konuşmayacaksın :)

Bundan sonra annem babamı unutmak için bir sene yatılı kur'an kursuna gitmeye razı oluyor, üzüle üzüle. O sene babamı görmüyor.
Sonra üniversite sınavını kazanıyor ve gitmeye karar veriyor. 

Babam asker (meslek olarak) izine geliyor ve o sene annem de büyümüş serpilmiş, karşılaşıyorlar. Utancından gözlerinin içine bakamazken bu ikisi çok iyi arkadaş oluyorlar, konuşmaya başlıyorlar. Babam da o sene anneme gönül veriyor ve annem çektiği acıların, bekleyişlerin sonunda sevdiğine kavuşuyor. Hem okuyor hem de evleniyor. Son yılında ise ben oluyorum, mezuniyetine kucağında bebeğiyle gidiyor. 

Ama şu var ki tüm imkânsızlıklara rağmen annemin vazgeçmeden babamı sevmesi ve babamın da annemin cazibesine dayanaması diyeyim. :) Sonunda mutlu ve mesut bir aile oluyor.

İyi ki pes etmemişsin anne, iyi ki varsınız ailem, sizi çok seviyorum.

Ve şöyle bitirmek istiyorum:

Nikah gökte kıyılır yerde diller lâl olur.

Not: Siz de hikayenizi bizimle paylaşmak isterseniz ki çok mutlu oluruz, nabrutvebiz@gmail.com adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.