My ID Is Gangnam Beauty Konusu 

Kang Mi-Rae'nin çirkin olduğunu düşünen bu yüzden de içine kapanık bir kişiliğe sahip bir genç kızdır. Bu yüzden de okul arkadaşları tarafından dışlanıp zorbalığa maruz kalmıştır. Üniversiteye gitmeden önce bir takım estetik ameliyatlar geçirerek güzel bir kız olmuştur ama bu onun kaderini değiştirmemiştir. Yine insanların alay konusu olmuş ona "Gangnam Beauty" olarak aşağılayıcı bir şekilde hitap etmektedirler.

Not: Gangnam Beauty Kore'de aşağılayıcı bir terim olarak kullanılır. Çünkü plastik cerrahların yoğun olarak bulunduğu semt Gangnam'dır. Bizdeki Nişantaşı çocuğu olarak tercüme edebiliriz bu kelimeyi.

Aynı üniversiteye gittiği Kyung-Seok ise insanları görünüşleri ile yargılamayan kalplerindekine odaklanan bir gençtir ve Kang Mi-Rae'yi sevmeye başlar.

My ID Is Gangnam Beauty Oyuncuları

Cha Eun-Woo;

Astro grubunun üyesiymiş. Daha önce Best Hit dizisinde rol almış.

Lim Soo-Hyang ise;

Irıs 2 dizisinde falan oynamış, epey dizisi var ama ben daha önce izlemedim.

Dizide benim için dikkat çekici olan senaristi! Aslında dizi Nae IDneun Gangnammiin isimli webtoon'dan uyarlanacak. Ama senaryo haline getirecek isim:  Choi Soo-Young. Yani Cunning Single Lady dizisinin senaristi. En sevdiğim dizilerden birinin senaristinin elinin değecek olmasına çok sevindim.

Türü: Romantik Komedi
My ID Is Gangnam Beauty Bölüm Sayısı: 16
Yayın Kanalı: Jtbc

Yayın Tarihi: Temmuz
My ID Is Gangnam Beauty ne demek? Benim kullanıcı adım Estetik Güzeli 


Fragman