Instagram'da gördüğüm bazı şeyleri eleştirmeye başladım. Beni uzun süredir okuyanlar bu eleştirileri bana yakıştıramadılar. Instagram'da yazdığım bu eleştirileri sizlerle paylaşacağım. Hem beni eleştirenlere cevap vereceğim hem de sizin fikirlerinizi merak ediyorum.

Öncelikle İnstagram paylaşımlarımı ekliyorum;


Yukarıdaki Fotoğraf


“Azıcık ucundan”
Evet sayın okuyucular tesettürde baş gösteren yeni moda akımının ismini farklı çağrışımlar yapsa da “azıcık ucundan” koyduk. Yapmanız gereken sadece ucundan azıcık saçlarınızı gösterip kel olmadığınızı kanıtlamanız. Biliyorsunuz bazıları kel olduğu için baş örtüsü kullanıyor. (!)
Akımın çıkış sebebini bir instagörl şöyle açıklıyor;
Bone başımı ağrıtınca düşündüm ki, azıcık saçım ağrısız başım. İnsanlar arasında kabul gördü, aldı başını gitti. Ben de nasıl oldu anlayamadım. 
Sevgili instagörle teşekkür ediyor konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Not: fotoğraflara sansür uygulanmıştır.Arkadaşlar bugün sizlere bazamın altını gösteriyorum. Şahane düzenli bir kadın olduğumu, ev hanımlarının en iyisi olduğumu ispat etmek için bir sonraki adımımın çamaşır çekmecelerimi göstermek olduğundan korkuyorsunuz biliyorum. Valla o kadar abartırsam diye ben de korkular içindeyim. Biri beni durdursun 


Dünkü azıcık ucundan yazısından sonra gaza gelen R.A kod adlı instagörl 🎼 “açtıramazsan açtırırlar gülüm” 🎼 diyerek #azıcıkucundan akımına yeni bir soluk getirdi. .
Azıcık da sağdan azıcık da soldan azıcık yukarıdan azıcık aşağıdan adını verdiğimiz bu Yeni Moda akımını görünce biz de sevgili R.A’ya yeni kel olmadığını kanıtlama stil önerileri getirdik. Ekranı kaydırarak görebilirsiniz .Efendim aldığımız haberlere göre romantik islamcılardan bir çiftimiz yeni bir aşk filmi çevirmiş. “Alaçatı’da aşk” isimli film, eleştirmenler tarafından adeta #lovestory gibi klasikleşecek bir baş yapıt olarak gösteriliyor. yakınlarından aldığımız bilgilere göre çiftimiz oyunculuğa çok ısınmış. Kendilerini muhafazakar Burak&Fahriye çifti olarak görüyorlarmış. Gerçi film sponsorları ile aralarında bir anlaşmazlık çıkmış gibi görünüyor ama umarız yanında uzlaşırlar #ekranıkaydırın 
Güzel kızımız ve yakışıklı oğlumuza bir ömür mutluluk diliyoruz. Akıl fikir #aminKuzularım, yavrularım teyzemizi de bir yere gitmediği halde süslenip püsleyip salonun orta yerinde fotoğraf çekme, reklam yapma akımına kurban etmişsiniz.

Ah teyzem, vah teyzem!
****
Bu paylaşımlardan sonra fotoğrafını paylaştığım insanları üzeceğimi söyleyenler oldu.
Peki size soruyorum; ben doğru bir şey yapıyorsam hakaret içermeyen, böyle ironi dolu yorumlar beni üzer mi? Doğruysam neden üzüleyim!
Ama paylaşıldığı zaman utanacağım, rencide olacağım bir şey yapıyorsam, işte bu noktada büyük bir sorun var demektir. 

Birileri ayıplamazsa, birileri eleştirmez doğruyu söylemezse yanlışlar nasıl düzelecek? Herkes kendinden mesul! Kabul ediyorum, her koyun kendi bacağından asılır. Kesinlikle! İnsanlar isterse leğen giysin dolaşsın, kime ne! Evet, aslında aynen böyle düşünüyorum. Ama...

Aması şu ki; eğer kitlelere yön veriyorsan, insanlar seni örnek alıyorsa dine dokunan, bazı dini değerleri bozacak, değiştirecek hal ve tavırlarda bulunamaz ya da bulunuyor nefsine hakim olamıyorsan bunu itiraf etmen gerekir.

Kendimden örnek vermek gerekirse, burada dizi paylaşımı yaparım ki bence malayanidir ve benim zaaflarımdan birisidir. Ama sıkça şaka yollu dile getiririm; ben boş işlerle uğraşıyorum, siz yapmayın. 

Efendim diyorlar ki neymiş, ben kanaat önderi miyim? E, arkadaşım sen falanca yerden eşarp aldım, sizde alın diye beni yönlendirmeye çalışırken halin ve tavrını da bana satmıyor musun? 

Sadece bir örnek daha vermek istiyorum. İlk kez saçını ucundan azcık gösteren o vlogger kızımıza sesimiz daha yüksek çıksaydı, saçını gösteriyor ama güzel şeyler de paylaşıyor diye takibe almayı reddetseydik bugün bu "azıcık ucundan" akımı böyle alıp başını gitmezdi, gidemezdi. Bazı noktalarda tesettüre ve dine laf gelmemesi adına mahalle baskısı şarttır, diye düşünüyorum.

Evet, beni bilirsiniz. Kimsenin etlisine, sütlüsüne karışmam. Kimseyi eleştirmem. Hep çuvaldızı kendime batırırım. Kimseyi kırmak da istemem. Öleyim daha iyi! Ama yapılan şey böyle dini asimile ediyor ve kitleleri peşinden sürüklüyorsa susayım mı? Siz söyleyin! Siz ne derseniz öyle yapacağım.