Cheese in the Trap Kore Yorum ve Replikleri

Cheese in the Trap eş zamanlı izlediğim dizilerden birisiydi.Devam eden diziler başlıklı yazımda diziden ön bilgi, şurada ise konusu ve oyuncuları hakkında bilgi vermiştim.

Dizi hakkında söyleyeceklerim;

* Eğer sonunu güzel bağlasalardı ya da şöyle söyleyim eğer sonunda "tatmin edici" bir mutlu son görseydik mutlaka izlenmeli diye bir yorum yapardım.
* Sonunu güzel bağlayamadılar. Ama Kore dizilerinin son yapma ya da son yapamama sıkıntılarını biliyor ve artık alıştım zaten beni çok etkilemez diyorsanız klişelerden uzak farklı konusu ile güzel bir Kore dizisiydi.
* Sonu hakkında olumsuz yorumlar okuduysanız ya da siz de izleyip sonu hakkında olumsuz düşünenlerdenseniz diziyi genel olarak sonundan bağımsız olarak değerlendirdiğimizde objektif olmak gerekirse düşmeden devam eden heyecanlı ve merak uyandırıcı bir temposu vardı.
* Dizide bir sır vardı  ya da bir gizem ve bu diziyi muadillerinden ayırıyordu.
* Dal Ja's Spring'deki gibi kızın iç sesi ile konuşmalarını çok sevdim. Kızımız yani Kim Go Eun'a karşı bir sempatim oluşmadı. Ama bence tip olarak oynadığı role cuk oturmuştu. Mesela ondan önce bu rol Suzy'e teklif edilmiş ki bence Suzy bu role uygun değildi.
* Hae Jin'e gelirsek diziyi izleme sebeplerimdendi. You came stars dizisinde bayılmıştım, bu dizi de hayranlığım arttı. Çok iyi bir oyunculuk sergilediği gibi sanki gerçekten alttan alttan psikopatmış ama çaktırmıyormuş gibi bir havası vardı. 
* Baek In-Ho çok ilgimi çekmedi ama Baek in ha yani o cadı kız bence şahane yardımcı kadın oyunculuğu sergiledi. Megolaman tavırları, o ağız hareketleri gel beni döv dedirtiyordu ki böyle bir tepki oluşturması karakteri ne denli gerçekçi oynadığına bir delil oluşturuyor.
* Sadede gel Nabrut bu diziyi izlemeli mi izlememeli mi diyorsanız; derim ki bence sonuna rağmen izlenmeye değer bir diziydi.

Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.


Dizinin Ostlarına ilk başta değinmek istiyorum ki belki yazımı okurken arka planda dinlemek istersiniz; 

Kim Go Eun dizi için çok çok güzel bir OSt seslendirdi. Sesi yumuşacık, çok beğendim ben.Bir diğer sevdiğim Ost ise buydu. Tearliner I am Love.Ama en sevdiğimi sorarsanız Türkçe alt yazılı dinleyebileceğiniz SaltbPaper Go idi.Repliklere geçmeden sonu hakkında yazmaya başlayayayım.

*Bence 15. bölüme kadar gayet güzel gitti. Sunbea'nin İn Ha (kız olan)'yı kokteyle çağırıp rezil etmesine bayıldım. Oh dedim. İn ha Sunbea'nin evini bastığı ve kovulduğu sahnede çok iyi bir oyunculuk çıkarmıştı. O kısmı da sevdim. 

*İn Ho'nun piyanistliğe devam etmesi, konservatuvara girmesi, İn ha'nın o şapşal oğlanla sevgili olması sürprizi çok güzeldi. Seul'ün iş kadını olması o sırada iş hayatımda da üniversitedeki gibi insanlar olduğuna dair gönderme yapılması da güzeldi.

*Hatta ayrıldıkları sahneyi bile sevdim. Çünkü bir Kore dizisi klasiğidir, son saniye "ben seni hak etmiyorumlu" ayrılıklar yaşanır ve sonra birleşerek bitirirler. 
Sonda beni sinirlendiren şey o mail idi. Mail geldi ve ucu açık olarak bitirdiler. Halbuki biz isterdik ki son bölümde birleşsinler, romantikli sahneler yaşansın. Ama olmadı. Tabi bu kadar sinirlenmemiz için bir diğer neden dizinin son bölümlerinden Hae Jin ile olan sahnelerin çıkarıldığı haberleri idi. Hem son bu kadar kötü olup hem de sahnelerin çıkarıldığını öğrenince sinirlerimiz iyice tepemize çıkmış olabilir.

Hımm sonuç olarak senaristi öldürmek ya da sakat bırakmak arasında gidip gelirken sabun yapıp ibreti alem olması fikrine daha yakın oldum. 
Ama açık söylemek gerekirse Reply 88'deki kadar sinirlenmedim. Özel bölüm haberleri var ama ardından ne çıkar bilemiyorum.

Artık geliyorum diziden repliklere:

Sevgili olmadan önceki halleri çok şekerdi.Bu replik de favorimdi.Zaten çok uzamadı hemen çıkmaya başladılar. İlk randevuları da acayip komikti. Bu iş yürümez demiştim ama beni yanılttılar.Bu bileğinden tutup geri çevirme klişesinden bir post yapacağım, evet :) Çift ayıcıkları çok şekerdi ve gerçekten Seul'e ne kadar benziyordu. :)İkilinin ilişkileri çok güzel gidiyordu. Aralarındaki diyalogları ve iç seslerini çok sevmiştim.Hatta ara ara içimizden aynen şöyle geçiriyorduk:Not: Bo Ra yani Park Min-Ji eski filmlerden epey bilinen Jeni Juno'daki Jeni idi.
Dizide Uşak ile olan ilişkisi de yan karakterler babında gayet eğlenceli idi.Seul'ün bu körpe kız hallerine çok güldüm.
İlk olarak bu videoda;


Sonra da bu replikte.Hae Jin çok iyi bir karakter çıkarmıştı, harcaladılar çocuğumu. :PKüsmeleri, barışmaları Seul'ün çocuksu hareketleri sahiciydi. Hatta küstükleri bir olayın sonunda Sunbea okula gelince kollarına doğru çocuk gibi koştuğu sahne unutulmazlarım arasında.ve bu sahne...Bir de bu Kore dizilerinde bir klişe var ki ben çok gülerim. İlla hastanede yatmalı bir sahne geçer ve iki sevgili bir yatağa sığışmaya çalışır ya. Evet, evet yakında onun da klişe yazısını yazacağım.
Coming Soon. :)Tuhaflık üzerine işlenen senaryoda çok güzel tespitler yaptılar.Tuhaf ama kime göre neye göre...Seul Sunbea'yi tuhaf olduğunu bile bile sevmişti. Aslında bana göre tuhaf falan değildi. Arslan gibi çocuktu. :)) Zengin, akıllı, sevdiğini korumak için dolap dümen çevirip duran on numara adamdı. :DDBirbirlerini neden sevmişlerdi?
Seul der ki;Sunbea der ki;13. bölümde çok kızmıştım. İn ho, Seul'e sarılmıştı falan. Sonra 14. bölümün sonunda şu sahnede Seul gidip Sunbea'ye sarıldı ya. Benim için dizinin en bi güzel sahnesi budur!İn Ho dedi ki;bu replik de bize Fated of Love You'dan şu:Ve Splash Love'dan şu repliği hatırlattı.Seul'ün bu repliğinde kendime yakın bir şeyler buldum.Bu replikte acayip güldüm.Bu repliği ise annem söylemiş gibi hissettim.
Gereksiz bir bilgi: Dizinin sonuna doğru İn ho'ya gelip ben yarışmada jüri olacağım diyen kişi yani  Shin Ji Ho gerçekten de ünlü bir piyanistmiş.

