Lovestruck in the City Yorumu

 


Lovestruck in the City Yorumu

 • Lovestruck in the City dizisinin konusu hakkında şurada bilgi vermiştim.
 • Dizinin senaristinin I Need Romance serisinin de senaristi olduğunu ve tahminimce aynı o seride olduğu gibi biraz cüretkar sahneler olacağını söylemiştim. Tahminlerim doğru çıktı. Ama sadece ilk bölümlerde klasik Kore dizilerinde görmeye alışkın olmadığımız ama Amerikan dizileri kadar da aşırıya kaçmayan bazı sahneler var.
 • Her bölüm yaklaşık 30 dakikadan oluşuyor ve sadece 17 bölüm.
 • Bazı yerlerde karakterlerle yapılan röportajların olduğu bir çekim tekniği kullanılmış. Daha çok Amerikan dizilerinde denk geldiğim, ilk defa bir Kore dizisinde izlediğim bu teknik ilk bölümlerde beni rahatsız etse de bölümler ilerledikçe gayet eğlenceli bir hal aldı. İlk bölümlerde rahatsız eden teknik zamanla oturup sonrasında diziye heyecan kattı.
 • Dizinin ilk 3 bölümü de sönük geçiyor ama izleniyor da...
 • 3. bölümden sonra ise dizi sizi içine alıyor.
 • 3. bölümden sonrasında son bölüm dahil keyifle izlediğim bir dizi oldu.
 • Uzun zamandır ilk kez eski Kore dizilerinin tadını aldım.
 • Muhteşem, izlediğim en iyi Kore dizisi değil elbette ama yarım saatlik bölümleriyle ve yan karakterleriyle tam tadında bir romantik komedi olmuş.
 • Belki 25 yaş üstüne daha çok hitap edebilir.
 • Sadece esas oğlan ile esas kız arasındaki kimyada sıkıntı vardı ama zaten dizi onların aşk hikayesi üzerine dönmediği için, ne üzerine döndüğünü söyleyip spoiler vermek istemiyorum, bu da çok aşırı rahatsız etmiyor.
 • Basit bir romantik komedi olmanın haricinde alt metinde verilen kendini bulma mesajı da çok güzeldi.
 • Kısacası gönül rahatlığı ile izleyin diyebileceğim bir dizi olmuş.
Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.

Dizide en sevdiğim detay Lee Eun-O'nun kendini bulma çabası ve bu esnada arkadaşlarının onlara verdiği destekti. 
Yani neden adını değiştirdiği Yoon Seon-A adını aldığı, iş feshi, eski sevgilisinin onu aldatmasının aynı zamana gelmesinin, sıradan bir insandan Yoon Seon-A'ya değişmesinin hikayesini çok sevdim.

Yukarıda da bahsettim, çiftin aşk uyumunu hiç sevmedim ama kavga ederken mükemmellerdi. Hahah!

Senarist anlamsız yere sevdiği adamı terek eden kadın itemini çok seviyor, bu dizide de kullanmış ama neyse ki sonunda azıcık da olsa bu ayrılığa bir anlam yüklediler.

 • Park Jae-Won'un kuzenine bunları sevgiline anlatma demesi ama onun her şeyi anlatması,
 • Lee Eun O'nun Park Jae-Won'un arkadaşının kuzeni olduğun öğrenmesi,
 • Ve bir müddet sonra tüm röportaj verenlerin arkadaş olduğunu öğrenmemiz,
 • Araba kamerasında Lee Eun O'yu göreceğini düşünmesi ama kameranın boş çıkması,
 • Park Jae-Won'un sürekli karakola gidip kamera hırsızını şikayet etmesi ve sonunda yakalaması ve o sırada polislerin de olması, karakola düşmeleri,
 • Park Jae-Won'unun yüzüğü suya atması, Lee Eun O'nun yüzüğü bulması, yüzükleri boynunda taşıması ve sonra yüzüklerin düşmesi, yüzüğü attım çünkü onun hakkındaki her şey yalanmış demesi, kısacası yüzükle ilgili olaylar silsilesi çok iyiydi,
 • Park Jae-Won'un gelip sarılsa affedecektim demesi ama Lee Eun O'nun kamerayı vermeye çalışması,
 • Kola ile Lee Eun O'nun eski sevgilisine hücuma geçmeleri, bana hemen Lie to Me'yi hatırlattı elbette.
 • Park Jae-Won'nun Lee Eun O'yu araması ve telefonda erkek sesi duyunca hayal kırıklığına uğraması,
 • Park Jae-Won'un Lee Eun O'yu tanımıyor gibi çatı katına barbekü için gelmesi,
 • İki sarhoş kadının, Lee Eun O ile Oh Seon-Yeong yolda karşılaşıp konuşmaları,
 • Lee Eun O'nun kolyeyi takacağını ama onu böyle kabul edip edemediğini sorması,
Aklımda kalan detaylardı.

Bunlar haricinde,

 • Arkadaşlar arasındaki mum ritüeli,
 • Lee Eun O yokken arkadaşlarının gelip evi toparlamaları,
 • Oh Seon-Yeong Kang Geon çiftinin anneni özleyince bana gel olayı,
 • Choi Kyeong-Jun Rin-I'nin ilişkisi ve ayrılma nedenleri, bence adam haklıydı, 
 • Polis ile He-Na'nın hikayesi 

diğer sevdiğim ayrıntılardı.

