Tomorrow With You Yorum ve Replikleri

Zaman yolculuğu üzerine fantastik konusu ve oyuncuları ile ilgimi çeken Tomorrow With You dizisini izledim.


Dizinin konusu ve oyuncuları hakkında şurada bilgi vermiştim.

Dizi hakkında söyleyeceklerim;

 • Fantastik dizilerde çok mantık aramadığım gibi, aranmasını da mantıklı bulmuyorum. Lakin bu dizide bazı geçişleri anlayamadım.
 • Anlayamadığım kısımlara rağmen keyifle izledim, ne olacak diye bekledim mi? Evet!
 • Senaryonun düştüğü sıkıldığım yerler de oldu mu? Ona da evet!
 • Time travel, geçmişe gitmek üzere yazılan bu senaryonun ana hattı Nine Travel dizisine benzer gibi gözükse de Nine Travel dizisini daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. 
 • Hatta Nine Travel'e olan benzerliğine, ana karakterin zaman yolcusu olduğunun açıklandığı bölümde bir de gönderme yapıldı ki spoiler bölümünde değineceğim.
 • Shin Min Ah'ın nedenli sevimli olduğu konusunda birçok kişi hemfikirdir diye düşünüyorum. 
 • Lakin bu dizide tatlı, sevimli bir karakter olmaktan öte, mızmız, muhtaç ve avam bir karakter sergiledi. Karakterin kendisini sevmesem de oyunculuk adına iyi bir iş çıkardığını söyleyebilirim.
 • Senaryo olarak klasik ve klişe değildi. Gidişatın nasıl olacağını, devamının nasıl gelişeceğini tahmin edemedim.
 • Ortalama, izlenebilir bir diziydi.
Not: Dizi hakkındaki izlemeyenlere fikir vermesi açısından anketi cevaplarsanız çok sevinirim. Eğer mobilden giriyorsanız anket en aşağıda, masaüstünden giriyorsanız sağ tarafta olacaktır..

Edit:
Anket SonuçlarıYasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.Dizide benim yakaladığım bazı göndermeler vardı.

Mesela şu replik;My Love, My Bride filmine gönderme gibiydi.
Çiftin sürekli birbirlerine benimki diye hitap etmeleri ise; illaki Oh My Venüs'ü akıllara getirdi.


Dizinin Nine Travel'e olan benzerliği sadece izleyenlerin öngörüsü değildi. Senarist de bu hususa şu replik ile gönderme yaptı.


Not: Nine Travel'i izlemeyenler için kısa bir bilgi vereyim. O dizide esas oğlan geçmişe gidip gelebiliyordu ve bunu bir tütsü çubuğunu yakarak sağlıyordu. Geçmişte kalabilme süresi tütsü yanıp bitene kadardı.
Son zamanlarda dizilerde bolca -mesela Goblin- dizi klişelerine göndermeler ve ti'ye almalar yapılıyor. 
Türk dizilerinde hatta Yeşilçam'da görmeye alışkın olduğumuz sinirlenince ya da küçük görmek adına yapılan masadaki suyu yüze fırlatma, ardından mevzu bahis olan şahıstan ayrılınması için para teklif etme sahneleri Kore dizilerinde mizahi bir unsur olarak kullanılmaya başlandı. bknz:


Yine son dönem Kore dizilerinde sıklıkla rastladığımız "araba öğretme ritüeli" 

Mesela: Entertainer
Burada da izlediğimiz eğlenceli sahnelerdendi.


Diziden değinmek istediğim bir diğer husus esas oğlan!
Kendisini (Lee Je-Hoon) Signal'de izlemiş başarılı bulmuştum. Lakin bu dizide yani aşık bir adamı oynama hususunda çok eksik kaldı. Ben onun Song Ma-Rin'e aşık olduğuna bir türlü inanamadım. Aşık değil de çıkarları için böyle davranıyor ve dizinin son bölümlerinde bu gerçeği öğrenecekmişiz gibi bir his geçirdi bana. Bilmem böyle hisseden bir tek ben miydim?


