Ne izleyeceğimizi bilmek kadar ne izlemeyeceğimiz hakkında fikir edinmenin de önemli olduğunu düşünerek yarım bıraktığım, sevemediğim beni içine almayan dizileri yazacağım. Umarım bir fikir verir.

Fantastic Kore Dizisi Yorum


Joo Sang Wook sever biri olarak bu dizisi hakkında şurada bilgi vermiştim. Dizinin kadrosu çok zengindi. Ama konusu hakkında bilgi verirken iç bayıltıcı bir dram izleyeceğimizi düşündüğümü söylemiştim. 

Dram dolu olduğunu söyleyemem ama gitmiyor. Akmıyor. Joo Sang Wook çok sevdiğim halde ve kadın başrol Kim Hyun-Joo çok karizmatik ve hoş bir kadın oyuncu olmasına rağmen -ezik değildi- izleyemedim. Spoiler olmadığı konu içerisinde zaten geçtiği için şunu da eklemek istiyorum; hatunun ölümcül bir hastalığı olduğunu ve öleceğini bile bile izlemek bir gerilim yaratıyor. Bu da beni diziden uzaklaştırdı.

Moonlight Drawn by Clouds YorumBu senenin en sevilen dizilerinden değildi ama dizideki başroller en sevilenler listesinde yerini aldı. Genel olarak kadınların erkek kılığına girdiği dizileri sevmiyorum. Bir erkeğin karşısındakinin aslında bir kadın olduğunu anlayamadığı gerçeğini saçma buluyor, dizi boyunca nasıl anlayamaz diye düşünmekten ve hadi artık gerçekler ortaya çıksın diye beklemekten diziye adapte olamıyorum.

Bu dizide de evet, ikili şahane tatlı idi. Ama senaryo çok yavandı. 13. bölüme kadar dayandım ama sonrasını izleyemedim.

My Wife's Having an Affair this Week Yorum


Lee Sun Gyun severim. Hemen hemen her dizi ve filmini de izledim. Bu diziye de başladım. Dizide Lee Sun Gyun karısı tarafından aldatılıyor. Bunu fark edip suç üstü yakalamak üzere planlar yapıyor. Bu süreci izliyoruz.
Aslında iyi başladı ama; sonrasında öyle geniş-meşrep bir adam karakteri çizildi ki yok artık diyerek dizinin sonunu getiremedim.

Sizden bu dizileri bitirenler var mı? Sizin düşünceleriniz neler merak ediyorum.