Evlilik Hikayeleri 29 "İnternet Üzerinden Tanışmak"

Görücü usulü/Blind Date olayının günümüze uyarlaması internet üzerinden tanışmak diyebiliriz.
Görücü usulü evlenmek karanlık bir kuyuya inmek gibidir denilse de bence internet tanışmalarında risk daha büyük. İnternet üzerinden tanışarak evlenen bir çok çift duyduk, gördük, okuduk. 

Bazıları hayal kırıklığı ile sonuçlanıyor. bazılarıysa bugünkü hikayede olduğu gibi mutlu sonla bitiyor.

Sözü Ebru Asude Bahar'a bırakıyorum.

Sene 2004. 

İnternetin bizim oralara yeni geldiği zamanlar. Sınırlı ve kıt kanaat kullandığımız dönemlerdeyiz. Memleket portalları yeni yeni kurulmaya başlamış. Msn diye bir şey icat olmuş ama henüz ne olduğunu keşfedememiştim. Portalda mIRC benzeri bir uygulama vardı. Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden memleketlimiz olan insanlarla sohbet muhabbet peşindeyim. Yaşım evlenme yaşını geçme sınırında (24), çevrem "evde kaldı bu" diye laf işittiriyor bana. Tabi ki evde kalmadım, isteyen çok ama ben istemiyorum. 

Bir gece rüyamda bana ufak bir hediye geliyor. Açıyorum içinden bir alyans çıkıyor. Anneme anlatıyorum "seni kim ne yapsın" diyerek acayip moral veriyor bana. O günlerde portalda biriyle konuşuyoruz havadan sudan memleketten. Birbirimizi merak ediyoruz, hani sokakta hiç karşılaştık mı, tatillerde denk geldik mi diye. Fotoğraflarımızı görüyoruz ve iki gün sonra telefonumu bulup benimle görüşmek istediğini söylüyor. Aramızda 750 km var. Bir hafta sonra iş yerinden izin almış çıktı geldi zat-ı muhterem. Anneme söyledim ama inanılmaz sakin karşıladı nedense. Hiç tanımadığım memleketlimi ilk gün evimizde kahvaltıda misafir ettik. Sonra akrabalarına gitti. 3. gün "ben seninle evlenmek istiyorum" dedi. Destur dedim, daha tanımıyoruz birbirimizi". Tanışırız, deyip geri döndü. 

1 ay sonra ailesini alıp geldi, kız isteme ve yüzük bir arada oldu. Ben hala tanışalım derdindeyim, en az 1 yıl düğün, nikâh yok diye inat ederken, "sana bir sürprizim var" dedi. Heyecanlandım tabi. 

Uzak mesafe nişanlılık yaşıyoruz sonuçta. "1 ay sonraya nikâh ve düğün için gün aldım" dedi, ben şok oldum. Daha hiçbir şey hazır değil, ne nikâhı ne düğünü? Hem daha tanışmadık bile, huyumuzu suyumuzu bilmiyoruz. Jet hızıyla gelinlik, davetiyeler, eşyalar vs derken günler çabucak geçti tabi. Kına için geldiler memlekete ama çevrem rahat bırakmıyor zat-ı muhteremi.

"enişte bak bu son kavşak, gel sev evlenme bununla, pişman olursun, çok asabi, laf söz dinlemez, yemek temizlik bilmez" vb. dost tavsiye ve telkinleriyle beni çok iyi tanıttılar, sağ olsunlar.  

Evlendik ama ben hala farkında değilim. Ya deli misin 2 ayda evlenme kararı alır mı insan? 

Tabii her evlilik gibi gelin-kaynana vb. sorunlar yaşadık, yaşıyoruz ama çok şükür 3 tane dünya tatlısı kızımız ve nasıl olduğunu hala anlamadan sürdürdüğümüz 13 yıllık evliliğimiz var.

Darısı tüm bekârlara 😊

Not: Siz de hikayenizi bizimle paylaşmak isterseniz ki çok mutlu oluruz, nabrutvebiz@gmail.com adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazı dizisi:Evlilik Hikayeleri 29 "İnternet Üzerinden Tanışmak" Evlilik Hikayeleri 29 "İnternet Üzerinden Tanışmak" Reviewed by Nabrut Fıdıllıoğlu on 09:00:00 Rating: 5

Hiç yorum yok :

Bazen biraz gecikir ama mutlaka cevap yazarım.
Sevgiler...

Blogger tarafından desteklenmektedir.