Başlık çok iddialı olsa da benim en iyilerini seçecek kadar Youtube bilgim olduğunu söyleyemem. Çünkü izlemektense okumayı daha çok seviyorum. Hal böyle olunca çok sevdiğim tutkuyla bağlı olduğum, yeni bir video yüklense de izlesem diye beklediğim bir kanal yok.

Sadece mütemadiyen izlediğim Youtube kanallarını sizinle paylaşmak istiyorum.Yazının sonunda da siz de bana tavsiye edeceğiniz kanalları yorum olarak bırakırsınız diye bir heves bekliyorum.

1- Barış ÖzcanDinlerken bu kadar rahatsız olduğum ama anlattıklarından da bu kadar keyif aldığım bir başkası daha var mı, sanmıyorum. Barış Özcan'ın doğasında, bana göre, inanılmaz bir ımm, nasıl söylesem, gözlüklü şirinlik var. Hahah! Gözlüklü Şirin gibi sevsen bile bir yerden sonra onda seni rahatsız eden bir şeyin olduğunu hissediyorsun. Bu anlatamadığım şeyin inanılmaz köşeli yüz hatları mı, ben biliyorum tavrı mı olduğunu inanın ben de çözemiyorum. Net olarak tek diyebileceğim, içerik noktasında gerçekten çok başarılı, uzun çalışmalar gerektiren işler üretiyor. 

Şunu da eklemek istiyorum, ben mi sıkıldım, yoksa son zamanlardaki içerikleri bana mı hitap etmediği için böyle düşünüyorum bilmiyorum ama eskisi kadar keyifle izlemiyorum, videonun sonunu getiremiyorum.

2- Beyhan Budak


Beyhan Budak Ankaralı bir klinik psikolog. Güzel kişisel gelişim videoları var. Hepsini düzenli izleyemiyorum ama ilgimi çeken bir şey olursa es geçmiyorum.


3- TEDx Talks Ted konuşmaları en sevdiğim kanallar arasında ilk sırayı alabilir. Tedx Talks nedir, diye uzun uzadıya anlatmayacağım ama şunu söylemek istiyorum, Türk konuşmacılar ancak ego tatmini için sahne alırken yabancılar gerçekten insana bir şeyler katacak alt metinleri dolu, ufkunuzu genişletecek konuşmalar yapıyorlar. O yüzden alt yazısı seçeneği de olan yabancı konuşmacıları tercih edin, emin olun çok daha yararını göreceksiniz.

4- Trt Belgesel


Televizyondan Trt Belgesel kanalını açtığımda hiç zevkle izlediğim bir şeye denk geldim mi hatırlamıyorum ama Youtube kanalına yükledikleri belgesellerden ilgimi çekenler oluyor. Demek ki televizyondan ben denk gelmiyorum.

5- Al Jazeere TürkÇok güzel insan hikayelerine denk geliyorum bu kanalda. Trt Belgesel'e göre daha eğlenceli ve itiraf etmeliyim ki daha profesyoneller.

6- Müge AnlıNeden güldünüz? :D Her Türk dedektif doğar. :D Baştan oturup Müge Anlı izleyecek sabrım ya da vaktim yok. Hani kahvaltıya denk gelirse mutlaka açarım ama o da binde bir oluyor. Bu sebeple eksiklerimi Youtube Kanalı ile tamamlıyorum. Merak ettiğim vakıaları hızlandırılmış olarak şöyle bir izliyorum. Mesela şu sıra seri katil olayı inanılmaz heyecanlı ve tabii hüzünlü devam ediyor.

7- Dünyadan Sesler


Bilirsiniz müzikle pek aram yoktur ama bir şey dinlemem icap ederse de alternatif ya da enstrümantal müziği seviyorum. Bu noktada Dünyadan Sesler kanalı beni hiç bilmediğim sesler ve müziklerle tanıştırıyor. 

Bunlar haricinde takip ettiğim Akın Altan ile ilgili size şurada bir yazı yazmıştım.

Makyaj kanalı olarak takipte olduğum bir kanal yok ama Youtube algoritmasının önüme çıkardığı ilgimi çeken şeyleri izliyorum. Özellikle aradığım bilgi edinmek istediğim bir şey varsa zaten tek bir Youtuber'ın tavsiyesini baz alamıyorum. 

Benim ilk etapta aklıma gelen, takip ettiğim kanallar bunlardı. Sizin bana tavsiye etmek istediğiniz kanallar olursa ve yorum olarak bırakırsanız çok mutlu olurum.

Yorum bırakmayı ve kanalıma abone olmayı... Tamam, tamam sustum.