Diziden başka söylemek istediklerim;

 • İlk bölümde metro kazasında durakta inip ölümden kurtulmalarını zorlama buldum. Başka bir şekilde inselerdi diye düşündüm.
 • Yoo So-Joon'un gelecekteki kendisi ile karşılaşınca kaybolması fikri güzeldi.
 • Ma- Rin'in ölümden kurtulduğu kişiyi hatırlamaması ve hatırlasaydım suçluluk hissetmemesi için onu avutmak isterdim demesi,
 • kamerayı verdim deyip arabaya çantasını atması,
 • Cüzdandan fotoğrafının çıkması ve sonrası yaşananlar aklımda kalan güzel detaylar.
 • evlendikten sonra kızın pembik geberik gelin halleri, Soo Joon'un ona ayak uydurmaya çalışmaya çalışması, :)
 • Çatıda kilitli kaldığında yaşadıkları, metroya binip geleceğe gitme diye yalvarırken Soo Joon'un birden kaybolması
 • Gelecekte arkadaşının Ma-Rin ile ayrıl demesi, yine gelecekteki Ma-Rin'in de benden ayrıl demesi,
 • Bunu duyan günümüzdeki Ma-Rin'in gelecekteki haline kızması, kocasını başka kadınla görüştü diye annesine şikayet etmesi ve annesinin Soo Joon'u dövmesi çok komikti.
Hatta Ma-Rin'in kendisi için gelecekteki yelloz mu yoksa ben mi diyerek çıkıştığı sahne tekrar izlenesiydi. • Ma-Rin'in kocasını en yakın arkadaşının evinde yakalaması çok güldüğüm yerlerdendi.
 • Gelecekteki Ma-Rin benden boşan dediği halde boşanmadı neden boşan dedi diye düşünürken onu da güzel bağladılar.
 • Gelecekte neden kaybolduğunu bulamayışı biraz sürüncemede kaldı ve sıktı.
 • Ma-Rin'in onun ardından geleceğe gitme çabaları, metroya binip yaptığı denemeler çok sevimliydi.
 • Şu replik dizinin efsanelerindendi. Arada arkadaşlarla buluşunca kullanıyorum. :)
 • Ajusshi'nin Ma-Rin'in babası olduğunu çok önceden anlamıştım. Onlar yerine ölmesi de W-Two Worlds'taki babayı hatırlattı tabii.
 • Bir de Ma-Rin'in annesi babasından küçük diye düşünüp duruyordum ki onu da açıkladılar. Nuna'suymış. :) 
 • Gerçi onları neden terk ettiği ile ilgili adam akıllı bir açıklama yapmadılar.
 • İzleyeli 2 ayı geçtiği için tam hatırlayamıyorum ama dizide kapalı kısımlar kaldı. Bazı şeyler tam olarak açıklanamadan bitti. Bu dizinin büyük bir eksiğiydi.

Bir Kore dizisinin olmazsa olmazı yağmurlu-şemsiyeli sahneleri de şuraya ekliyor sözü size bırakıyorum.

Yeşil Şemsiye

Sarı Şemsiye

Not: Dizi hakkındaki izlemeyenlere fikir vermesi açısından anketi cevaplarsanız çok sevinirim. Eğer mobilden giriyorsanız anket en aşağıda, masaüstünden giriyorsanız sağ tarafta olacaktır..
Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

16 Yorumlar

 1. İzlemeyi düşünüyordum vazgeçtim :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de diziyi yaklaşık iki ay önce izlemiştim fakat ara vermek zorunda kaldım bir daha da geri dönemedim. Sonunu bilemediğim,göremediğim dizilerden biri oldu kendileri.
  Yaptığın tespitler çok doğru,özellikle de esas oğlanın aşkına inanamama mevzusu bende de oldu. Aslında mecburen evlense de sonlara doğru sevgisinin gerçeğe döndüğünü göreceğimizi umuyordum fakat öyle olmamış anladığım kadarıyla..
  Fırsat bulursam dönüp en azından son bölümünü izlemek istiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani zahirde gerçeğe döndü. çok sevdi ama oyunculuk adına bunu bize geçiremedi nedense...
   Son bölümü izleyerek pek bir şey anlayamazsın sanırım. ön görülemez şeyler yüzünden :)

