Buluşma Detayları Part-3

Detaya gir, detaya gir diye sloganlar yükseliyor lakin bu konularda benim gibi ketum birinin şu anlattıklarının kendi çapında gayet ayrıntılı olduğunu itiraf etmeliyim. Birden oturup tüm her şeyi yazabileceğim sanmıyorum ama size günün en komik anını anlatabilirim.

Biliyorsunuz bu tür buluşmaları, birisi üçünü kişi olarak izlese epey eğlenir ve güler. Hatta tam da bu yüzden ben bu buluşmaların evden uzakta ve baş başa olması gerektiğini düşünüyor, öyle hareket ediyorum. Halimize bizden başka kimse gülmese iyi olur yani. Malum artık yaşımızı başımızı da aldık. 

Hani dünkü yazımda yüzdelikli bir mevzudan bahsetmiştim hatırladınız mı? Tam o sözlerin üzerine kafeye elinde çiçek sepetiyle giren satıcı masamıza kadar geldi. Çok heyecanlı değil mi? Ama tam burada ara verip size kafeden bahsetmeliyim.

Reklamlar

Bu gittiğimiz kafeyi ben seçtim. Karşı taraf nereye isterse gelebilirim deyince ben hemen X kafeye gelsin lütfen, dedim. Bu gittiğimiz kafenin benim hayatımda çok özel bir yeri var. 

Diziye son 00:59

Umarım evleneceğim kişi ile de ilk buluşmamız orada olur. Neden, sende ne gibi özel bir yeri var derseniz onu da bir gün gerçekten evlenecek olur ve yine ilk buluşmamız orada olursa o zaman size anlatırım.Nabrolla Mobilyaları'nın sunduğu reklamlar bitti.

Hani adettendir ya reklamlardan sonra diziyi kaldığı yerden değil de biraz geriden başlatırlar, ben de öyle yapacağım.

Tam yüzdelikli mevzuyu söylediğinde ben de dedim ki;

Şayet dediğin gibi olmazsa tek taraflı değil, iki tarafa da büyük haksızlık olur, görücü usulü ile evleniyorsak da.. dedim ki; o lafımı tamamladı: Onun da bir sınırı var diyorsun yani.

Evet yani, dedim. Sözümü bitirdikten hemen sonra;

Basıldık!

Sepeti içinde çiçeklerle amca geldi. Bir sepet kırmızı gül var elinde.

Rezalet büyük.

Yer yarılsa da içine girsem!

O çiçeği almasını değil, yeltenmesini bile istemiyorum çünkü bende bırakın %50’yi %10 bile yok. Hayır, durum yön değiştirir, başka yöne kayar, ben ayıp olmasın diye adamla evlenirim bu sefer. Çünkü hayatım ayıp olmasın üzerine kurulu. :)

Komediye gel. Böyle anlarda hayatınızda bir pause tuşu olsun istiyorsunuz. Durdurayım ve çiçekçiyi kapı dışarı ettikten sonra play tuşuna basayım, kaldığımız yerden devam edelim.

Kendim için utanmıyorum asıl karşı tarafı mahcup etmek istemiyorum. 

Çiçekçi çiçeği alması üzere çocuğa uzatınca bana dedi ki;


İlk seferden biraz fazla olur, değil mi?

Bir rahatlama geldi bana. 
Kesinlikle fazla olur, lütfen, ben zaten böyle şeyler sevmem, böyle romantik hareketler bir erkeğin bendeki kalitesini öldürür, dedim. Hani o da kendini rahatsız hissetmesin istiyorum.


Nasıl yani, çiçek sevmez misin, dedi.

Her kadın çiçek sever ama elden almayı sevmiyorum, çiçek vermenin de başka şekilleri var, dedim.

Ve meseleyi kapattık. Çiçekçi oğlum kaç kurtar kendini bu arızadan der gibi hızla yanımızdan uzaklaştı. Bu da bende düşündükçe güldüğüm hatta burada yazarken kendi kendime tekrar güldüğüm bir anı olarak kaldı.

