Evlilik yoluna girersem bile bloğumu boşlamam diyordum ama yok annem ya sözümü tutamadım, ben nişanlansam falan sizi tanımam kesin. 😄 Evlensem Fadıl'ın Bıdığı, Fadıl'ın Lütfiyesi, Fadıl'ın Çocuklarının Anası diye kendim olmaktan bile çıkarım. Daha ne var kınadığım, unuttuklarımı yazın ki başıma geleceklere hazırlıklı olayım.

Benim başarılı evlenememe sürecimden sonra bahsedeceğim.

Şimdi daha acil bir konumuz var. Z. Hanım'ın bize bir mail yollamış. Ben susuyorum, daha da evlilik adına tek kelime konuşmam. (yalancının... :) Çok konuştuğumdan böyle oluyor, biliyorum. 🙈

Söz Z. Hanım'da!

Merhaba nabrut nasılsın?
Ben de sana ve takipçilerine kendi hikayemden kısacık bahsedip danışmak istiyorum. Ben mazbut bir ailenin il dışında okuyan bir kızıydım. Haliyle okul bitene kadar talibim, soranım, tanışmak isteyenim olmadı. Okul bitince bir yılda 5 talibim geldi. Bunun dışında düşünenler, soranlar, imada bulunup elinde tutmaya çalışanlar, kahve içmek isteyenler mevcut tabii. 

Bu gelen talipler de ailesinin isteğiyle gelmiş insanlardı. Tabii böyle olunca istemem yan cebime koy modundalar gibi geldi sanki. Her neyse şartlar da uymadığından ilk başlarda görüşmem olmadı. Daha sonra hakkında hiçbir şey bilmeden bir kişiyle görüşmeye gittim. Bu da bir yanlışmış tecrübe etmiş oldum. Daha sonra ben en son bir görüşme yaptım. Genel olarak şartlar olumlu aramızda denklik de var ancak kalben tam mutmain hissetmedim. Karşı taraf ise ilk defa beni çok beğendi, sevdi, üzerime titredi. Hemen evlendik moduna bile girdi.
Buradaki sorum da şu: ben eşimin beni yönlendirmesini eğitmesini isterdim.(gerçi yönetilmeye gelmeyen bir tabiatım olduğunu söylerler) Oysa görüştüğüm kişiyi biraz benim çekip çevirmem gerektiğini fark ediyorum. Aslında erkekler genel olarak böyle galiba. 


Bu konuda siz ne dersiniz?  

Bir de ben eşimin benden daha dindar olmasını isterdim. Bu kişiyi de o yönden biraz yine benim idare etmem gerektiğinin farkındayım. Tüm bunlar bir yana karakter olarak da birbirimize benzemiyoruz. Ben hırslı, ağır, soğuk biriyim. O ise sakin, samimi, daha rahat bir tip. Yani aslında dışarıdan bakılsa züppe bir tip gibi görünüyor ama öyle değil tabii sadece görüntü öyle. Bense dışarıdan ağır hanım hanımcık görünüyorum. 

Yani sizce birbirine benzemek mi önemli birbirini tamamlamak mı? Bu şekilde olursa birbirimizi tamamlayabilir miyiz?


Bir de görüntüsünü beğendim ama hal ve tavır ve konuşma şeklini konuşma tarzını beğenmedim sizce bu önemli mi? Ne yapmalıyım?

Hepinize saygılar sunuyorum. Şimdiden emekleriniz için teşekkürler...
...