Türk kahvesi kız istemeye mühürlü gibi olduğundan bekar kızlarımızın öyle hoyratça kullanımına uygun değildir. Hani mahalleli teyze “bakire kızların” koca kelimesini kullanmasından pek hoşnut olmaz ya, çeneleri tutulasıca o mendebur teyzeler kahve kelimesine de aşırı duyarlıdırlar. İçinde kahve geçen kelimelere kediler gibi kulak dikerler ki mesela biz de kahve içmeye bekleriz gibi masum nezaket cümlelerinin bu teyzelerin lügatindeki tam karşılığını size şurada gerçek bir hikâyeden yola çıkarak anlatmıştım.

O yüzden şimdi size bol köpüklü Türk Kahvesi nasıl yapılır sorusunun cevabını vermek istiyorum ama tedirginim. Haha! 
Mühim Uyarı: Bahsi geçen Türk Kahvesinin kız istemeyle hiçbir alakası olmayıp yemek bloglarından esinlenerek kaleme alınmıştır. Yazım esnasında hiçbir canlıya zarar verilmemiştir.
Snapchat de maden suyu ile kahve yaptığımı söyleyince nasıl yapılıyor, neden maden suyu gibi manalar içeren birçok mesaj aldım. Nasıl yapıldığını yazayım da görücüsüne bol köpüklü kahve yapmak isteyenlere yardımcı olayım istedim. Görücü ve bol köpük de birbirinden ayrılmayan iki terim ne de olsa!

Neyse efendim biz normal insanlar kahveyi yine normal olan misafirlerimize de ikram ettiğimizden kahveniz bol köpüklü olsun istiyor ve işi şansa bırakmak istemiyorsanız su yerine maden suyu kullanabilirsiniz. Yanlış anlamadınız, cezveye fincan ölçüsünde su yerine maden suyu koyuyorsunuz. Mesela;

2 KİŞİLİK MADEN SULU TÜRK KAHVESİ YAPIMI

  • 2 fincan maden suyu
  • 2 tatlı kaşığı Türk Kahvesi
  • 2 parça çikolata


Klasik usulde kahvenizi karıştırıp köpüklenince de köpükleri bardaklara paylaştırıp pişiriyorsunuz. O kadar çok köpük çıkıyor ki size anlatamam. Kahve gurmesi, Türk kahvesi bağımlısı olmadıkça tadında önemli ölçüde bir fark yok. Deneyin.

Afiyet olsun!