Fated You Love, aynı isimli 2008 yapımı Tayvan dizisinden uyarlama.Türü romantik komedi olunca hemen konusundan bahsetmek istedim.
Bu arada konusunu çok sevdiğimi söylemek isterim.

Fated to Love You konusu:  Jang Hyuk bir kimya şirketinin başkanıdır. Çok sevdiği dansçı bir kız arkadaşı vardır.
Jang Na ra ise bir hukuk firmasında sekreter olarak çalışmaktadır. İyi niyetinden dolayı ve kimseye hayır diyemediği için arkadaşları ona Post-it lakabını takmışlardır.
Her ikisinin de sarhoş olduğu bir gece geçirirler...
Ve artık Jang Na Ra hamiledir.

Edit: Dizi hakkındaki yorumum için şuraya bakabilirsiniz.

Orijinal Tayvan dizisinin konusu ise biraz daha ayrıntılı anlatılmış onu da ekleyim.

''Gerçekten modaya hiç uymayan işçi sınıfı bir kız olan Chen Shin yakışıklı erkek arkadaşını ile arasını düzeltmek istemektedir.Bu nedenden dolayı erkek arkadaşıyla bir gemi yolculuğuna çıkar. Nezlesi için Xin Yi ilaç alıp mayışır ve yanlışlıkla ji Cun Xi'nin odasına girer.Ji Cun Xi aile şirketinin tek varisi olan bir adamdır ve uzun zamandır sevgilisi olan Anna'ya aşıktır.Onun planı Anna'ya teknede evlenme teklifi etmektir ama Anna gelmemiştir. Annayı beklerken Cun Xi'inin içkisine iki kişi ilaç katıp onu uyuşturlar ve Cun Xi odasına döner. Yatakta uyuyan kadını -Xin Yi- sevgilisi zanneder ve Cun Xi ve Xin Yi geceyi birlikte geçirir. Xin Yi sonradan hamile kaldığını farkeder ve Cun Xi'nin büyükannesi onların evlenmeleri için baskı yapar. Doğmamış bir çocuğun hatırına baskı ile evlenen bu çift birbirlerine aşık olabilecek midir?''

Fated to Love You dizisinin oyuncuları
Başrol oyuncularını daha önce başka bir dizide izlemediğim için öncelikle ikinci adam olan Choi Jin Hyuk'tan bahsedeceğim.
En son Emergency Couple'da izleyip, kendisine bir kez daha hayran kaldığım Choi Jin Hyuk'dan, bu dizinin ilişki şemasında Jang Na Ra'nın Daddy Long Legs'i olarak bahsedilmiş.Yani onu gene naif ve fedakar ikinci adam rolünde izleyeceğiz gibi gözüküyor.

Başrol oyuncuları Jang Hyuk ve Jang Na Ra 12 yıl önce Successful Story of a Bright Girl dizisinde yine beraber başrolü üstlenmiş ve bu dizi o zamanlar çok büyük reyting almış.
Dizilerde, yıllar evvel partner olmuş oyuncuların bir araya gelişi Hotel King ve Discovery of Romance dizisinden sonra bu dizide de karşımıza çıkıyor.
Ve ben Yoon eun Hye ve Gong Yoo'nun tekrar bir araya gelmesi temennimi tekrarlıyorum.

Dizinin fragmanını mutlaka izleyin. Çok eğlenceli gözüküyor.

Diziden gelen son karelerKış aylarında epey ağlatan, romantik komediye hasret bırakan Kore dizi sektörü, yazın ise hangi birini izlesem ikileminde bırakıyor.
Dizinin yayın tarihi 2 Temmuz.

Edit: Dizinin replik ve videoları için şuraya bakabilirsiniz.

Not:Daddy long legs olmak ne demektir, buradan bakarak öğrenebilirsiniz.


Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Buradan hepsine ulaşabilirsiniz.