Cheese in the Trap eş zamanlı izlediğim dizilerden birisiydi.Devam eden diziler başlıklı yazımda diziden ön bilgi, şurada ise konusu ve oyuncuları hakkında bilgi vermiştim.

Dizi hakkında söyleyeceklerim;

* Eğer sonunu güzel bağlasalardı ya da şöyle söyleyim eğer sonunda "tatmin edici" bir mutlu son görseydik mutlaka izlenmeli diye bir yorum yapardım.
* Sonunu güzel bağlayamadılar. Ama Kore dizilerinin son yapma ya da son yapamama sıkıntılarını biliyor ve artık alıştım zaten beni çok etkilemez diyorsanız klişelerden uzak farklı konusu ile güzel bir Kore dizisiydi.
* Sonu hakkında olumsuz yorumlar okuduysanız ya da siz de izleyip sonu hakkında olumsuz düşünenlerdenseniz diziyi genel olarak sonundan bağımsız olarak değerlendirdiğimizde objektif olmak gerekirse düşmeden devam eden heyecanlı ve merak uyandırıcı bir temposu vardı.
* Dizide bir sır vardı  ya da bir gizem ve bu diziyi muadillerinden ayırıyordu.
* Dal Ja's Spring'deki gibi kızın iç sesi ile konuşmalarını çok sevdim. Kızımız yani Kim Go Eun'a karşı bir sempatim oluşmadı. Ama bence tip olarak oynadığı role cuk oturmuştu. Mesela ondan önce bu rol Suzy'e teklif edilmiş ki bence Suzy bu role uygun değildi.
* Hae Jin'e gelirsek diziyi izleme sebeplerimdendi. You came stars dizisinde bayılmıştım, bu dizi de hayranlığım arttı. Çok iyi bir oyunculuk sergilediği gibi sanki gerçekten alttan alttan psikopatmış ama çaktırmıyormuş gibi bir havası vardı. 
* Baek In-Ho çok ilgimi çekmedi ama Baek in ha yani o cadı kız bence şahane yardımcı kadın oyunculuğu sergiledi. Megolaman tavırları, o ağız hareketleri gel beni döv dedirtiyordu ki böyle bir tepki oluşturması karakteri ne denli gerçekçi oynadığına bir delil oluşturuyor.
* Sadede gel Nabrut bu diziyi izlemeli mi izlememeli mi diyorsanız; derim ki bence sonuna rağmen izlenmeye değer bir diziydi.

Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.


Dizinin Ostlarına ilk başta değinmek istiyorum ki belki yazımı okurken arka planda dinlemek istersiniz; 

Kim Go Eun dizi için çok çok güzel bir OSt seslendirdi. Sesi yumuşacık, çok beğendim ben.Bir diğer sevdiğim Ost ise buydu. Tearliner I am Love.Ama en sevdiğimi sorarsanız Türkçe alt yazılı dinleyebileceğiniz SaltbPaper Go idi.Repliklere geçmeden sonu hakkında yazmaya başlayayayım.

*Bence 15. bölüme kadar gayet güzel gitti. Sunbea'nin İn Ha (kız olan)'yı kokteyle çağırıp rezil etmesine bayıldım. Oh dedim. İn ha Sunbea'nin evini bastığı ve kovulduğu sahnede çok iyi bir oyunculuk çıkarmıştı. O kısmı da sevdim. 

*İn Ho'nun piyanistliğe devam etmesi, konservatuvara girmesi, İn ha'nın o şapşal oğlanla sevgili olması sürprizi çok güzeldi. Seul'ün iş kadını olması o sırada iş hayatımda da üniversitedeki gibi insanlar olduğuna dair gönderme yapılması da güzeldi.

*Hatta ayrıldıkları sahneyi bile sevdim. Çünkü bir Kore dizisi klasiğidir, son saniye "ben seni hak etmiyorumlu" ayrılıklar yaşanır ve sonra birleşerek bitirirler. 
Sonda beni sinirlendiren şey o mail idi. Mail geldi ve ucu açık olarak bitirdiler. Halbuki biz isterdik ki son bölümde birleşsinler, romantikli sahneler yaşansın. Ama olmadı. Tabi bu kadar sinirlenmemiz için bir diğer neden dizinin son bölümlerinden Hae Jin ile olan sahnelerin çıkarıldığı haberleri idi. Hem son bu kadar kötü olup hem de sahnelerin çıkarıldığını öğrenince sinirlerimiz iyice tepemize çıkmış olabilir.