Diziden benim söyleyeceklerim ve paylaşacaklarım bu kadar. Unuttuklarım olabilir. Yorum kısmında eksiklerimizi tamamlarız. 
Şimdi söz sizde. Sonu hakkında neler söylemek istersiniz merakla yorumlarınızı bekliyorum.


Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım

Yorum Gönder

76 Yorumlar

 1. benim için daha önce de söylediğim gibi 10 numara başlayan bi diziydi
  sonra in ho nun sahnelerini haddinden fazla görüp yoo jung a çok az yer vermeleri
  biz sunbea'ciler için dizinin temposunu düşürdü dedikodular aldı başını gitti
  özürler vs kar etmedi son 2 bölüm yoo jung u doya doya izledik ama ne izleme
  alın size yoo jung dediler ama kahırdan da öldürdüler :)

  dizinin ostlarına ben de bayıldım ilk i love you yu keşfettik ve harikaydı
  sonra my time with you ve tabi ki such.. attım tele sardır sardır dinliyorum ;)

  bütün sarıldıkları sahneler çok etkileyiciydi tüm zamanların en güzel sarılan çifti ilan ediyorum :)
  seol ün ailesiyle kavga ettikten sonra uzaktan görüp koşarak sarıldıkları sahneyi özellikle fragmanda
  görünce "Aman Allahım yok böyle bir şey" demiştim.. o duygusallığı seyirciye çok iyi geçirdiler..

  in ho ya zaman zaman üzülsem de ne ektiyse onu biçti demekten de geri alamadım kendimi..
  in ha karakteri gerçekten müthişti yani rolünü ne kadar iyi yaptığı oluşan nefretten anlaşılıyor :)
  sonu için kızılan şeylerden biri de bu karakterlerin yaşamına iyi şekilde devam ederken
  gözle görülür mutlu sonu yoo jung ve seol e mi çok gördünüz oldu..çok da haklıydık

  son bölümde yüreğe su serpen tek şey yoo jung un "seni adam akıllı seveceğim zaman tekrar görmek istiyorum" repliğiydi..
  bu bölüm olmasa sondaki mail çok etki etmezdi.. o bölümdeki seol ün yüzüğü görmediği an öldüm..mahvettiler bizi ya :)
  son bölümün bu denli dram ağırlıklı olması insanların içini kararttı bi son dakikaya (ki hep sıkıştırılmış mutlu sona kızan biz burda mumla arar olduk şükretmeyi öğrettiler:)) herkesin ihtiyacı vardı mail okundu yazısı kimi tatmin ederdi ki etmedi de..
  yoo jung un babasının çocuğunu iyi edeyim derken hem onun hem de beak kardeşlerin
  hayatının içine etmesine lanet okuyarak diziyi bitirdim

  son olarak özel bölüm çıktı zaten diziden hemen sonra verdiler ama kayde değer bişi yok
  izlediğimiz şeyler hep, sadece biraz yorum katılmış arka sesle..
  ingilizce altyazılı olarak : https://www.youtube.com/watch?v=tNESEjxAgUE

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel yazmışsın. Doğru doğru diyerek okudum.
   En güzel sarılan çift ya da en güzel sarmalayan adam :DDDDD
   Ama sonuç olarak güzel bir dizi değil miydi? izlediğine pişman mısın? bana ondan bahset :D

   Sil
  2. teşekkürler efenim..
   yoook canım ne pişmanlığı ilk bölümden izleyip indirmeye başladım
   daha sonra tekrar tekrar izlerim diye..(ki hiç aynı diziyi izlemem) son bölümleri bana acı veriyor da
   (hatta diziyle ilgili herhangi bi haberi görmek bile acımı depreştiriyor)
   biraz zaman geçsin yine izlerim biraz kızgınlığım soğusun :D
   final daha iyi olabilirliğin dışında benim için izlediklerim arasında zirvelerde dolaşıyor yani ;)

   Sil
 2. Her zamanki gibi hislerime birebir tercuman olmussun Nabrut bir numarasin. Efsane olacak diziyi harcadılar gerçekten! Elimde kala kala ost ler kaldi. Yaya geçidinden geçerken bile aklıma geliyor bir haftadir ayhsjfk cidden deyip duruyorum olacak şey mi bu ya! 😭 Oyunculuklar, senaryo, her biri birbirinden tatlı bissuru sahne sonra bu son😳 hiç olmadi. Bir kez daha anladım eş zamanlı dizi izlemek bana gore değil. Sonuna bakarım mutlu sonsa izlerim uzulmem, gerilmem. Ühüü ne kadar güzel bitebilirdi halbuki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ^^
   Ben çok sinirlenmedim bahsettiğim gibi reply 88 de ben öyle olmuş sürekli aklıma gelip sinirim bozulmuştu :D
   Eş zamanlı izlemenin sıkıntısı oldu evet ama ama yine de izlediğime pişman değilim sunbeaaaa diyip son noktayı koyuyorum :D

