Hayatımın temizlik ürünlerine merak saldığım kısmındayım. Bu level'a nasıl atladım, buralara nereden geldim, bilmiyorum.

Ama şunu net olarak söyleyebilirim;

şu sıralar temizlik malzemesi alışverişi tüm diğer giysi vesaire alışverişinden daha büyük keyif veriyor. Marketin ilk uğradığım kısmı temizlik ürünleri reyonu olduğu gibi, mesela Rossman'a gitsem makyaj ürünlerini es geçip direk temizlik ürünlerine yöneliyorum.

Ve kendime inanamıyorum. İnternette dolaşmayı sevdiğim, en çok okuduğum konulardan birinin de temizlik ürünleri kullanıcı yorumları üzerine olan forum başlıkları olduğunu itiraf etmeliyim.

Ve artık kendimi temizlik ürünlerinden bahsedecek kadar donanımlı görüyorum. Resmen temizlik gurusu oldum bea! 😂 

Bloğumu okuyan temizlikten nefret eden genç kızlarımız adına üzgünüm. Ayrıca hala temizlikten nefret ediyorum. Ben bu ürünleri sadece almayı seviyor, diğer zamanlarda mecburen temizlik yapmam gereken yerlerde kullanıyorum, böylece temizlik azıcık, ama azıcık daha çekilir hale geliyor. 
Bugünkü dersimiz: Domol Fırın Temizleyici
Eminim birçoğunuz özellikle son zamanlarda domol ürünlerini sıklıkla duyuyor ve hatta kullanıyorsunuzdur. 

Markanın en iyi ürünü şüphesiz domol fırın temizleme spreyi diyebilirim. 

Fırın ve ocaktaki yanmış kirlerde efsane bir temizlik sağlıyor. Hele benim gibi tembelseniz, ovalama, tel ile sürtme işlerinden nefret ediyorsanız tam size göre bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Zaten benim temizlik ürünlerine yönelme sebebinin altında inanılmaz tembel biri olmam yatıyor. Yakınlarıma tembel olduğumu söylesem saçmaladığımı düşünürler, çünkü inanılmaz hızlı ve pratik bir şekilde üstüme düşen işleri yaparım. Ama neden? Çünkü bir an önce işleri bitirip tembellik yapmak isterim. İşte pratik olmamın altında yatan sebep aşırı tembel olmam, temizlik ürünlerine yönelmem ise işleri hızlı bitirme isteğim. 😂

Konumuza geri dönersek;
domol fırın temizleyicisi nasıl kullanılır, kısmında dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar var;


  • Öncelikle en yüksek etkiyi almak için sıktıktan sonra uzun süre bekletmelisiniz. Ürünün üzerinde fırına sıktıktan sonra bir gün bekletilmesi tavsiye ediliyor ki, gerçekten bekletme süresi uzadıkça çıkmaz dediğiniz tüm inatçı yağ, kir lekeleri çıkıyor.
  • İkinci tavsiyem fırında kullanacaksanız fırını hafifçe ısıttıktan sonra ürünü sıkmanız olacaktır, yine ürünün etkisini arttırıyor.


  • domol fırın temizleyici sadece fırında değil, ütünün tabanını temizleyenlerin hatta oksitlenmiş gümüş üzerine sıkarak kullananların pozitif yorumlarını okudum.

Ürünün Eksileri

  • Ben öyle bir sorun yaşamadım ama fırında kokusu kaldığı yönünde yorumlar okudum, buna karşın fırını sildikten sonra sirkeli suyla çalıştırınca kokunun gittiğini söylüyorlar.
  • Ürün çok etkili yani ağır bir kimyasal olduğu için hassas eller dikkat etmeli. Eldiven kullanmanızı tavsiye ederim.
  • Ayrıca genze kaçan keskin bir kokusu var, koku hassasiyeti olanlar bu konuda bilgi sahibi olursa iyi olur.


Domol deterjan nerede satılıyor?
En çok sorulan sorulardan birisi.
Domol Rossman markası. Yani Almanya menşeili bu ürün Rossman haricinde N11 ve Gittigidiyor gibi sitelerde de satılıyor.

Domol Fiyatı
En son aldığımda 6 lira idi. Bazen ikinci üründe %50 indirim oluyor, takip edip stoklayabilirsiniz.

Ürün hakkında sormak istediğiniz başka sorular varsa seve seve cevaplarım. Ah, bunları yazması bile çok eğlenceli! 

Not: Markanın her ürünü iyi değil, çok kötü ürünleri de var, zamanla onları da yazacağım.