Nutellalı Kurabiye

Benim yumuşak karnım, zayıf noktalarımdan biri de Nutella!
Açıkçası sosyal medya söylemlerinde olduğu gibi kavanozu alıp televizyon karşısında kaşık kaşık yiyenlerden değilim. Ben Nutella'yı aracı olarak seviyorum; nutellalı kek, nutellalı krep, nutellalı waffle, nutella brownie, nutellalı kurabiye, nutella dolgulu cupcake gibi içinde, üzerinde kullanıldığı zaman bayılıyorum.

Mesela şurada bir "Kurabiye" tarifi vermiştim ki, mütemadiyen yaptığım bu kurabiyede Nutella olmazsa olmazım!

Bu kadar çikolata muhabbeti yaptıktan sonra geçen hafta şöyle bir kutu geldiğinde ne kadar mutlu olduğumu olduğumu az çok tahmin edersiniz. 


Kutuyu Fikrimühim hediye olarak göndermiş. İçinden çıkanlar; mutfak önlüğü, bir kavanoz çikolata ve deneme boyu küçük paketler...


Önceden de koca bir kavanoz açık olduğu için eskiyip tadı değişmeden kullanayım diye Nutella'lı bir tarif aradım. Önüme geçen gün size bahsettiğim Damy's Kitchen'in kurabiye tarifi geldi ve hemen denedim.Malzemeler sürülebilir çikolata, yumurta ve undan ibaret! Yapması ise 10 dakika alıyor. Pişmesi de sadece 10 dakika! 
Size yapılmış halini göstermek isterdim ama böyle telaşlı, ansızın misafirimizin geldiği bir gün olduğu için size gösterecek bir kurabiye kalmadı. Hhaha! Ama sizin için tarifi ve fotoğrafını ekliyorum.Tek ekleyebileceğim pişerken biraz yayıldığı için yuvarlakları dik tutun. Ve 10 dakikadan fazla fırında tutmayın.

Afiyet olsun!
Siz Nutella'yı nasıl seviyorsunuz? Sade mi aracı olarak mı? 😄Yorum Gönder

6 Yorumlar

 1. Nutella yı görünce yorum yapmadan edemedim. Baharat takımını yediği nutella kutuları ile oluşturmuş biri olarak konuşuyorum, nutella nın tek zararı kişide ayva göbeği oluşturmaktır. Faydaları ise saymakla bitmez. Yiyin yedirin 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahah belli ki nutella yiyip gelmişsin :D Nutella dokunuşu var sende :D

   Sil
 2. Oldum olası çikolata sevmem. Buna nutella da dahil.. Sadece özel günlerimde aşeririm o kadar.
  Haa bir de, çikolatalı meyveli kup ve kurabiyede severim. kahve yanına bitter yeme de yanına yat..
  Sevmem demiştim halbuki :D

  YanıtlaSil
 3. Anaaa nabrut sunum mu yapmış hemde kütük falan var heee diye ağzım açık kalmıştı ki meğer sayfadan alıntı imiş neyse ki rahatladım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahah :D bak yakında başlayacağım sunumlara yetiş bana :D

   Sil