Size "sana güveniyorum" diyebilir miyim?

Ailenizin Blogger'ı sizlere haber vermeye fırsat bulamadan iki haftalık izine ayrılmıştı. Ailemizin Blogger'ı da kim oluyor diyecek kadar beni unutmadığınızı varsayarak ismimi zikretmiyorum. :)

Nerede idim, neler yaptım kısmına gelmeden önce bugün uzun zamandır beklettiğim bir misafirime söz vereceğim.
Bu misafirin ismi Akela.
Ne zaman yüreği güzel insan varlığından şüpheye düşsem buralardan bir ses geliyor. O güzel seslerden birinin sahibi de Akela.
Kendime çok yakın bulduğum küçük kardeşim.
Şemsiyemin altına alıp korumak istediğim bu güzel küçük kız bana öyle şairane yorumlar bırakıyordu ki;
"bir blog açsana" dedim.
Açtı ve bence şahane yazılar yazıyor. Aşağıda benim bloğum için yazdığı yazıyı okuduktan sonra hemen onun bloğuna gidip tüm yazılarını okumak isteyeceksiniz:

Size "sana güveniyorum" diyebilir miyim? 

Bir insana güvenmek için kriterleriniz nelerdir? 
Peki, benim neydi? 
Gerçekten en son ne zaman birine güvendim?  
Bilmiyorum.. Hatırlayamıyorum. 
Hiç gitmez deyip çok güvendiğimiz tipler vardı değil mi? Hani gittiler sonra.. 
Benim güvensizlik hastalığımda ilk kez "kalan" olmanın ne demek olduğunu öğrendiğimde başladı. Ben hep böyle değildim aslında. İnsanlara sonuna kadar güvenen, ne yaptıysa yaptı vardır bir bildiği diyendim. O daha çok nasıl mutlu olacaksa öyle olsun diyendim. Gelemiyorsa gelmesin ben ona giderim diyendim. Ben sadece diyendim yani. Sonra bir gün…Gördüm. yazmıyordu, ölmemişti de. Yaşıyordu ama ben yokken. Varlığım fazla gelince anladım. Benim olayım güvenmekten çıkalı çok olmuş. Ben yaşayan birine can olmuşum. Sonra o yaşayan kıydı canıma. Acımadan. O acımamıştı ama benim canım. Acıdı. Daha sonra. Geçti. Geçmek zorundaydı. Kolay oldu diyemem, değildi. Ama minnettarım. İnsanları erken tanıdım, tanıdıkça büyüdüm, büyüdükçe kim olduğumu buldum. Böylesi iyi, böylesi güzel. 
Ben şimdi size insanlara güvenmeyin demiyorum, onlara can olmayın diyorum sadece, süper Mario’musunuz, siz kaç canınız var? 
9 canlı kediydiniz de canınız mı fazla geldi?
Yapmayın dostlar! Canınızdan can çıkınca yerine yenisini koymuyorlar. 
Siz kalan kırıntılarınızla kalbinize dikişi atıp tutunmaya çalışıyorsunuz. Artık ne kadar tutarsa yada ya tutarsa? Denedim dikiş tuttu da. Arada sızdırıyor be! Oluk oluk kan akmıyor ama azar azar akıyor yerinden. Kapanmayacak yaralar için bedel ödemeyin kendinizden. Giden gidiyor, Kalansa... Böyle işte.


Not: Sizde Bloğumda misafir yazar olmak isterseniz nabrutvebiz@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

43 Yorumlar

 1. Akelacığım kalemine sağlık tek kelimeyle döktürmüşsün.

  YanıtlaSil
 2. Güvən çox önəmlidir. Mən qırılmaqdan, incinməkdən qorxuram, mən güvəndiyim dağlara qar yağmasından qorxuram... Buna görə içinə qapalıyam bəlkə də, ancaq güvəndiyim insanlara da tam güvənənlərdənəm. Güvəniləsi bir dostam. Nabrut elə bir yazıdır ki, insan həm çox şey demək, həm də susmaq istəyir.. ):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. değil mi? bende okuduktan sonra aynen böyle düşündüm

   Sil
 3. Akela! Onunla Gözde'nin Blogu sayesinde tanıştım ve çok da memnun oldum, sevdim onu. Çok fazla ortak yönümüz var ve gerçekten cana yakın içten birisi. İyi ki de blog açmış kendine. Hem yazıları çok güzel hem de çizimleri. Çok yetenekli biri. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o zaman onu teşvik ettiğim için bana da bir teşekkür gerek değil mi :D

