Şöförsen Bas Gaza Aşıksan Vur Saza*

Devamı…

Bir gün sol aynam kapalı olarak yolu yarıladım. Fark etmedim, çünkü sol ayna ne işe yarıyor bilmiyordum bile. 

Bir kaç sefer heyecan anında fren yerine gaza bastım. 
Tamam, aramızda kalsın, bir kaç seferden çok.

Yol kenarına park edebilmek 15 dakikamı alıyordu.

Yanımdan otobüs, kamyon vs. büyük araçlar hızlı geçtiğinde ürküyor, direksiyonu bırakıp ellerimle başımı korumaya almak istiyordum. 
Hala bu his devam ediyor.

Arabaya binen yolcuya; helalleşmek istedikleriniz varsa arayın, şimdi hareket ediyoruz, demeden yola çıkmıyorum.
Hala böyleyim ve şaka yaptığım sanıyorlar zavallı kurbanlarım.


Işıklarda durunca kitap falan okuyorum, ışığa bakma ihtiyacı hissetmiyorum, zaten daha sarıda iken kornaya basıyorlar.

Hala park edemediğim yerlerde tüm sevimliliğimle bir kahraman arıyorum.
-abi şu arabayı bi’ şey ediver sana zahmet.


Mütemadiyen camı açıp elimi çıkararak; 
abi bi’ yol ver, acemiyim, bakışı atıyordum,

Bir dolmuş ya da otobüs duraklama yaptıysa çoğu zaman sağlayamadığım* için, arkalarında yolcular ininceye kadar bekliyordum.
*Burada trafik soldan aktığı için biz sollamıyoruz, sağlıyoruz.

En fenası ne biliyor musunuz?
Çoğu zaman yediğim kornaların sebebini anlamıyordum.
Ben nerede hata yaptım acaba, diye felsefi düşüncelere dalıyordum.Şu an hala arabada radyo açayım, bir haber dinleyeyim kıvamına gelemedim, çünkü okuya okuya gidip geliyorum. 

Bazılarını geçmiş zaman ile bazılarını şimdiki zaman ile yazdığımı fark etmişsinizdir. 
Ben araba kullanamıyorum, korkuyorum diye düşünenleriniz varsa, size naçizane tavsiyem;
Trafiğe kapalı alanlarda araba sürmenin bir işe yaramadığı bu sebepten dolayı gözünüzü karartıp trafiğe çıkmanız yönünde olacaktır.
Bakın kendimi anlattım, ben bile fobime rağmen trafiğe çıkabildiğime göre siz elbette yaparsınız.


Bu, şurada yazdığım yazının devamıdır. 
Gelen yorumlardan  bazıları canımı sıktığı için yazının devamını yazma niyetinde değildim. Yorumlara takılan biri değilim ama neden ciddiye almıştım diye düşündüğümde yazdıklarımın dinle bağdaştırılmasıydı.
Benim yüzümden dinimize laf gelmesine çok üzüldüm. O yüzden burada kısa bir açıklama yapmak istiyorum. Benim erkek ırkına duyduğum hürmet, onları üstün ırk olarak görmem tamamen örfidir. Böyle düşünüp böyle yaşıyor olmaktan oldukça memnunum. Bu yaşantımın bana hiç bir kötü getirisi olmadı. Duyduğum hürmet, bana değer olarak geri döndü. Umarım ki, hayatımın her aşamasında da böyle olur. Kamuoyuna arz ederim. :)

*Küçük önemsiz not: Başlık ile Çiçek Abbas'a gönderme yapılmıştır.

Trafik Canavarı Bildirdi.