   Sil
 3. Nihayet.. :) Nabrut bu konu hakkında bir post yazsa da içimi döksem diye sabırsızlıkla bekliyordum.
  Öncelikle son zamanlarda izlediğim en orijinal kore dizisiydi hakkını vermek lazım.
  Başlarda, iç sesleriyle konuşmaları bana "selvi boylum al yazmalım" tadı verdi.
  Hep böyle değil midir zaten. İçimizden geçirip de nice söyleyemediğimiz şey vardır.
  İkinci olarak dizi beni başroldeki çocuğun gizemli halleri ile içine çekti. İyi biri mi kötü biri mi anlayamamak etkileyiciydi. (keşke daha erken bu mevzuya son verilebilseydi)
  Üçüncü olarak kızımızın doğal halleri hele de diğer öğrenciler tarafından "kullanılması" uzun zamandır "hayır" diyememe problemiyle yüzleşen biri olarak bana çok ders verdi. (kişisel gelişimimde etkili olduğunu söyleyebilirim) hele de hayat boyu hep aynı durumlarla karşılaşacağımızı gösteren 15. bölüm çok aydınlatıcıydı :)
  Dizide beni kendine çeken bir diğer konu İn Ho ve Jung'un dostluğunu zedeleyen durumdu. Sonunda İmzalı kitabın sahibini bulduğu sahne de çok güzeldi. Keşke yeniden kanka olduklarını da görebilseydik.
  İn Ho'nun kardeşine gelecek olursak manyak ötesi bir kızdı. Ama sonunda gerçekten tımarhaneye yatmayı hak etti bence :)
  Bu dizide de ikinci çocuk sendromu yaşadım. İn Ho'ya yine çok üzüldüm. Şahsen benim favori tipim "gizemli, yanında her şeyi konuşamayacağın, sessiz, soğuk.." bir tip kesinlikle değil. Bu dizide bunu daha iyi anladım. "Eğlenceli, hayatıma neşe katacak, beni güldürecek erkeklerden hoşlanıyorum" sanırım :)) İn Ho adamdın..
  Dizinin sonuna gelecek olursak, tam bir hüsran..
  Benim için dizi 15. bölümde bitti ve 16. bölüm yerine "hikayenin devamını sizin hayal gücünüze bırakıyorum" yazısı ekrana yansıdı. Ben kendi sonumu yazdım ve içimi böyle rahatlattım.
  İn Ho'ya kendisi gibi deli dolu bir kız buldum. İn Ho ile Jung'u yeniden kanka yaptım. Jung'u yine gizemli halleri ile bıraktım. (Zira insanlar kolay kolay değişmez..) Mutlu sonları sevmememe rağmen, onları erdirdim muradına bize de çıkmak kaldı kerevetine..
  Postların için verdiğin emekler takdire şayan, emeğine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayalimdeki son<3 gözlerim kalp oldu.(:

   Sil
  2. "Bu dizide de ikinci çocuk sendromu yaşadım. İn Ho'ya yine çok üzüldüm. Şahsen benim favori tipim "gizemli, yanında her şeyi konuşamayacağın, sessiz, soğuk.." bir tip kesinlikle değil. Bu dizide bunu daha iyi anladım. "Eğlenceli, hayatıma neşe katacak, beni güldürecek erkeklerden hoşlanıyorum" sanırım :)) İn Ho adamdın.." Duygularıma tercüman olmuşsun resmen :))

   Sil
  3. Semavi saltanatcığım yorumun şahaneydi. bri post kadar güzeldi hatta. o yüzden öncelikle senin de ellerine sağlık. Dizinin en sevdiğim kısmı bu işte: sevdiğim insanlarla dizi üzerine dedikodu yapmak^^ sen benim postumu bekliyorsun ya bende yazımı yayınlayınca yorumlarını bekliyorum^^
   bense kendim bir neşe yumağı sevgi pıtırcığı olduğumdan olsa gerek kendim gibi değil de Sunbea gibi arıza modellerden hoşlanıyorum. ağır abi falan olacak. işte diyorlar ki onlarda kızları çok üzüyormuş :DDD
   alternatif sonunu kafamda canlandırıp içime su serptim. gerçek gibi inandım :D
   ellerine sağlık güzel yorumun için tekrar teşekkür ediyorum.
   hayır diyemeyen zavallı bir kız bildirdi.

   Sil
  4. Bence de bir kitabı okumaktan bir filmi izlemekten bir diziyi seyretmekten ziyade onu paylaşmak, küçük çaplı eleştiriler yapmak çoğu zaman daha eğlenceli oluyor. Senaristlerden intikam alma fırsatımız doğuyor, içimize su serpiyoruz filan..
   Alielle sadece senin benim değil, bunlar bir çok kişinin duygularının tercümesi bence :))
   Nabrutçum aşkın acısı bile tatlıymış diyorlar. Öyle tipler sevsen de sorun yok yani :))

   Sil
 4. Hae jin'i ğek sevmediğimden midir yoksa baek in ho karakterini tüm arızalarına rağmen sevdiğimdenmidir diziye ısınamadım, yarım kaldı zaten. Belkide bu yeni nesil kore dizileri bana göre değildir ben galiba hala o eski bol klişeli dizileri seviyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. belki de çünkü gerçekten eski diziler gibi değidli.

   Sil
 5. Öncelikle çok güzel bir paylaşım olmuş ellerine sağlık:)
  Dizinin başından bu yana hep bir farklılık vardı.Her dizide izlediğimiz sıradan olaylar çok azdı.Yapmacıklıktan uzak,tamamen olağan şeylerle devam etti dizi ve bana her dizide beklediğimiz mutlu sonun olmayacağı hissini birinci bölümden itibaren verdi.Normalde dizilerde olan tesadüf aşklardan değildi,abartılar,insanı izlerken 'yeter artık amma uzattınız' dedirtecek ayrılma-barışma faslı olmadı.Kısaca dizinin sonunda serzeniş edebileceğim tek kısım Seol'lün Jung'un mesajını görmeden bitirmeleriydi.Onun dışında diğer dizilere nazaran oldukça gerçekçi tadında bir diziydi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hemen hemen aynı düşünüyoruz. evet haklısın bu dizide vıcık vıcık romantik bir son olsaydı dizinin ahengini bozardı. sıradanlaşırdı. bu açıdan düşünmemiştim.
   çok teşekkür ederim yorumun için^^

   Sil
 6. Dizi başladıktan sonra webtoonu merak edidip okudum ve fark ettim ki yönetmenin ellerinden öpmek gerek çok iyi kurgulamış. Sonunu da keşke kurgulasaydı dedim ama bence biraz doğal kalmasını istemiş. Hani gerçek hayatta hep insanlar sevdiklerine kavuşamazlar ya onun gibi. Ya da bu ilişki zaten kız yorulunca bitecekti oğlumuz kendini değiştirmediği sürece bitmeye mahkum bir ilişkiydi bir taraf sürekli alttan alıp hataları kapatamaz sonuçta. O da yorulacaktı. O nedenle bence çok da boş bir son değildi sadece son sahne de maile cevap vermeseydi bence çok daha tutarlı olurdu ama onu da sanki seyirciye şeker olsun diye vermiş yönetmen. Alın bakın birlikte olacaklar ama henüz değil siz yazın işte devamını der gibi. Nereden biliyorsun dersen bizde aynısını yapıyoruz. Her sinema öğrencisi böyle seyirciyi ters köşe yapmayı sever. Yönetmen de bunu denemiş bence. Ne kadar başarılı olduğu tartışılabilir elbette. Ancak ben sevdim yahu dizinin her parçasını :D Seninde eline sağlık her zamanki gibi güzel yazı olmuş azizim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende hep webtoon daha iyi gibi bir düşünce içindeydim (okumadım ama :) demek daha güzeldi vay be!bende sonunda çok kızmadım dediğim gibi ama sanki azcık daha şeker verselerdi daha iyi olacaktı ^^
   Ters köşe olmadık bence tepetaklak olduk o yüzden evet başarılı değildi. bilirkişi bakış açısı ile yazdığınız güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum efendim ^^