   Sil
  2. Can'ım! Çok teşekkür ederim o kadar tatlısın ki ve aynı şeyleri hissettiğimizi bilmek çok mutlu etti beni. Çok teşekkür ederim :)
   Ayrıca Nabrutcuğum ablacığım bir değil, binlerce teşekkürüm de sana :))

   Sil
 4. Eveeeet hatta okurken nabruttan sonra dizi konusunda güveneceğim 2. Adres dedim kendi kendime :))) Dizi bile seçtim kısmetse başlayacağım bu akşam :***

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. demek öylee :D hangi dizi çok merak ettim :)

   Sil
  2. Çok mutlu oldum, teşekkür ederim :) Ve bende merak ettim hangi dizi :))

   Sil
  3. Ahaahah sen number one ımsın no panic :))))

   Madame antoine

   Sil
  4. tamam o zaman (güneş gözlüklü smiley :)
   bende izliyorum onu. yakında yazısı da gelir konuşuruz

   Sil
 5. Guzel yaziymis pek begendim.
  Iki haftada kendini cok ozlettin . Acaba bisey mi oldu diye endiseliniyordum. Cok sukur iyisin. Hos dondun ailemizin bloggeri .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yorumunun çoook mutlu ettiğini söylememe bilmem gerek var mı ^^

   Sil
 6. "Ben şimdi size insanlara güvenmeyin demiyorum, onlara can olmayın diyorum sadece" yazını, özellikle bu cümleni çok beğendim. okurken içimden ahh!! diyorum. - Uzun lafın kısası, Ah’tır… Ve her ah’ın sesini duyan Allah’tır…- inşallah bundan sonra insanlara can olmamayı canımı yakmadan evvel başarabilirim. eline sağlık..

  YanıtlaSil
 7. Yanıtlar
  1. vazifemiz ^^
   sen neden bana misafir olmuyorsun bu arada ^^

   Sil
  2. Cidden mi? :D Ya bilmiyorum ki ne hakkında yazayım. Bak şimdiden şımardım ben, ortada fol yok yumurta yokken. :D Daha önce hiç misafir yazarlık hakkında düşünmemiştim bile, düşüncesi bile heyecanlandırdı :D Güzel bir konu bulup üzerine de içime sinen bir yazı yazabilirsem dayanıcam kapına tamam mı? :D

   Sil
 8. Sanal arkadaşlıkların, dostlukların ya da adı her neyse işte onların en kötü tarafı ortalardan kaybolunca onu nerede arayacağını bilememek. "Acaba birşey mi oldu?" diye düşünüp bunu soruya çevirecek bir muhatap bulamamak. Yine bir Fetret-i Nabrut sonrası yazını duymak güzel oldu. Gözlerimiz bloglarda kalmıştı. Takipçilerini bu duruma düşürmek istemiyorsan giderken "gidiyorum" de lütfen :))
  Yeniden hoşgeldin sefa getirdin.
  Gel gelelim misafir postuna.. Mesele "güven"se ne olursa olsun ne kadar yara alırsak alalım yine de güvenimizi kaybetmeyelim derim ben. Zira en kötüsü güvensiz yaşamak. Mehmet Akif, tüm dost bildiklerimizden darbe yediğimiz bir dönemde İstiklal Marşında "Korkma!!" demişse Peygamberimiz (sav) kapısında düşman bulunan mağarada "Üzülme Allah bizimle" diyebilmişse ne olursa olsun hangi durumda olunursa olunsun, kaç kere aynı yerden yara alınırsa alınsın, tüm canlarını bitirip de "game over" yazısını görene kadar "güvenmeye" devam derim ben.. Çünkü bir tek o kaldı elimizde.. (hiç kimseye değilse bile Allah'a..)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne güzel karşılandım yine. ilk paragrafın o kadar güzel o kadar güzel ki üzerine ne desem, giderken haber vermediğime bin pişman edip ama snapchat neden yüklemedin diye zeytinyağlık etmeme mani oluyor ^^ snapchat'e bekliyoruz efendim ^^
   ikinci paragrafa gelirsek o da o kadar doğru ve derin ki, diyecek sözüm yok hakim bey^^