Komedi dedim ama "dizi" biraz gerilim de barındırdı değil mi? Tamam, bu gerilimi bir sonraki yazımda biraz daha ayrıntıya girerek telafi edeceğim, söz!

Yorum Gönder

36 Yorumlar

 1. Hahahah çiçekçi gelince büyük bir gerilim oluyor bende her zaman :)

  YanıtlaSil
 2. Gerginliği ciddi anlamda hissettim ne yalan söylim, zor bu işler ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O an gergin doğru ama sonra yani şimdi çok eğleniyorum düşünüce :)

   Sil
 3. Nabrut abla sanki dizi izliyormuşum gibi hissediyorum neden böyle hissediyorum hah sanırım anladım senin bu harika yazı dilin böyle hissetmemi sağlıyor:D
  sen hep yaz ve ben de hep okuyayım nabrut abla ne şahane bir yazarsın sen biraz bencilce olmadı değil mi:DD
  Çiçek olayı gerçekten büyük bir tesadüf açıkçası sırıtarak okuduğumu itiraf etmeliyim uzun zamandır bu kadar hoş blog yazısı okumamıştım olay zaten kapandığı için bunu rahatlıa söylüyorum nabrut abla beni yalnış anlamanı istemem:D
  diğer bölümü heycanla ah pardon diğer ayrıntıları demek istemiştim heycanla bekliyor olacağım:D
  bir de yine trkrar etmek istiyorum nabrut abla umarım çok hayırlı ve mutlu bir evliliğin olur:))
  ~ELİF~

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımsın eğleniyorsanız ne mutlu bana^^
   Yanlış anlamadım aksine bu güzel iltifatın için mutlu oldum.
   Aminn. hep berebar inşlallh

   Sil
 4. Her kadın çiçek sevmez tezinin ete kana bürünmüş şekliyim ben :) Ben sevmem, bir çiçeği de koparabilme hakkım olduğunu da düşünmüyorum açıkçası. Ben meyve sepeti çiçekçilerindenim. Gül mü almak istiyor ? Çileklerden çikolatan yapılmış gülleri gönderebilir bana :) Hem gözüme hem damağıma hitap eder. Çift taraflı kazanç ! Yazının devamını sabırsızlıkla bekliyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Meyveyi de çiçek şekli verildiği için seviyorsun ama bak :D Bir torba çilek alsa gelse kafasına geçirirsin :D
   Hem her meyve de önce bir çiçekti biliyorsun :D

   Sil
  2. Cıks yanıldın Nabrut, iflah olmaz bir obur olarak meyveyi yiyebildiğim için seviyorum :) Bir torba çilek getirirse evet kızarım kabul ama sebebi bu çilek kime yetecek olur :) Çiçeğin evdeki saksı haliyle bile alakam yok :)

   Sil
 5. Gerçekten komik bir anı olmuş, hatırla hatırla gül :)))
  Allah'tan çiçekçi fazla ısrarcı değilmiş, zira öyle olunca durum daha vahim olabiliyor.
  Hala oğlu ile Gülhane'de otururken bir çiçekçi yanımıza gelmiş ve bütün akrabalık ilişkilerimi üzerine basa basa anlatmama rağmen -o çiçeği satmak adına- anlattıklarımı anlamamak için elinden geleni yapmıştı. Gereksiz gerginlik :))
  Arkası yarın gibi oldu, devamını merakla bekliyoruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çiçekçiye masum bir kuçu gibi bakıp acındırmış olabilirim :D
   Hala oğlu da alıverseymiş canım ne var :D :P
   Arkası yarın evet :D

   Sil
 6. Ama dizinin en güzel yerinde bölümün bitmesi gibi. Lütfen daha ayrıntı ve daha uzunca bir yazı :) Nasılsa mevzu kapandığı için daha rahat bunu rica edebiliyorum.Tabi sizin de sınırlarınız dahilinde. ( sizli bizli durumu geçsem olur mu ? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya valla çok güzel olur memnun olurum :D
   Arkası yarın diyorum :D