   Sil
 7. Diziye ilk başladığımda bana da çok farklı gelmişti diğer kore dizilerinden fln.Sunbae ye bu rol çok yakışmış kızı daha yeni tanıdım ve sevdim oyunculuğu çok iyiydi yüzü suzy ve sulli karışımı gibi geldi bana.Hele ilk bölümlerde kızın sürekli sunbea den kaçması fln çok eğlenceliydi açıkcası ben dizinin sonunu da sevdim.In ho ya başlarda pek ısınamasam da sonradan sevdim ve bazen çok üzüldüm çok çabaLamasına rağmen bi türlü hiç bişeyin istediği gibi gitmemesine ama sonunda çok sevindim onun için ayrıca çatlak güzel ablası da 15.bölümde harika bi oyunculuk sergiledi.Kısaca gizemli sevimli bir üniversite dizisiydi.Yazıların çok başarılı ellerine sağlık fighting :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum. demek ki bir çok kişinin aksine sonunu sevenlerde var. bunu bilmek güzel ^^
   çok teşekkür ediyorum yorumun için.

   Sil
 8. Şimdii.. Sonu hakkında söylemek isteyip de söyleyemediğim o kadar çok şey varki.. Ama söylemeyeceğim. Söylersem yayınlanabileceğini pek sanmıyorum :D Ben sadece üzgünüm, o kadar sağlam başlayan bir dizi nasıl oldu da buralara gelebildi. (İnsan gerçekten hayret ediyor :D) Böyle gülüyorum filan ama sinirimi nasıl bastırdığımı biliyorsun.. İşin dalga geçme kısmıyla ilgilenmezsem bu travmayı atlatabileceğimi sanmıyorum. O yüzden bu alemden bir "Yoo Jung Sunbae" geçti deyip kalbime gömdüm ben.
  Son olarak o ost varya o ost.. "SaltbPaper-Go" olan hani.. O beni nedensiz ağlatıyor yahu.. You’re in love.. We were in love.. Duydukça aklıma direk final geliyor. Aşıktık ya biz ? Neyse. Sinirlenmek üzere olduğumu fark ettiğim için son veriyorum Nabrutcuğum, ablacığım. Ama yazın yine efsane ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım kardeşim benim. artık bu travmayı atlatıp önümüzdeki dizilere bakmalyız ^^^ hatta sunbea'nin yeni dizi haberlerini tetikte beklemeliyiz :)
   senin yazını okumya gideceğim birazdan merak ediyorum çok

   Sil
  2. Sunbea'miz için yeni dizi haberleri geliyor yavaştan şirketide onaylamıştı, hadi İnşallah arayı çok açmasın da.. Travmayı atlatabileceğimiz diziyi yazacağım sana özelden ^^

   Sil
 9. Ahh ilk başladığında nasıl büyük bir hevesle başlamıştım diziye ama sonu büyük hayal kırıklığıydı. Hae Jin'in bu psikopat halleri Bad Guys'dan kalma orda da harika bi oyunculuk sergilemişti gerçek bi piskopat gibi tüylerimi ürpertiyordu bu dizide harcadılar ama önü açık bu çocuğun yürür gider bence :) 14.bölümde o sahnede final yapmalıydılar bu diziyi tam finallik mutlu bi sondu bence artık sonunu kendim hayal ettiğim diziler izlemek istemiyorum yıldım valla :( Yan roller özellikle de Seul'ün arkadaşları çok tatlıydılar ama piyanoyu çok sevmeme rağmen İn Ho'nun piyano sahnelerinde benim bile içim şişti o sahneler için Hae Jin'in sahnelerini kesmeleri büyük saçmalıktı senaristin adını öğrenelim de bida izlemeyelim dizisini falan :) Neyse acısıyla tatlısıyla dediğin gibi güzel diziydi ben soranlara tavsiye ederim Hae Jin için izlenir bu dizi :) Güzel bi yazı olmuş ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. senaristin kim olduğunu öğrenme meselesine çok güldüm. haklısın :DDDD
   sonuna reğmen sevdik diziyi bu da önemli bir faktör zira senin de dediğin gibi artık hayal gücümüzü kuvvetlendiren dizi sonlarına alıştık :D
   çok teşekkür ederim.

   Sil
 10. kesinlikle sonunu fazla değil 10 dk uzatsalar bi sarılsalar daha farklı olacaktı ama alıştık bu sonlara dediğin gibi , o yüzden sonunu salla gerisi güzel işlenmişti ..

  YanıtlaSil
 11. Acıkcasi gereksiz bilgi de bir wawww cektim. Sonuc olarak cok güzel yazmissin belki dizinin ikinci sezonu olur

  YanıtlaSil
 12. Ay nabrut sabun yapma fikrine çok güldüm:D Bu dizi gerçekten orjinali. Klasik değildi. Bence en güzel yanı her şeyi en sona bırakmamalarıydı. Mesela genelde esas kız her şeyi içinde tutar gizler sonra son bölümde "aşkım aslında şöyleydi" diye açıklar deli olurdum. Burda Seul neredeyse çoğu şeyi Sunbeasine korkarak da olsa çat çat söyledi. Seul çok tatlısı. Sunbeaye zaten lafım yok ama psikopat olduğunu düşünmedim değil:)
  Bak in ho içinde yara. Ne tatlı çocuklu ona da bi seul bulaydık iyiydi dedim ama konserinin ardından Hae Jine neler söylediğini ve Sunbea neden ona bu kadar kırgın olduğunu anlayınca bi parça sinirlendim değil. Sunbea hak verdim.
  Bak in Ha yahu nasıl çirkef bir oyunculuk sergiledi...gözleri yerinden fırlıyordu resmen konuşurken:D Takdir ettim.
  Bo ra ve uşağı çok tatlıydı. Diziye renk kattılar. Onlar olmasa olmazdı bence ve Arkadaşlıkları çok güzeldi.
  Ostler insanın içine işliyor gibiydi.tam uygun zamanda çok güzel şarkılar çaldılar.
  Sonunda yıl anlatmaktan bekliyordum da 3 yıl beklemiyordum. Herkesi gösterdiler neredeyse güzel de oldu. Çok da kötü bir son değildi bence ama tek problem ki Sunbeam Seul yarım bırakmış olmaları. 3 yılda Sunbeade de düzelirdi Seulle de buluşurlardı da işte malum problemler yüzünden yapmadılar heralde. Ayıp ettiler. Kalbimizi kırdılar yazık ettiler bi burukluk oldu;(
  Çok güldüğüm sahneler oldu sonuna da biraz saydırdım ama güzeldi iyi ki izlemişim dedim.
  Son olarak senaristi sabun yapmak istemem belki ama bi sandalyesinin ayağı kırılsın herkesin içinde yere kapaklansın, ıssız bir yerde arabasının benzini bitsin falan isterim yani:D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haha bende son cümlene çok güldüm :DDD vahsice :DD
   yazdıklarına tamamen katılıyorum benimde in ho ile aram o yarışma öncesi dsöyledikleri yüzünden koptu bir daha da ısınamadım. oh be yorumların sonuna geliyorum böyle dizi üzerine konuşmak ne iyi geldi ^^

