Başlık Youtube'un clikbait başlıklarına benzedi mi? 

  • Milyonlarca tık alan lezzetine doyamayacağınız yiyenlerin parmaklarına da yediği elinin körü pastası.
  • 3 dakikada hazır olan ama videosu bile 1 saat süren şipşak hamhum tatlısı.
  • Asla bildiklerinize benzemeyen unsuz yağsız şaralop çorbası.
  • Az daha tüm tepsiyi ben yiyecektim az malzemeyle bol lezzet yemelere doyamayacağınız zıkkım yemeği...

Ahhh! Kendimi durduramıyorum... Başıklar tandınık gelmiştir. Efendim, bu tür başlıklara clickbait yani tık tuzağı diyorlar. Ve çoğu zaman bu oltaya geliyoruz. Muhtemelen benim clickbait başlığım da sizde aynı etkiyi yarattı.

3 dakikada hazır tatlı yazıyor ama videonun editlenmiş hali 30 dakika sürmüş mesela ki varın gerisini siz düşünün. Aynı tarifte üzerine muz yerine çilek koyarak bizi keklemeye çalışan, başlığı değiştirip aynı tarife farklı şekil vererek yine yapan ve yine bizi keklemeye çalışan yemek youtuberlarının yanı sıra evde yaptığı sporu çekip onu izlememizi bekleyenler de var ki bunun hepsi tabii ki ciddi bir gelire dayanıyor. Öyle bir gelir ki insana ne yapacağını şaşırtıyor.Dün Instagram'da, tanınmış kişilerin, paylaştığı Trendyol linklerinden tık ve sipariş başına komisyon aldıklarını yazınca onlarca kişi bunu ilk defa duyduğunu söyledi. Şaşırdım tabii. Demek ki gerçekten paylaşılan linkin hayrat olduğunu düşünenler varmış. Ama şunu net olarak söyleyebilirim ki Youtube ve Instagram'da sponsorsuz bir ürün paylaşımı ve tanıtımı yapan "tanınmış kişi" sayısı 2-3 kişiyi geçmez. O da muhtemelen az tanındığı içindir.

Şimdi bu bilgilerle istediğinizi yapabilirsiniz. Haha!

Başlığı da attım, yalan olmasın azıcık bekarlığın sultanlık olduğuna değinmeden gitmeyim.

Bekarlığın keyfini çıkarın derken arkanızdan vah vah zavallı evde kaldı diye üzülmüyorum. (Geçen Twitter'da böyle bir yazı gördüm. Bekar arkadaşlarına bekarlık sultanlık evlenmeyin diyor sonra da arkalarından bu da evde kaldı diye dedikodu ediyormuş.)

Sizi temin ederim, arkanızdan dedikodunuzu yapmıyorum. 😅

Evliliğimin nasıl gittiği kısmına gelirsem;

Bazen kendimi evli doğmuş gibi hissediyorum. Çünkü evlendikten sonra o kadar çok sokağa çıkma yasağına maruz kaldık, 7-24 beraber yaşayarak normal bir çiftin 3-5 yılda alacağı mesafeyi katettik. Hatta zaten ikimizde artık ilk gençlik yıllarını geride bırakmış bireyler olduğumuz için Hacı biraz sırtımı ovala, kıvamına geldik.

Neyse tutmayım beni, gideyim de kulunçlarımı ovdurayım.

Instagram hesabım: https://www.instagram.com/nabrutvebiz/