Yaklaşık 2 aydır Instagram'da aktif paylaşım yapmıyorum. Bu süreçte bir kaç defa, popüler hesaplar haricinde blog sayesinde tanıştığım, takip ettiğim bazı kişilerin, büyük ihtimal şu an beni okuyan sizlerden birilerinin hesaplarına baktım, o kadar!

Çünkü Instagram'ı bırakmaya karar verdim, Instagram'ı bırakın hattı: 0900 9498 ??  Bu konuda kamu spotu bile çekebilirim. İnanılmaz derbeder ve bilinçsiz bir Instagram kullanıcısıydım. Sabah daha gözümün yarısını açmışken uygulamaya giriyor, stalk, stalk stalk... Bitiyor mu? Gün içinde de yokluyordum. Bitti mi? Gece yatmadan herkesin bir gönlünü ediyor, bana da bakmamış, like atmamış diyecekler gibi baş parmak egzersizi yapıyordum. 

Bitti! Benim kontrol manyaklığım var. Bir şey benim kontrolümden çıkıp ben bir şeyin esiri olduğumda hoop! oradan kaçıyorum. Ay, gerekten ben evlensem boşanırmışım, düşündüm de.Neyse efendim, mesele şu ki, gün içinde Instagram hayatımdan fazlaca vakit çalmaya başlayıp bana da hiçbir şey katmadığını anlayınca Instagram'da aktif olmamaya karar verdim. Üşenmezsem, bu yazının bana verdiği yetkiye dayanarak da oraya bugün bir veda yazısı yazıp uygulamayı tamamen telefonumdan kaldıracağım.

Arkadaşlarım radikal kararım karşısında şaşırıyor ama ben Instagram olmadan çok daha hür hissediyorum. Ve tabii, şu da var. Gün içinde Instagram'da geçirdiğim vakti yeni bir dil öğrenmeye ve İngilizce listening geliştirmeye ayırmaya başladım. Şahane uygulamalar satın aldım, bir ara yazarım.

Bu, Instagram'ı siz de silin mesajı ya da ben ne kadar da mandıra filozofuyum edası içeren bir yazı kesinlikle değil. Durum şundan ibaret; benim birazcık (!) bağımlılık sorunlarım var, daha önceki yazılarımı okuyanlar hatırlarlar, Hayday oyununu yükleyip sabah namazından sonra hasat toplamışlığım var. Boşuna ünlü kumarbazlar Kova burcundan çıkmıyor. Ben tutkulu bir insanım. Instagram'da benim tutkum olmuştu. Ama tutkulu olduğu kadar oto kontrolü de olan bir insanım. Buraya güneş gözlüklü emoji iyi gider ama mütevazı olacağım. 😂

Bazı şeylerimi yine sizinle paylaşmak istiyorum bu yüzden de haftalık, bol görselli yazılar eklerim, blogumu Instagram gibi kullanırım diye düşünüyorum.

Ama onun haricinde arada Twitter'da birkaç şey söylüyorum, Facebook'ta sadece yazılarımın linkini paylaşıyorum, o kadar! Sosyal medyaya olan tüm enerjimi bloguma hasredeceğim. Tek elden devam edeceğim, anladım ki paylaşımları takip etmek kadar paylaşım yapmak, bölünmek, Instagram'daki yorumlara ve dm'lere dönememek de beni rahatsız ediyor, üzüyor ve yoruyormuş.

Artık biraz popüler kültür cahili olarak ortalarda dolaşacağım, arkadaşlarım ya da sizden birinin bahsettiği şeylere karşı, heh anlamadım, haaa öylemiymiş gibi cevaplar vereceğim, ama umarım yine de seversiniz beni. 😋

İnanılmaz hafifledim. 
Instagram'dan nerelerdesin diye gelen onlarca dm'ye de toplu cevap vermiş, oldum. Arrivederci!