Hımm sonuç olarak senaristi öldürmek ya da sakat bırakmak arasında gidip gelirken sabun yapıp ibreti alem olması fikrine daha yakın oldum. 
Ama açık söylemek gerekirse Reply 88'deki kadar sinirlenmedim. Özel bölüm haberleri var ama ardından ne çıkar bilemiyorum.

Artık geliyorum diziden repliklere:

Sevgili olmadan önceki halleri çok şekerdi.Bu replik de favorimdi.Zaten çok uzamadı hemen çıkmaya başladılar. İlk randevuları da acayip komikti. Bu iş yürümez demiştim ama beni yanılttılar.Bu bileğinden tutup geri çevirme klişesinden bir post yapacağım, evet :) Çift ayıcıkları çok şekerdi ve gerçekten Seul'e ne kadar benziyordu. :)İkilinin ilişkileri çok güzel gidiyordu. Aralarındaki diyalogları ve iç seslerini çok sevmiştim.Hatta ara ara içimizden aynen şöyle geçiriyorduk:Not: Bo Ra yani Park Min-Ji eski filmlerden epey bilinen Jeni Juno'daki Jeni idi.
Dizide Uşak ile olan ilişkisi de yan karakterler babında gayet eğlenceli idi.Seul'ün bu körpe kız hallerine çok güldüm.
İlk olarak bu videoda;


Filmim1 paylaşan: lqd32045

Sonra da bu replikte.
Hae Jin çok iyi bir karakter çıkarmıştı, harcaladılar çocuğumu. :PKüsmeleri, barışmaları Seul'ün çocuksu hareketleri sahiciydi. Hatta küstükleri bir olayın sonunda Sunbea okula gelince kollarına doğru çocuk gibi koştuğu sahne unutulmazlarım arasında.ve bu sahne...Bir de bu Kore dizilerinde bir klişe var ki ben çok gülerim. İlla hastanede yatmalı bir sahne geçer ve iki sevgili bir yatağa sığışmaya çalışır ya. Evet, evet yakında onun da klişe yazısını yazacağım.
Coming Soon. :)Tuhaflık üzerine işlenen senaryoda çok güzel tespitler yaptılar.Tuhaf ama kime göre neye göre...Seul Sunbea'yi tuhaf olduğunu bile bile sevmişti. Aslında bana göre tuhaf falan değildi. Arslan gibi çocuktu. :)) Zengin, akıllı, sevdiğini korumak için dolap dümen çevirip duran on numara adamdı. :DDBirbirlerini neden sevmişlerdi?
Seul der ki;Sunbea der ki;13. bölümde çok kızmıştım. İn ho, Seul'e sarılmıştı falan. Sonra 14. bölümün sonunda şu sahnede Seul gidip Sunbea'ye sarıldı ya. Benim için dizinin en bi güzel sahnesi budur!citt2 paylaşan: lqd32045


İn Ho dedi ki;bu replik de bize Fated of Love You'dan şu:Ve Splash Love'dan şu repliği hatırlattı.Seul'ün bu repliğinde kendime yakın bir şeyler buldum.Bu replikte acayip güldüm.Bu repliği ise annem söylemiş gibi hissettim.
Gereksiz bir bilgi: Dizinin sonuna doğru İn ho'ya gelip ben yarışmada jüri olacağım diyen kişi yani  Shin Ji Ho gerçekten de ünlü bir piyanistmiş.

Diziden benim söyleyeceklerim ve paylaşacaklarım bu kadar. Unuttuklarım olabilir. Yorum kısmında eksiklerimizi tamamlarız. 
Şimdi söz sizde. Sonu hakkında neler söylemek istersiniz merakla yorumlarınızı bekliyorum.


Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım