Son izlediğim Kore dizisi Signal. 


Öncelikle dizisinin konusundan bahsedeyim:

Signal Dizisi Konusu: Geçmişteki faili meçhul davaları çözmek üzere kurulan polis/dedektiflik timinde bir polis vardır ki, eski yıllardan kalma bir polis telsizi sayesinde geçmişle iletişim kurabilmektedir. Bu sayede bazı davaların gün yüzüne çıkması kolaylaşacağı gibi bazı karışıklıkların çıkması da kaçınılmazdır.

Signal Dizisi Oyuncular:Dizi hakkında söyleyeceklerim;

 • Birçoğunuzun dizi hakkında övgü dolu yorumlar aldığınızı tahmin ediyorum. Nitekim ben de bu yorumlar üzerine diziye başladım.
 • Açıkçası bende kamuoyun kadar şiddetli bir etki oluşturmadı. 
 • Neden?
 • Zira ben daha önce Nine Travel izlemiştim ve bu geçmişle iletişim fikrini daha güzel işlemişlerdi. Hatta Nine Travel'de diziyi izlemediyseniz spoiler sakın okumayın -geçmişte yaptığı değişiklik yüzünden bir seferinde sevdiği kızın amcası olmuştu. Sonradan düzeltmişti gerçi de dehşetti- Bu açıdan Nine Travel efsaneydi bence. Bu sebeple Nine Travel izlemeyen kişilerin bu diziden çok etkilendiğini ya da en azından benden daha çok etkilendiğini düşünüyorum.
 • Nine Travel izlememiş birine bu diziden önce onu izlemesini şiddetle tavsiye ederim.
 • Dizinin ilk bölümlerinin temposu orta seviyede. Ne sizi sıkıyor, ne de aman aman oluyorsunuz. Ama şurası kesin: Dizi gittikçe artan bir tempoya sahip. Hatta son 4 bölümü klasik sinema yorumu gibi soluksuz izliyorsunuz.
 • Son 4 bölüm demişken dizinin finali bence olabilecek en normal sondu. Romantik komedi izlemediğimize göre davullu zurnalı göbekli halaylı bir son bekleyen varsa hata ederdi. Böyle dizilerin sonu her zaman biraz hava da biraz -sanki dizi, hayat- devam edecekmişcesine biter. Bu türün sonları ister İngiliz, ister Amerikan ister Kore dizisi olsun, böyledir. 
 • Son olarak dizinin türü suç ve gerilim ki beni bilirsiniz aslında hiç tarzım değildir. Tarzım olmamasına rağmen severek izlediğimi ve benim gibi bu tarzı sevmeyenlerin de diziyi severek izleyeceğiniz düşünüyorum. Belki bu türü sevenlerin ilk 3 listesine bile girebilir. (yine belirtiyorum, eğer Nine Travel izlemediyse :)
 • Tavsiyem yorumlardan etkilenip gözünüzde çok abartarak başlamayın. Beklentinizi ortalama tutarsanız keyifle izleyeceğiniz bir dizi olacaktır.
 • Ayrıca 2 tane şahane Ost'ı var ki; (cover parçalar) bence sadece bu şarkılar için bile diziye başlanabilir, öylesine enfes.
Bahsettiğim Ost'lar Türkçe alt yazısı ile. Bir dinleyin, izleyip izlemem noktasında Ost'lar sizi yönlendirebilir.Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir. Böyle bir dizide Spoilerden kaçınılması kanuni bir zorunluluktur. Aksini yapanların kamu hizmeti olarak Berlusconi ile beraber hastane paspaslaması gerekecektir. Kamuoyuna duyurulur.
 • Savcının oğlu ile ilgili dava sanırım en sevdiğim ve beni heyecanlandıran hikayeydi.
 • Park Hae Young'un geçmişteki dedektif Lee Jae-Han ile olan bağlantısı çok güzel kuruldu, telsizle iletişim için neden onun seçildiğine de böylece şahit olmuş olduk.
 • Profil Park Hae-Young'un abisinin intihar etmemiş olmamasını ilk başlarda öngöremesem de sonradan böyle bir beklenti içerisine girdim. Aslında Dedektifin geçmişte ona yetişip abisinin günümüzde yaşıyor olması senaryosunu tercih etsem de Park Hae-Young ailesinin dağılmamış olması, annesi ve babası ile bağlarının kopmamış olması senaryosunu da sevdim. 
 • Telsizi Cha Soo-Hyun'da keşfedip Lee Jae-Han'a öleceği zamanı söylemesi üzerine günümüzün tamamen değişip birbirlerindeki numaralarının bile silinmiş olması kısımlarını heyecanla izledim.
 • Lee Jae Han'ın ilk bölümlerden beri gösterilen ölüm sahnesinde son değişiklikle arkadaşlarının ormanı basıp onu kurtarmaları dizinin enfsane kısımlarından biriydi.
 • Ayrıca sizi bilmem ama Par Hae Young'dansa Lee Jae Han'ın karizması ve oyunculuğu dizinin asıl lokomotifiydi.

Aklımda kalanlar şimdilik bunlar. Kalanları izleyenlerle yorum kısmında sohbet ederek tamamlayalım.

Dizi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
Sizin için dizinin unutulmazı neydi? 

Not: Missha Mist, Nuxe ve Tantasia ürünlerini hediye ettiğim çekilişime katılmak için şuraya tıklayabilirsiniz.Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım