Bir seneyi daha ardımızda bırakırken kıdemli blogger olarak yavaş yavaş emekliliğe doğru yol alıyorum. Umarım bir gün  Google kendisine verdiğim bu hizmetten ötürü beni maaşa bağlar. 

Geçen seneye nazaran daha az yazı girdiğim ama benim açımdan daha iyi yazılar yazdığım bir sene oldu. 

Blogger olrak 7.yılımı bitiriyorum ve düşünüyorum da geçirdiğim tüm gençlik evreleri, olgunlaşma merhaleleri, kişilik değişimleri her şey ama her şey yazılarıma da yansımış.

Bloğumu açtığım zamanlardaki toyluğu görüyorum yazılarımda, sonra gözü açılmamış sığırcık yavrusunun nasıl büyüdüğünü de fark ediyorum. Eskiden daha iyi bir insanmışım, daha iyi bir kulmuşum diye üzülüyor, beni iyi insan olmaktan çıkaranlara tekrar tekrar öfkeleniyorum.İlk yazdığım yazılar buram buram çıtır, tatlı, nazik kız kokuyor.
En son yazılarımda biraz öfke, biraz başkaldırı fazlaca özgüven ve cesaret görüyorum. 
Ve ben eminim ki beni çok eskilerden beri okuyanlar da bu değişime hem şahit oldular, hem de onlar da benimle beraber değişip büyüdüler.

Aslında yazıya başlarken bu sene "Gündelik Mevzular" etiketi altında en çok okunan yazıların linklerini verecektim ama ne ara veda eder gibi bir giriş yazıp girişi de gelişme kadar uzattım anlayamadım.

Bu sene size neden fakirlerle görüşmeyi sevmediğimi anlattım, bana hak verdiniz. Hayat hikayemi merak ediyorsanız Tıkandı Baba'yı okuyun, benim hayatımın özetidir, dedim, çok sevdiniz. İşimden gücümden bahsettim, eve gelen önemli misafirimizi tanıttım.

Yolum üzeri bazı insanlara denk geldim. Bu denk geldiğim insanlardan birisi sayesinde Bir erkeği kılıbık yapma yollarını araştırmaya başladık beraberce. Bir diğeri sayesinde hoşgörüyü öğrendik.

Size bir defasında evde hayvan beslemekle alakalı anılarımı anlattım, sizden de yalnız olmadığımı öğrendim. Çocukken annemle babam evden gidince nasıl partilediğimizi anlattım, yemediğim dayağı itiraf ettiğim, hayatımın en önemli anılarından birini sizinle paylaştım.

Yeni gelinlerin bilmesi gereken en önemli detay ise Gündelik Yazılar etiketi altında, bu senenin en çok paylaşılan yazılarından biri oldu.