Yorum Gönder

14 Yorumlar

 1. Bende henüz ehliyet yok. Ehliyeti geçtim hiç heves istek bile yok. Ben ön koltukta otururken bile rahatsız yani daha açık ifade ile korkuyorum tırsıyorum resmen. Ehliyet benim neyime. Ama az biraz merak birazcık var. Yani merak değilde özenti diyelim. :D :D hemcinslerimi görünce faln.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende aynen öyleydim inan. sürekli babama mudahale derdim. ama işte bende kazadan sonra oluştu. Güzel bir özenti ama kadın heryerde olmalı :)

   Sil
 2. Yorumlara bakmamıştım daha önce. Çok saçma yorumlar canını sıkmaya bile değmez bu senin fikrin ve hiç kimsenin bişey demeye hakkı yok bence. Sen boş ver onları tam gaz devam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yok dedim ya benim fikrim baki ve memnunum :) sağolasın

   Sil
 3. Sevimli canavarim benim :)) İki aylık şoförüm. Daha once de yazmistim sana. Ilk zamanlardaki mide agrilarim gecti ama bana geliyor ki hiç iyi suremiyorum arabayı. Çok kötü parkediyorum bazen. Bir seferinde tam dört kez inip bindim arabaya düzeltmek için :)) Olsun ama sürmeye devam edicem de ağzım bozulacak diye korkuyorum Nabrutcum...Sevil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevil ablaaa :) haha benimde ağzım bozulacak diye değil de sakin sinirlenmeyen bir insanım ya. trafikte sakin sakin abi napıyon, çatladın mı, dur iki dakika bekle gibi beni duymanyan adamlarla sürekli konuşuyorum gülüyor herkes :D

   Sil
 4. Ayyyy canım benim ya sen ne tatlısın öyle,ben de henüz trafiğe çıkamıyorum,çıkartmıyor eşim :))) :D

  YanıtlaSil
 5. Ben de bir hafta önce ehliyet kursuna yazıldım. Sürücü koltuğuna hiç oturmamış biri olarak fazla endişeliyim. Yazdıklarında geleceğimi gördüm :) Erkeklerin çocukluklarından itibaren araba ellerinde onların bizden iyi kullanmaları gayet normal. Bu konuda erkeklerle kadınları kıyaslamak hiç adil değil.Bize de oyuncak bebek yerine araba verselerdi onlar kadar biz de iyi kullanıyor olurduk. Erkeklerin iyi araba kullanmasını cinsiyete yüklenmis bir beceri olmadığını onun yerine cinsiyet rolünün gerekliliği olduğunu düşünüyorum. İnşallah ben de ehliyet alabilirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kübra açıkcası çokküçük yaştan beri pikniklerde falan araba ile haşır neşirim. Ama olmayınca olmuyır hahah :D
   İnşallah sende kolaylıkla ehliyetini alır erkeklere taş çıkartırsın ben gibi bir örneğe rağmen :D

   Sil
 6. Hahah.... çok güldüm. Çok seviyorum dürüst insanları, kendiyle dalga geçebilenleri ama eğer hala öyle düşünüyorsan nacizane bir tespitim var iyi bir sürücü olduğuna inanmamaya devam edersen öyle devam eder. Oysa ki tecrübeyle gelişen bir şey sürücü olmak ve ben ilk zamanlarda evet senin gibiydim ama bana rağmen gelişti sürücülüğüm. Zaten çok iyi sürücü ne demek ki? hiç hata yapmayan mı? Trafiğe çıkıyorsun yani her şey senin kontrolünde olamaz ki zaten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ağzından bal damlıyor ^^ çok haklısın eğer trafik tecrübe ike olsaydı otobüscüler tırcılar hiç kaza yapmazdı değil mi?
   Bana özgüven aşıladın çok teşekkür ederim.

   Sil
 7. Şuan tatilde sürüş denemeleri yaparken bu yazıyı görmek beni şaşırttı. Bende her kullanmya başladığımda bi hatim indirecek tırsaklıktayım .ben başımda devamlı şöyle yap böyle yap diyen babam varken böyle korkuyorum ve kendimden emin değilken bu işi tek başına öğrenmeye çalışan kadınlara da hayranım..Allah hepimizi kazadan beladan korusun .Vatana millete hayırlı sürücüler olalım ����

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baba ile olmuyor onu söyleyebilirim evet. En iyisi bir eğitmenden yardım almak çünkü onlar relax oluyor ve arabalarında ikinci bir fren olduğu için onun rahatlığı ile kolayca trafiğe çıkıyor zaten kendine güvenin kolayca geliyor

   Sil