   Sil
 13. Ay nabrut sabun yapma fikrine çok güldüm:D Bu dizi gerçekten orjinali. Klasik değildi. Bence en güzel yanı her şeyi en sona bırakmamalarıydı. Mesela genelde esas kız her şeyi içinde tutar gizler sonra son bölümde "aşkım aslında şöyleydi" diye açıklar deli olurdum. Burda Seul neredeyse çoğu şeyi Sunbeasine korkarak da olsa çat çat söyledi. Seul çok tatlısı. Sunbeaye zaten lafım yok ama psikopat olduğunu düşünmedim değil:)
  Bak in ho içinde yara. Ne tatlı çocuklu ona da bi seul bulaydık iyiydi dedim ama konserinin ardından Hae Jine neler söylediğini ve Sunbea neden ona bu kadar kırgın olduğunu anlayınca bi parça sinirlendim değil. Sunbea hak verdim.
  Bak in Ha yahu nasıl çirkef bir oyunculuk sergiledi...gözleri yerinden fırlıyordu resmen konuşurken:D Takdir ettim.
  Bo ra ve uşağı çok tatlıydı. Diziye renk kattılar. Onlar olmasa olmazdı bence ve Arkadaşlıkları çok güzeldi.
  Ostler insanın içine işliyor gibiydi.tam uygun zamanda çok güzel şarkılar çaldılar.
  Sonunda yıl anlatmaktan bekliyordum da 3 yıl beklemiyordum. Herkesi gösterdiler neredeyse güzel de oldu. Çok da kötü bir son değildi bence ama tek problem ki Sunbeam Seul yarım bırakmış olmaları. 3 yılda Sunbeade de düzelirdi Seulle de buluşurlardı da işte malum problemler yüzünden yapmadılar heralde. Ayıp ettiler. Kalbimizi kırdılar yazık ettiler bi burukluk oldu;(
  Çok güldüğüm sahneler oldu sonuna da biraz saydırdım ama güzeldi iyi ki izlemişim dedim.
  Son olarak senaristi sabun yapmak istemem belki ama bi sandalyesinin ayağı kırılsın herkesin içinde yere kapaklansın, ıssız bir yerde arabasının benzini bitsin falan isterim yani:D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haha bende son cümlene çok güldüm :DDD vahsice :DD
   yazdıklarına tamamen katılıyorum benimde in ho ile aram o yarışma öncesi dsöyledikleri yüzünden koptu bir daha da ısınamadım. oh be yorumların sonuna geliyorum böyle dizi üzerine konuşmak ne iyi geldi ^^

   Sil
 14. Son bölümü izlemedim ama izleyeceğim çok sinir olmayacağım gibi. Ben İn Ho'yu çok sevdim ya tamam Park Hae jin acayip hoş, zaten bayadır diziyi bekliyordum sırf başrol oynayacak diye, genel olarak Yoo Jung'u sevsem de o sinsiliklerinden pek hazzetmedim. İn Ho'ya kıza sarıldığında zerre kadar kızamadım ya canımm. Uzun süredir ikinci erkeği bu kadar sevmemiştim :D Ben genel olarak ikinci erkeklere kızarım kıza çok yanaşınca ama kızamadım bu çocuğa ya :)) Başrol kızı da sevdim. Diziye 4. bölüm yayınlandıktan sonra başlayıp eş zamanlı izledim ki genelde yayınlanırken başladığım dizileri güzel bile olsa yarım bırakırım ama bu dizi nedense bende hep izleme isteği uyandırdı. Üniversite dizisi olması da ilgi çekiciydi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben in ho'ya sunbea ile küsme sebeplerini öğrendikten sonra çok sinirlendim. her halükarda haksızdı ve yalnış davranmıştı. o yüzden kendisini sevemedim :D
   sinsilikleri sevdim, sonuç olarak haksızlıklara ses çıkarmış oluyordu.
   nihayetinde diziyi sevdik mi evet. tamamdır yani :)

   Sil
  2. Evet yanlıştı ama yine de dayak yerken Yoo Jung'un seyirci kalmasını hakedecek kadar değildi ya o kadar soğukkanlı durması ne bilim garip bence neyse aynen hoş bir diziydi :))

   Sil
 15. Sonu tatmin edici olmasa da bence izlenmesi gereken bir diziydi ve iyiki diziyi güncel olarak takip etmişim :) yoksa finali eksikti yetersizdi dediler diye izlemezdim :) dizi o kadar ilginçti ki erkek kardeşim bile benle izlemeye başladı.Başrol kıza bu rol tam uymustu hiç yadirgamadim hatta kızı sevdim taki park hae jinin ideal tipi olduğunu duyana kadar :D Nedense onun ideal tipi olması rahatsız edici geldi bana ergen fanlara döndüm bu yaşta :D

  YanıtlaSil
 16. Spoiler içerdiği için yorumları ve Nabrut'un fikirlerini okuyamadım :( Tam da ne izlesem diye ararken ve came from stars yeni bitmişken ikinci adam rolüne hayranlığımla Hae Jin için seyretsem mi diyordum. İzleyeceğim sanırım.

  YanıtlaSil
 17. herkes ne kadar da dertliymiş bu dizi hakkında :) bende başından beri çok çok severek seyrettim ki izlediğim heyecanla beklediğim tek kore dizisiydi. 2. kere de seyretmeyi düşünüyorum ki başladım bile.
  sonuna gelirsek bence söylentiler dolayısıyla insanlarda hayal kırıklığı daha fazla oldu ki gerçekten in ho sahnelerini ben başından beri hep ileri alıyordum. ama şöyle bişey varki ayrılık sahnelerinde yoo jungun hazır olduğumda gelicem açıklaması ve sonunda maili okuması vs beni tatmin etti. her ilişki hep mutlu sonlamı bitmek zorunda? ilişkilerindeki farklılık bizi bağladı zaten bu diziye. o yüzden -mutlu son tabiki isterdim - benim aklımda hep güzel bi dizi olarak kalıcak. bu arada 31 yaşında evli çocuklu bi kadın olarak böyle dizi yorumlamayıda pek kendime yakıştıramıyorum ama neyse :) Allah herkese mutlu sonlu ilişki nasip etsin en önemlisi o :)

  YanıtlaSil
 18. ay bence de hiç tuhaf değildi Sunbea sevdiğini korumak için dolap dümen çevirip duran on numara adam ahhah
  . ya sadece boş konuşup şöyleydi böyleydi niye öyle yaptın canım arkadaşım beni çok kırdın demektense kelam etmeyip işini görüyodu herkesin oh iyi de yapıyodu.. ikinci sezon filan devam dizisi gibi bişi yaparlar mı acaba?