   Sil
 3. İzleyip izlememek konusunda kararsız kaldım. 😞

  YanıtlaSil
 4. Shin min ah komedi dizisinde görmeye alıştığımız için bunda pek sevmedim ya yüzü soluk falan bi kaç yerde komikti oh my venusten hemen sonra bu biraz bilemedim .adama gelirsek aynen hep şu izlenim vardı kızı sevmiyor yaşamak için kızla birlikte sonra bi bakıyordum kız için çabalıyor dedim oğlum ne ediyon sen gel gitler yapma bize😄 aama genel olarak iyi özözetlemissin dizi güzeldi farkli izlenilebilir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı düşünüyoruz. Shin Min Ah'ı cıvıl cıvıl görmeyi tercih ederdim :)

   Sil
 5. shin min ah ı severim genel olarak dizilerinin çoğunu da izlemişimdir ama erkek oyuncunun bir eş cinsel filminde oynadığını gördükten sonra tipinin de etkisiyle görmeye pek tahammül edemediğimden izlemedim çok da bir şey kaybetmemişim sanırım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç duymamıştım. Artık çok fazla takip edemiyorum. Song Ki ile dots'daki kız (adını unuttum) evleniyormuş ki ben sevgili olduklarını bile bilmiyordum düşün neler kaçırmışım :D

   Sil
 6. Diziyi severek takip etsem de -ki bazı yerlerde beni de sıktı- oğlumuzun kızı sevdiğini ben de hissedemedim,ilk başta bilerek mi yapıyor belli etmemesi mi lazım,sevmiyorum ben aslında geleceğim için evlendim diyerek kendini ikna etmeye çalışıyor da ondan mı öyle görünüyor dedim ama yok anam yok sevgisini gözlerinden göremedik maalesef,cidden aşık olursa başrol kızlarmızından birine işte o zaman görürüz sanırım gözündeki aşkı(Yazar burada oğlumuzun sevgilisi var mı yok mu bilmiyor ve ona göre sevgilisi yok,olsa o hissi verebilirdi diye düşünüyor.)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani sonuçta rol bu :D aşık gibi yapması gerekirdi ama o aşık değilim gibi yaptı anlayamadım gitti :D

   Sil
 7. Pek diziyle aram yoktur öylesine açmıştım çok zor bir dönem geçirken izledim. Bu dönemim hala devam ediyor ama çok şükür yinede Rabbimden gelene eyvallah. İyi gelir belki dedim o yüzden bu diziyi izlerken tam konsantre izlemiştim. Sevdimde hatta öyle ki burdan ilham alıp son bölümü gece 3 civarı bitirir bitirmez ağlayarak kendime gelecekte gitmek üzere ileri bir tarih ayarlayıp o günkü bana nasıl olduğumu sorup, ne yaşadığımla, o gün nasıl olmayı umut ettiğimle ilgili uzuun bir mail mektup attım. Bu günler geçtiğinde o günde kendim için sevdiklerim için dualarımı yaşarken birden mail gelecek ve ben mutluluk gözyaşlarıyla şükürle okuyacağım.. (o günleri görürsem inşallah) Dualarınızı beklerim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel bir fikir.
   Umarım her şey hayalindeki gibi gerçekleşir ^^

   Sil
 8. 10 bölüm izledim, başladığım için bitireyim dedim ama gitmiyor 😅 aynı şeyi Are you human dizisi icin de söyleyebilirim. Yorumlardan sonra izlememeye karar verdim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ortalama dizilerdi ikisi de. Anlıyorum. olur öyle şeyler :)

   Sil