Lovestruck in the City final bölümüne gelirsem;

Benim çok sevdiğim bir final oldu. Herkese mutlu son yazılmaması çok gerçekçiydi. Sadece Rin-i'nin ilişkisi böyle havada kalmasaydı mı acaba, diye düşündürttü. 

Dizi hakkında söyleyeceklerim bu kadar...

Siz dizi hakkında ne düşünüyorsunuz, izlediniz mi, izlemeyi düşünüyor musunuz?

Yazılarımı güncel olarak takip etmek isterseniz Instagram hesabımı takibe alabilirsiniz.

Tüm dizi yorumlarıma şuradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

16 Yorumlar

 1. Heyecanla açtım postu 😊 ama bu erkek oyuncuyu hiç sevmiyorum oyunculuğu karşısında kim varsa o kurtarıyor gibi geliyor. Bu bayan oyuncuyu çok beğeniyorum onun için 1 bölüm baktım ama yine de izleyemedim . Abd kültürünü zoraki dayatmaya çalışmaları hoş değil.

  YanıtlaSil
 2. Diziyi henüz izlemedim..Lakin, son 3-4 yıldır kore dizileri tamamen aynı klişeler üzerine çekilmekte..Tıp literatüründe olmayan tuhaf hastalıklar, her olayın nedenini ille de geçmişe götürüp bağlamalar,üstelik o geçmişte herkesi mutlaka yine birbiriyle ilintilemeler..Olmadı,zamanda uçup kaçmalar..O da olmadı düşünce okumalar, geçmişi ve geleceği görmeler..Hülasa, absürdlüğün dışında bir dizi neredeyse çekemez oldular, bıkıp usanmadan, aynı mevzuları tekrar edip duruyorlar. Cidden bayıyor artık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 12 yıldır Kore dizisi izliyorum 12 yıldır bu kilişeler var :)
   Kore dizileri eşittir klişe demek zaten. ben seviyorum :D

   Sil
  2. Elbette benim de çok sevdiğim Kore dizileri mevcut. Türk dizilerini izle(ye)meyen birisi olarak Kore dizileri bi nevi hızır gibi imdada yetişiyor aslında. Şu, ilk yorumumda değindiğim takıntılı senaryolardan vazgeçerlerse, dizi içindeki klişelere hiçbir itirazım yok..Hatta, o klişeler diziyi izlenir yapıyor..Hele de romantizm klişeleri..Bayılıyorum Korelilerin romantizm anlayışına, romantizm; tam da böyle olmalı dedirtiyor insana :)

   Sil
  3. Bu arada, gözden kaçırdığım bir durumun altını özellikle çizmek istiyorum. Şahsa münhasır kullandığınız fotoğraf ve isim (tersten okunuşuyla alakalı) üzerinde her seferinde kafa yormuşluğum vardır. Ve, her defasında hakkınızda; ironik bir tavırla çaktırmadan "bazı değerlerle" dalga mı geçiyor diye düşünmeden edememiştim. Öyle ki; bir falso verse de temiz bir "giydirsem" fikri dolanıyordu kafamda:))
   En nihayet kafamı kaldırıp, "İslama farklı bir bakış açısı" köşesine tıklayınca, herşey yerli yerine oturdu zihnimde. Su-i zan için affola...

   Sil
  4. İlk defa böyle bir yorum alıyorum :)
   Neyseki uzamadan su-i zannına cevap bulmuşsun. Çok sevindim.
   Sevgiler ^^

   Sil
 3. merhaba nabrut,
  diziyi netflixde çıktığı gibi izledim çünkü jcw olduğu her diziye şans veriyorum ahah çok güzel gülüyo Allah affetsin ve uzun süredir ilk defa bir diziyi yarım bırakmadım ve bitirdim. ilk bölümler için dediğine tamamen katılıyorum 4. bölümle beraber bence çok keyifli bir dizi oluyor.

  YanıtlaSil
 4. where are you nabrut?

  YanıtlaSil
 5. Çok sevgili Nabrut, 27 yaşımda kore dizileriyle yeni tanışıp yorumlara göre izleyeyim derken seninle de yeni tanıştım. İzlediğim her diziden sonra yorumlarını okuduğumda 'bu kız tam aklımdaki şeyleri yazıyor' diye geçiyorum.. ve artık sen hangi diziyi önerdiysen onu izliyorum☺️ bu diziyi de senin sayende izledim ve bir günde bitirdim.. keşke bitirmeseydim izlerken çok keyif aldım.. yalnız son bölüm neydi :( 16 bölüm boyunca anlattıklarını bir kenara atıp başka karakterlere son bölümde bu kadar anlatmasına şaşırdım başka bir dizi mi izliyorum ben ya dedim😂 ama olsundu günüm güzelleşti bu diziyle.. Sayende izlediğimden sana da teşekkürü borç bilirim.. Sağlıcakla kal💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldin aramıza.
   çok mutlu oldum. teşekkür ediyorum güzel yorumun için.
   Dizi komusunda ise evet son bölümde bir kaos yaşandı ama keyifliydi :)

   Sil
 6. Ji Chang Wook çok tatlı bir aşık değil mi? Diziyi çok güzel götürdü bence :)

  YanıtlaSil
 7. Merhaba nabrut diziyi simdi bitirip geldim.Ben bu sona bayıldımmm.Dizi genelinde iyiydi sıkıcı olmaması için 30 dk lik süreler yerindeydi bence. Çoğu kore dizisini izlemiş biri olarak aklımda kalacak bir diziydi diyebilirim. Sadece aşk üzerinden değilde günümüz sorunlarına da değişmeler hoştu bence.

  YanıtlaSil