Periyodik olarak bir oyuna takılıp kalıyorum.

İlk olarak Candy Crush hastalığına yakalandım ve oynamaktan omuzum tutulup mobil fıtık olunca istemeyerek oyunu sildim. Bunu yapmak benim için epey sancılı ve acılı bir seçim oldu. 😁

Bir ara sabah namazından sonra tarla ekip yumurta topladım, namaza kalkmam gerekmediği zamanlarda bile saat ayarlamayıp tarla ekmeye kalktığımda yolun sonuna geldiğimi anlayarak Hay Day’i sildim.

Kısa bir süre Kelimelik’e takılıp geceleri kelime sayıklar oldum. 

Sonra Trivia Crack ile genel kültür yapmaya çalıştım. Hatta çevremdeki herkesi de bu oyunun manyağı yaptım ve her zamanki gibi onlar daha oynasalar da ben çoktan sıkılıp sildim.

En fena ise Asphalt 8 saplantım idi. Çocukluğumda Need for speed ile başlayan araba yarışı sevdam telefonda tekrar canlanmıştı. O arabayı alayım, şu arabayı alayım derken oyunda geçirdiğim süre sonucu göz kuruluğum had safhaya çıkınca onu da üzülerek telefonumdan kaldırdım.

Şimdilerde favorim ise Word Crack.


Görsel Temsili, yoksa oyun Türkçe :)

Eskiden gazetelerde bu tip anagram bulmacalar olurdu. Onların online hali diyebilirim. İki kişiye aynı harfli anagramlar veriliyor ve en çok kelimeyi türetip en çok puanı alan kazanıyor.

2 dakika içinde verilen anagramdan hızlıca kelimeler üretmeye çalışmanın zihni epey çalıştırdığını söyleyebilirim. Hani diğer vakit geçirdiğimiz oyunlara nazaran hiç değilse beyni uyuşturmaktan öte bir işlevi olduğu için gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

Sorun şu ki oyun pek popüler değil ve sanırım 100 kişi falan aramızda oynuyoruz. Hemen hemen aynı rakipler arasında dönen oyundan sizi de haberdar ederek sayımızı arttırmak istedim.

Benimle oynamak isterseniz de Facebook hesabım ile kayıtlı olduğum oyuna Facebook üzerinden davet yollayabilirsiniz.