  YanıtlaSil
 19. Son bölüme kadar ritmi hiç düşmeyen, o kötü sona rağmen iyi ki izlemişim dediğim diziydi. Ahh ahh :(

  YanıtlaSil
 20. Bu diziyi itinayla yarım bıraktım hehe Yalnız bu aralar yepde Descendants of the Sun rüzgarı esiyor. Dizi öyle güzel ki hiç acımadan dizileri bırakan ben bu diziyi beklemekle sınanıyorum resmen :/ Diğer dizilerin ahını mı aldım nedir :DD

  Bu arada ben D.S.K.

  YanıtlaSil
 21. Herkes çok guzel yorumlamış benım de dıkkatımı çeken başrol erkeğimizin planlı projeli kötülük yapmasıydı açıkcası ondan ötürü :) bıraz kendilerinden soğudum. Ben ın ho yu sevdım arkadaş olarak süperdı. Cana yakın stressız ama bunlar sevgili oldurtmuyor işte. Sadede gelırsem efendım gayet doğal abartısız içten bir diziydi

  YanıtlaSil
 22. sonu güzel olsa efsane dizi olabilirdi.
  özellikle yoo jung'un seol'ün peşinden koştuğu sahnelerde kopuyordum :))
  ve sevgilerini yansıtışları çok güzeldi, yani oyunculukları.
  özellikle sarılma sahneleri çok gerçekçiydi.
  ama sonlara doğru başrolden ziyade baek in ho'yu sürekli görmek herkes gibi beni sinir etti, finalde de bence batırdılar.
  açık uçlı yapacaklarına 5 dk.da olsa kavuşma sahnesi koyabilirlerdi.

  YanıtlaSil
 23. Öncelikle post için teşekkürler beğendiğim bi dizi sonrası yazılarını okumak çok güzel. Yazıma başrol kızından başlamak istiyorum yeni tanıdım ve çok beğendim çift olarakta uyumları harikaydı ilişkileri bence tatlıydı :D sonrasında İn-Ha ya gelmek istiyorum dizideki bütün oyuncular harikaydı çok iyi yansıttılar izleyiciye bence karakterlerini ama bu kız bir tık daha yukarıdaydı benim için. hele o mimikler ses falan bittim yani.finali hakkında yüzde yüz sana katılıyorum reply 1988 deki kadar sinirlenmedim. hoş aslında finaline sinirlendiğimi söyleyemicem ucu açık bir finaldi ama son maille pozitif bir yön aldı bana göre. bir de kore dizilerini birçok sebepden dolayı severim, izlerim. nedenlerimden biri de farklı olmaları çok fazla tahmin de bulunamıyorsun bazen.halbu ki türk dizileri öyle midir hemen ilk bölümde anlarsın ne olacağını ve olur da zaten :D demem o ki finallerin bazen mutlu sonla bitmeyişi izleyiciyi bence diri tutuyor. zaten dizi içerisinde klişeler var sıkıyor bazıları cidden her dizide aynı sahneleri görmek. ve bence konusu itibariyle de böyle bir son da yakışmadı değil bana göre. konusuna değinmişken de orjinal bir fikirdi ve iyi yansıttıklarını düşünüyorum konuyu o ikilemleri insan ilişkilerini.son olarak izlenmesi gerek bir diziydi :)

  YanıtlaSil
 24. Gıybete azıcık geç kalmışım, arkadaşlara büyük katılıyorum.
  Başka türlü de efsane bir dizi olabilirdi ama bir bölümde başrolüne 6.5 dk rol vererek ayrı bir kulvarda efsane oldu caanım dizi. Yine de iyi ki izleyip, sunbae & seol çifti ile müşerref olduk diyebiliyoruz <3

  YanıtlaSil
 25. Senle genelde begenilerimiz dogru orantili oluyor nabrut. Ama bu sefer ayri dustuk 😂 Ben hic ama hic begenmedim. Bildigin vasat otesi idi. Bi turlu sevemedim diziyi zorla izledim diyebilirim :(

  YanıtlaSil
 26. Nabrut iyimisin kaç gundur sesın cıkmadı gerçi sanki mecburmuş gibi 😄 Merak ettım

  YanıtlaSil
 27. Çok çok harika bir dizi. ^^

  YanıtlaSil
 28. Ne güzel yazmışsın, emeğine sağlık! Evet sonunu gerçekten güzel yapamadılar ama bu sanırım Webtoon yazarının yüzünden oldu. Webtoon bitmediği için dizinin sonunun farklı olmasını istedi. Yine de sonunda Seoul'ün kimi seçtiği ortadaydı. İn Ho kesinlikle haksızdı! Beni çıldırttı Jung2un arkasından söyledikleri yüzünden. Sonra da Yoo Jung tuhaf oluyor. Dizi çok güzel başlamıştı, beklediğim gibi bitmese de yine de güzeldi. Bu arada ost olarak favorilerimiz aynıymış. :)

  YanıtlaSil
 29. Blogunuzu yeni keşfetmiş biri olarak duyduğum pişmanlığı dile getirsem mi bilemedim :)
  Kore dizi veya filmlerinizi nerden indirdiğinizi sorabilirmiyim ?

  YanıtlaSil
 30. Dizinin 8. Bölümünde dayanamadım tüm yaziyi okudum. Sunbae'den o kadar emin olamadım ki çocuk psikopat midir nedir diye bir türlü diziye konsantre olamamıştım. Tatlı çocuk diyorum gülümsemesi falan hoş kızı kolluyor, seviyor diyorum sonra bir sinsi hareketler şizofren mi bu diyorum.. okudum rahatladım sonra mis gibi ağzımı yaya yaya Sunbae'yi seyrettim.. sonu iyi bitmedi ama en azından umut verdiler umut fakirin ekmeği ne yaparsın.. Yakınlarda da madame antoine izledim ben eng altyazılı izliyorum 1 hafta oldu bitti herkese tavsiye ederim o diziyi daha çok beğendim hatta 2 günde bitirdim ;)

  YanıtlaSil
 31. hem dizi güzeldi hem yazın ellerine sağlık bu yazı ile ost aynı anda bittiya o cok tatlişko oldu bee

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne güzel denk gelmiş öyle ^^
   çok teşekkür ediyorum. dizi bu senenin en iyilerindendi kesinlike ^^

   Sil
 32. Gayet enteresan başlayıp gün geçtikçe sıkıcılaşan bir diziydi bence, sonlara doğru lastik gibi uzattılar konuyu, diziyi 16 bölüm yapmanın hiç alemi yokmuş, 12 bölümde tüm hikaye anlatılabilirmiş.