   Sil
  2. ne güzel karşılandım yine. ilk paragrafın o kadar güzel o kadar güzel ki üzerine ne desem, giderken haber vermediğime bin pişman edip ama snapchat neden yüklemedin diye zeytinyağlık etmeme mani oluyor ^^ snapchat'e bekliyoruz efendim ^^
   ikinci paragrafa gelirsek o da o kadar doğru ve derin ki, diyecek sözüm yok hakim bey^^

   Sil
 9. İki hafta gibi bir süredir paylaşım yapmıyordun.Öncelikle buralar seni çok özledi bunu söylemek istedim.İki hafta boyunca neredeyse her gün güzel blogunu ziyaret edip 'acaba yeni yayını var mı diye' kontrol ettim.Bugün bu güzel paylaşımını görünce çok mutlu oldum.Daha nice güzel paylaşımlar yapman temennisiyle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim öncelikle ^^ bende özledim yorumlarınızı sizle sohbet etmeyi...
   daha nice yazılara kocaman sevgiler

   Sil
 10. "Yazmiyordu ölmemişti de yaşıyordu ama ben yokken" gercekten tüylerim diken diken oldu ����yureginize sağlık

  YanıtlaSil
 11. Böyle kalbi güzel birine nasıl kardeşlik yapmayayım ki ben?
  İnsanın kanatları altına girip güvende hissedebileceği bir ablası olması ne kadar güzel bir his imiş. Beni böyle koruduğun, böyle hissettirdiğin, bana güvendiğin için teşekkür ederim.
  Ayrıca sensin şahane ♥
  Benim hatun ne diyor biliyorsun: "Elini bana kaptırdın, sonuna kadar gideceğiz" // Its Okay Thats Love :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. güzel kardeşimin yorumu bile bir şaheser.

   sonumuzda şöyle yazsın o zaman:

   And they lived happily ever after

   Sil
 12. Ah sonunda nabrut geldi :) Bloğunu açtığında yeni bir yazı görmek çok hoş.akelaya gelince gerçekten yazısı çok hoş blog açmasını iyiki önermissin. İnsanlara güvenmek, aslında insanlara güvenilir ama kime güvendiğine çok dikkat etmelisin. Yanlış kişiye güvenirsen, o hayal kırıklığını atlatmak çok zor oluyor,hatta bazen imkansız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. özlemişim ^^
   ygs nasıl geçti diye sormak istemiyorum ama nasıl hissediyorsun moral durumun nasıl merak da ediyorum.

   Sil
  2. Bende :)) Evet bu sıralar bu soruyu duymaktan gına geldi ama senin sorman hoşuma gitti:) Beklediğimden çok az kötü geldi ama istediğim bölüme girme umudum var inşallah :) yarın sonuçlar açıklanacak çocuk heyecanlıyım :) İnşallah hakkımızda en hayırlısı olur:)

   Sil
  3. şimdi açıklanmış olmalı. umarım beklediğinden çok daha iyidir. iyi haberlerini bekliyorum :*

   Sil
 13. Nabrut bu aralar sıkı takipçinim. Dizi yorumundan sonra sürekli girip yazmış mı diye uğradım sayfana. Yazını görüncede bir mutluluk oluştu içimde.
  Ayrıca misafir yazarını çok sevdim. O kadar güzel dile getirmiş ki. Başarılar diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "bu aralar" kısmına üzülmekle beraber yorumuna çok sevindim.
   her zaman bekliyorum ^^

   Sil
 14. takibe aldım sayfayı :) gerçekten cok güzel yazılmıs ... sıkılmadan okudum yazıları.. hoş gelmiş iyi ki gelmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevdiğim birini başka bir sevdiğim sevince çok seviniyorum ^^

   Sil
  2. Hoşbuldum, çok teşekkür ederim :)

   Sil
 15. Birşey desem kızar mısın kızma ama söz mü :(
  Neden bilmiyorum senden başka kimseyi okumak istemiyorum. Benim beynim senden başkasına algı olarak kapalı. Allah yolunu açık etsin inşallah içimden geçen bu ama benim. Ay Lav Yu nabrutcum

  YanıtlaSil
 16. Son zamanlar da okuduğum en güzel en içten yazılardan bir tanesiydi.. Akela'nın her yazısını öyle severek okuyorum ki, iyi ki de blog açmasını söylemişsin yoksa o güzel yazıları okuyamayacaktık :)) İçten gelerek yazılan her yazı ayrı bir keyifle okunur <3

  YanıtlaSil