   Sil
 7. anlattığın hikayelerden çok anlatım dilin o kadar hoşuma gidiyor ki anlatamam (ne çok anlatma kelimesi geçti bu cümlede di mi^^)
  sen hep yaz ben hep okiyim, hatta kitap yaz yani o derece. ellerine ağzına sağlık diyorum, 'dizi'nin devamını bekliyorum^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle beni gaza getiren yorumlar gelir de ben nasıl yazmam^^
   Çok incesin.
   dizide arkası yarın :D

   Sil
 8. Alemsin ��umarimm ilerki hayatın bu anlattıklarını gülerek hatirlayacagin kadar tatli ve mutlu gecer ��

  YanıtlaSil
 9. Ay çok tatlısın sen nabrutcum 😊

  YanıtlaSil
 10. Çok sevdim bu diziyi!
  Gelecek bölümü merakla bekliyorum :D

  YanıtlaSil
 11. Vaaaa istemediğin şeyler hep gelir seni bulur ya o hesap olmuş. Gerilim müzikli komik dakikalar :D

  YanıtlaSil
 12. Ayrinti beklerken olucem galiba, cok heyecanli :D

  YanıtlaSil
 13. Çiçek değil de veriliş biçimi önemli bence. Başkası olsa almaya yeltenirdi bence, zatı ilginç bir insanmış O.o

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeltendi şimdi hakkını yemeyelim kim olsa yeltenirdi de ben durdurdum. halimizi görseniz karnızıa ağrılar girerdi eminim :D

   Sil
 14. Ya nabrutcum o kadar guzel anlatiyorsun ki inan kafamda dizi gibi canlaniyor. Yanliz şu cafenin sırrı hala merak unsuru. Aklima A gentlemans dignity dizisindeki cafede tanisma geldi. Senin en sevdigin diziden olsa gerek. :) insallah gelecekte olacak eşin dedigin gibi kafede tanisirsiniz ve mutlu bir evliliğin olur. Aman neyse hayırlısı bu isler. :)) bu arada ben hayalimde seni yoon eun hye nin tesetturlu hali olarak canlandiriyom. :)))) Boyle neseli, minyon, tatlis nabrut :) yazinin devamini merakla bekliyoruz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç A gentlemasn dignity aklıma gelmemişti :) Başka başka bir şey bir sır :D
   Umarım yüzyüze görüşmek nasip olur da kafandaki profil ile karşılaştırırsın beni :)

   Sil
  2. Cook isterimm ay icten aminn diyorumm :)

   Sil
 15. Çünkü hayatım ayıp olmasın üzerine kurulu. :) bu nasıl yerinde bir tespit sanki kendimi buldum bu cümlede ciddi anlamda hayatıma neredeyse yön verir olacaktı bu :)
  çiçek konusunda da çok güzel yanıttı verdiğin elden olanı severim iyi bir mesaj olmuş bence :)

  YanıtlaSil
 16. Abla o çiçekçileri bilirim ama yinede ısrarcı değilmiş ısrar etseydi bide offff düşünmek bile istemiyorum rezalet ama beyfendide gerçekten olgun ve nasıl davranmasını biliyormuş neyseki büyük birşey olmadan herşey normale dönmüş ve bende devamını bekliyorum...(biraz heyecansız mi ne oldum hastayım hastalığım ver abla)

  YanıtlaSil
 17. yalnız x şahıs da çok iyi idare etmiş durumu
  yok almıyorum dese kötü alsa saçma olur
  1 cümle ile olayı çevirmiş, etkilinesi! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Offf yani bence benim etkilenesim yokmuş :D Bak olayın üzerinden epey zaman geçti uzarktan bakınca o gün karşımdaki ağzı ile kuş tutsa ben yine bir bahane bulacakmışım hahah :D

   Sil