Thirty But Seventeen konusu 

Yang Se-Jong set tasarımı yapan 30 yaşında bekar bir erkektir. 13 yıl önce yaşadığı bir travma sebebiyle insanlarla ilişki kurmakta zorlanmaktadır. (Kıyamam :)


Shin Hye-Sun ise 17 yaşındayken komaya girmiştir. Tam 13 yıl sonra komadan uyandığında 30 yaşındadır ama zihinsel gelişimi tamamlanmadığı için 17 yaşında gibi davranmaktadır. (Bak bu konu özgün olmuş, daha önce benzerini izlemedik)

Ve yani işte klasik romantik komedi konusu son cümlesi olarak; bir şekilde karşılaşacak ve birbirlerine aşık olacaklardır.

Edit: Diziyi izledim, yorumu için şuraya bakabilirsiniz.

Thirty But Seventeen Oyuncuları

Yang Se-Jong'u ilk kez Temperature of Love dizisinde izlemiş, diziyi de yarım bırakmıştım ama oyunculuğunu hatırlayamıyorum.


Shin Hye-Sun ise hep ikinci kız, esas kızın iyi niyetli arkadaşı rollerinde izlemiştik ki bu sanırım onun ilk başrolü olacak. Daha önce She was pretty, Oh my ghost, Legend of the blue sea gibi dizilerde yer almıştı.

Dizinin senaristi ise, asıl bomba geliyor, She was pretty'nin senaristi Jo Sung-Hee! Benim çok sevdiğim, kült eşya ve sahneleriyle ve hatta en iyi Kore dizi sonu diyebileceğim sonuyla, Micheal karakteriyle kaliteli bir diziydi. Bu dizinin konusundan da yola çıkarak iyi bir şey izleyeceğimizi düşünüyorum.


Türü: Romantik Komedi
Thirty But Seventeen  Bölüm Sayısı: 40 (35'er dakika)
Yönetmen: Jo Soo-Won
Yayın Kanalı: SBS
Yayın Tarihi: 23 Temmuz

Fragman