  Bunun dışında, yerine oturmayan bazı unsurlar vardı, örneğin Yoo Jung'un babasının da öfke problemi olması, güya oğluyla çok benzeşmesi, onu korumak için eve kardeş getirme fikrini bulması gibi konular havada kaldı, tam olarak temellendirilemedi. Yoo Jung ile In Ho arasındaki problem de tam olarak konuşulmadı, Yoo Jung lisedeyken neden birdenbire değiştiğini ve neden ona kötü davrandığını açıkça ifade etmedi. Ayrıca Baek In Ha karakteri de insan-dışı bir varlık gibi resmedilmişti, In Ha ne kadar histerik olursa olsun, bu kadar abartılı oyunculuğa gerek yoktu. Ancak bu yönetmenin hatası elbette, sonuçta Lee Sung Kyong kendisinden bekleneni yapmıştır. Bir de Yoo Jung'un gitmeye karar vermesi çok hızlı oldu, o bölüm daha incelikli işlenebilirdi.

  Bilhassa hoşuma giden şey, kişilerin yaşadığı olumlu dönüşümler oldu. Yoo Jung bunların başında geliyor elbette. Ayrıca Seol karakteri de ikna ediciydi, Baek In Ho ile ilişkileri ve birbirlerini iyileştirmeleri güzeldi. Hong Seol kendini ifade etmeye başladı, In Ho da sabrı ve aşkı öğrendi, evcilleşti. Zaten ikinci adamın parladığı bir diziydi yer yer. Seol orta bölümlerden itibaren ona meyletseydi de rahatsız edici gelmezdi bana. Ama o sebatla Yoo Jung'u seçti ve ondan vazgeçmedi. Bo Ra ve uşağı da önemli karakterlerdi, Seol'un zor zamanları atlatmasında gizli yardımcıları oldu ikisi de. Üstelik birbirilerine de çok iyi geldiler.

  Senin de belirttiğin gibi Nabrut, okul hayatı bitince hiçbir şeyin güllük gülistanlık olmayacağı, iş hayatında da o tür karakterlere rastlanacağı vurgusunu beğendim bir de. Yalnız Seol iş hayatındaki bu tiplerle daha iyi başa çıkabilmeliydi sanki, aynı döngüye sıkışıp kalmamalıydı.

  Dizinin sonunu ise genel kanının aksine makul buldum, her şeyi göstermeden de umut aşılanabilmişti, üç yıl boyunca mailleri okumayan Yoo Jung'un bir maili okuduğunu görmek, artık Seol'ü sevmeye, onunla birleşmeye hazır olduğuna işaret ediyordu. Sonuçta belli psikolojik problemleri vardı ve iyileşmek için 3 yıl geçmesi mantıklıydı. Diziyi, 'artık bir şekilde iletişime geçecekleri' vurgusuyla bitirme fikri gayet sinematografikti, ille de kavuşma sahnesi görmemize gerek yok diye düşünüyorum :) Şimdiye dek izlediğim en berbat sona sahip olan Big dizisi gibi değildi örneğin. Bir şeyleri havada bırakmıyordu bence. Özetle, tavsiyen için çok teşekkürler Nabrut, kalemine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel yazmışsın okurken tüm dizi tekrar gözlerimde canlandı. Benim sevdiğim senin aksine gittikçe güzelleştiğini düşündüğüm bir dizi olmakla beraber mantuk hatları vs. konusunda katılıyorum.
   Son kısımları konusunda harfiyyen katılıyorum zaten senarist ile webton yazarı birbirinden kopunca dizi mahvoldu gitti. diyecek bir şey yok olan oldu zira.
   Ama sonuç olarak diziyi bunlara rağmen sevdiğin sonucunu çıkarıyorum.

   Sil
  2. Gereksiz uzun ve yer yer sıkıcı olmasına rağmen izlediğime memnunum, farklı bir tarafı da vardı dizinin sonuçta. Yalnız neden Park Hae-jin'e böyle davranılmış, haksızlık edilmiş, orasını anlayamadım? Senin ayrıntılara dair bilgin var mı Nabrut?

   Sil
  3. İnan biz de anlayamadım. zamanında bir sürü haber çıktı ama işte net bir şey yok. tek net olan şey webtonun filmi çekilecek bu sefer her şey webtoona sadık kalacak ve baş rolde de hae jin olacak

   Sil
 33. yorum yaparken bunu belirtmişitim yani kötü sonuna hazır olun diye :) hepimiz sonundan dolayı sıkıntılıyz maalesef

  YanıtlaSil
 34. Merhaba nabrut nasılsın?Bloğunu 3 yıldır takip ediyorum yorum yazmak ancak aklıma geldi kusura bakma:)Bloğunu severek takip ediyorum ve mutlaka her gün girip nabrut ne yazmış diye bakıyorum.Özellikle dizi seçimlerinde rehberim sensin.Sanırım yaşlarımız yakın ve zevklerimiz birbirine çok benziyor.Sosyal medya kullanmıyorum ve genellikle internette yorum yazan biri değilim ama bloğunu yıllardır sömürdüğüm için Sezarın hakkını Sezar'a vereyim dedim:)
  Diziye gelince Park Hae Jin'i çok sevdiğimden diziyi bekliyordum ve eş zamanlı olarak izliyordum ilk 6 bölümü severek izledim ama sonra yoğunluktan hem de biriksin diye bekledim sonra bir takım spekülasyonlar olunca içimden gelmedi özellikle dizi yayınlanmadan önce çekimler tamamlandığı halde sonradan Yoo Jung'un sahneleri çıkarılıp aynı sahnelerin sonradan Seo Kng Joon'la çekilmesi,ekip tatiline çağrılmaması emeğinin hiçe sayılması sanırım soğuttu beni hem de adam bu kadar harika bi oyuncuyken.Ben de youtube da Yoo Jung sahnelerini izleyip postunu okuduktan sonra Cheese in the Trap sayfasını kapattım.
  Bu arada Park Hae Jin seviyorsan My daughter Seo Young dizisini önerebilirim.Park Hae Jin bir de üstüne Lee Sang Yoon şahanesi ve aralarında aşk üçgeni yok daha ne olsun:)
  Son olarak konudan bağımsız olarak senin de Park Yoochun sevdiğini biliyorum son haberleri gördün mü hakkındaki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldin ne iyi ettin :)
   çook teşekkür ediyorum. Yani zavallı Nabrutunuza yorum yapmadan geçmeyin :)
   Yani sonuna rağmen izlenmeye değer bir diziydi diye düşünüyorum yine de :)
   Bahsettiğin diziyi inceleyim merak ettim.ismi tanıdık ama neden izlemedim hatırlayamadım.
   Yoochun haberlerini okudum ve çok üzüldüm. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz ama çok da üstüne geliyorlar diye düşünüyorum askerde iken bitirmek istiyor olabilirler. nasılsa çok bir şey yapamaz eli kolu bağlı diye :( Ha beni etkiler mi? açıkçası ben bunların karakterine ilgi duymuyorum ona kalırsa her şeyden önce müslüman değil :) ben dizilerde oynadığı karakterle ilgileniyorum. :)

