En iyiler, en güzeller, yıllara göre başlıkları altında kategorilenmiş bir çok listem var.

Bu listeleri yaparken hep genele hitap etmesine dikkat ederim, şahsi görüşlerimden çok dizileri olması gereken yerde listelerim.

Bu yüzdendir ki her zaman listelerimde isabet ettiğimi söylersiniz. Şimdiye kadar listelerim hakkında olumsuz bir yorum aldığımı hatırlamıyorum.

Lakin şu minvalde çok fazla yorum alıyorum;

Listelerindeki tüm dizileri bitirdim, şimdi izleyecek bir şey bulamıyorum. Ne tavsiye edersin?

İşte şimdi bu yorumlara toplu cevap olması için bir liste ile geldim. 

Bu listedeki dizilerin genel özellikleri;

  • Nedense çok kimse tarafından izlenmemiştir. Herkesin izlediği popüler yapımlardan değillerdir. 
  • Popüler olmamaları; ya ünlü, çok tutulan oyuncular oynamadığı içindir, ya da aynı zamanlarda yayınlanan çok popüler -şahane- bir yapım vardır ve onun karşısında sönük kalmıştır.
  • Ama bunlar demek değildir ki bu diziler kötü olsun. Çerezlik, tam Kore dizisi tanımına karşılık gelen naif yapımlardır.
  • Haa, bunlarla beraber en iyiler listesine girecek kadar üst seviyede yapımlar değillerdir.
  • Ortalamanın biraz daha üstünde, eğlenceli, hele ki yaz aylarında keyifle izlenecek yapımlardır.
  • Büyük senaryolar vaat etmeyen klasiğe yakın eğlenceli aşk hikayeleri...
  • Kıyıda köşede kalmış güzel Kore dizileri diye de tanımlayabiliriz.
1- Heart to Heart : Sanırım başroller pek tanınmadığı için bu acayip şeker ve eğlenceli dizi es geçiliyor. Coffee Prince dizisinin yönetmen ve senaristinin elinden çıkan bu dizi hakkındaki yorumumu mutlaka okuyun, öyle başlayın. Tavsiye ettiğim kimseden negatif bir geri dönüş almadım.


2- I hear your Voice : İlk 8 bölüm çok komik, 8. bölümden 13. bölüme kadar o kadar heyecanlı duruşma sahneleri var ki soluksuz izletiyor, 13. bölümden sonra da romantizme ağırlık veriliyor. Yaptığım fizibilite raporundan anlaşılacağı üzere klasik Kore dizi sistematiği üzerine yazılmış severek izlenebilecek bir yapım.


3- Trot Lovers : Bir diğer çok az bilinen tam tadında yazlık, çerezlik romantik komedi. 


4- Protect Boss : Beni yıllar evvel Ji Sung hayranı yapan dizidir. Mızmız hastalıklı bir varisi canlandırdığı bu dizinin bir de bonusu vardır ki o da Kim Jae Jong!


Oğlumuz der ki:
''Uzaydan bir taş beynimin limbik sistem amigdalasına saplandı kaldı.''O taş sensin.
Şu anda kalbimin bu kadar hızlı atmasının nedeni  agorofobim değil 
hızlı atmasının nedeni sensin No Eun Seol''


5- Miss You : Benim için efsane Kore dizilerinden birisidir. Yoon Eun Hye sever biri olarak şahane bir oyunculuk çıkarması, Yoochun ile uyumlu bir çift olmaları çok sevmemin nedenleri arasında sayılabilir. Genellikle dram diye izlenmese de 13. bölümden sonra tam bir romantik komedidir. Ama evet, 13. bölüme kadar dram var. Dramını boş verin, derim.
6- My Secret Hotel : Kıskançlıktan taklalar atan esas adam sevenler için on numara bir tercih olur. Tam tadında bir romantik komedidir ama tek bir kusuru vardır ilk 4 bölümü sıkıcıdır. 
7- You Came from stars : Diziye başlamadan önce yorumumu okuyun diye özellikle belirtmek istediğim bu dizi oyunculuklar ve kurgusu ile çok güzel fantastik bir romantik komedidir.8- Signal : Time travel sevenlerin bayılacağı bir polisiyedir. Benim gibi polisiye ile pek alakadar olmayanlar bile çok sevdi.İlk etapta tavsiye edebileceğim diziler bunlardı. Umarım işinize yarar bir liste olmuştur. Sizin eklemek istediğiniz, şu dizide çok güzeldir ama az bilinir dedikleriniz var mı?

Diğer Listeler

*** 2016 En İyi Kore Dizileri

*** 2015 En İyi Kore Dizileri

*** 2015 En İyi Kore Filmleri


*** 2014 En İyi Kore Dizileri

*** 2014 En İyi Kore Filmleri

*** 2013 en iyi Kore dizi ve filmleri listesi


Ayrıca Genel Olarak En İyiler Listesi için;

*** En iyi 25 Kore Dizisi (2017 güncel)