   Sil
 35. Hoşbulduk rica ederim:)
  Sebebini ben söyleyim dizi 50 bölümlük aile dizilerinden tabi uzun Türk dizilerinden illallah ettiğimiz için uzun kore dizilerine de burun kıvırıyoruz hakkımızda var yani:)ve dizinin afişi de konusu da hiç cazip gelmediği için pek bilinmiyor ben de sırf Park Hae Jin için başladım ve bayıldım diziye uzun olduğuna bakma su gibi akıyor çünkü karakter ve konu çeşitliliği fazla olduğu için ayrıca sen de son 15 dakika kavuşmalarından bıktıysan ve ya sonracılardansan vaktin olduğunda önyargını kırıp bi şans verebilirsin:)
  Yoochun olayı çok karışık zaten ne oldu ne bitti bilemem zaten babamızın oğlu değil ama korenin eğlence sektörünün kirliliği beni gerçekten bi dehşete de düşürdü yani:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. anladım neden izlmediğimi :DD 50 bölüme gelemem :DDD
   Allah korkusu olmayınca her şey beklenir insandan. Kore'de durum böyle bence. örf ve adetleri var ama o da bozuluyor tabii zamanla

   Sil
 36. Bu tarzda izlediğim ilk dizi değil ama sassy go go ve daha nicelerine göre ara bölümler bana baya durgun geldi, sanırım tam bir aksiyon bağımlısı olmuşum. Bu yüzden ilk ve son bölümler beni acaip heyecanladırdı. Yoo Jung'un yaptığı hiç birşeyi tuhaf bulmadım, aksine destekledim. Elimde olsaydı bende yapardım dedim ve içimde bir psikopat yatıyormuş gibi hissediyorum :D Ama sorun değil çünkü bu davranışların hepsini hakettiler. Dizi de Yoo Jung'un kalbi babası yüzünden kırılırken olayları farketmesi çok hoştu. Sonu belirsiz pek dizi izlememiştim şimdiye kadar sadece 2-3 tanesini mutsuz sonla bitirip ağlamıştım ama bu sonu belirsizler gerçekten hoşuma gitmiyor. Mail geldi-okundu eee? Sonuç ? Psikolojik dizilere bayılırım tam 2 günde bitirdim diziyi. bitirir bitirmez burada ki yorumları okudum sonu ne oldu diye tam bir hayalkırıklığı konu baştan aşağı harika. Ama sonundan dolayı tavsiye etmekle etmemek arasında kalacağınız bir dizi. Sonu tamamen sinir bozucu.

  YanıtlaSil
 37. gencler ben suanda webtoon halini okuyorum bu dizinin ve eger sonu boyle olacaksa okumayi kesmeliyim .. cunku gercekten webtoon haline asik biri olarak yaziyorum , karakterler cok daha muhtesem ve iyi anlatiliyor orjinal oldugu icin ve yoo jung cok cok cok cok daha sirin geliyordu bana , sinirim cok bozuldu aglmak uzereyim .. webtoon da suanda ortalarda falan yani daha bitimediler .. cok kotu oldum ya

  YanıtlaSil
 38. Merhaba blogunuz gercekten iyi zevkinizde benimkiyle uyusuyo muhtemelen cunku nadiren ters dusuyoruz begenilerimzde dolayisyla seviyorummm siziii :)))) universite temali cheese in the trap tadinda mumkunse daha iyi son lu :) oneriniz var mi ? Lutfeennnnnn yardimci olun

  YanıtlaSil
 39. Merhaba blogunuz gercekten iyi zevkinizde benimkiyle uyusuyo muhtemelen cunku nadiren ters dusuyoruz begenilerimzde dolayisyla seviyorummm siziii :)))) universite temali cheese in the trap tadinda mumkunse daha iyi son lu :) oneriniz var mi ? Lutfeennnnnn yardimci olun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Age of youth diyorum bir incele yazımı istersen :D

   Sil
 40. Tesekkur ederim :) umarim begenirim :)simdi indiriyorum :)

  YanıtlaSil
 41. Merhaba age of youth cok begendim....artik seni rahatsiz ederim oneriler icin :) bu aralar okul lise universite dizilerine takildim ole diziler izlemek istiyorum hayatin icinden diziler....sevdim valla:) simdi sana bi soruuuuu : bana baska lise uni okul vb bole begendigin film dizi onerebilirmisin? Ama kore olsun japon falan sevmiyrm:) simdidenn tesekkur ederiiimmm ;) :* iyikiii varsiiinnn :) :)

  YanıtlaSil
 42. Merhaba. Yine biraz geç kalmış yorum )
  Dizi hakkında çok şeyler söylenmiş. En çok ta sonu. Beni rahatsız etmedi pişman olmadım izlediğime.
  Park Hae Jin ilk önce Man from the star dizisinde izlemiştim sevmiştim daha sonra Bad Guys dizisindeki o ürkütücü bakışlarıyla her dizisini izleye bileceğim bir oyuncu oldu benimçin. Bu dizide de bakışlarıyla konuştu adeta. Hani başka birini düşünemiyorum bu rolçin. Kızımızı beğeniyorum ben. İkisinin de sevme şekli çok güzeldi. PHJ sonda bence doğru kararı verdi. Hani bazen gitmek gerekir derler ya işte öyle. Bazen iyileşmek için yalnız kalmak gerekir kendinle. Sorununu anlaması ve kabul etmesi, kıza zarar vermek, yıpratmak istemeyişi, iyileşmek için çalışması güzeldi.
  Dizinin en sevdiğim tarafı universite hayatını çok güzel yansıtdılar bence. Öğrenciler arasında olan meseleler, not için çabalayanlar, sadece bitirmek, iş bulmak için gelenler. Her universitede göre bileceğimiz gençler.
  Sonda Seolun işte karşılaşdıkları ve tepkisi güzel detaydı
  Ve senin yorumun da güzeldi teşekkürler ☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar :)
   Ben de pişman olmadığımiçin aynı düşündüğümüze sevindim. Kızı sevemiyorum hatta bu kız sonra Goblin'de oynadı maalesef ki.

   Sil
  2. Goblini yavaş yavaş, tadını çıkararak izliyorum. Bitirince ona da geç kalmış bir yorum yapacağım. 12. bölüme kadar izledim ama hala kızı seviyorum galiba)

   Sil
 43. Webtoondada yoojung mukemmel sarilirdi.. Webtoondan diziye tam manasi ile yansitilan tek şey de bu sanirim..

  YanıtlaSil
 44. Yorumlarınızı tespitiniz mükemmel ben de sizinle aynı müziği beğendim

  YanıtlaSil
 45. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil