Dax Mixup Sulphur Yorum (Çabuk kırılan tırnaklar ve Tırnak eti bakımı için)

Tırnaklarım çabuk kırılıyor,
Çok geç uzuyor,
Tırnak etlerim çabuk uzuyor ve kuruyor bu da çirkin bir görüntü oluşturuyor diyorsanız yazıma devam edebilirsiniz.

Kendimi bildim bileli, şeytan tırnağı da denilen tırnak etlerimle uğraşır dururum. Bazı hatunlar doğuştan manikürlü ama maalesef ben o şanslılardan biri değilim. Bir dönem sıklıkla maniküre giderek bu sorunuma bir çözüm bulmaya çalışsam da gerçek bir ev kızı bilir ki manikür ona sadece birkaç gün dayanır. Ev işi değilse bile mutfağa bir kek yapayım diye girmesi ve suya sabuna fazlaca maruz kalması manikürünün ömrünü kısaltmaya kafidir.

Maniküre gitmek çözüm olmayınca tırnak etlerimi iterek güzel bir görüntü elde etmeye uğraştım. İterek manikür, kesmeden tırnak etlerini bir çubuk yardımıyla ittirerek yapılıyor ki bu işlem benim için uygundu. Tek sıkıntı bu işlem sonrası çok doğru bir ürün kullanmaktaydı.Bu amaçla Kanyon, Flormar gibi oje üreten markaların tırnak eti yağlarını kullandım ama beni kısa vadede mutlu etmedi. Avon, Oriflame ve şu an hatırlamadığım birkaç markanın ketikül giderici kremlerini de kullandım ama yine istediğim sonucu alamadım.

Yves Rocher markasının tırnaklara bakım yapan el kremini büyük övgüler üzerine aldım, şifa bulamadım. :)

En sonunda Dax Mixup Sulphur kullanmaya başladım.

Dax Mixup Sulphur tırnak bakım yağının en sevdiğim özellikleri şunlar;
İlk sürdüğünüzde etkisini gösteriyor.
Tırnak etlerini yumuşatıyor. Tırnak eti yaralanması, soyulması yaşamıyorum.
Uzun vadede (1-2 hafta içinde) tırnakları güçlendiriyor. Düzenli sürdüğüm zaman tırnaklarımın çok güçlendiğine, normalden daha çabuk uzadığına ve kırılmadığına şahit oluyorum.
Markanın hayvansal ürün kullanmaması ise bir başka sevdiğim özelliği.
Dax Mixup Sulphur içeriği itibarıyla çok zengin.
(petrolyum, kükürt çiçeği, lanolin, wax, vitamin B-6, vitamin B -1, vitamin H, mentol, protin ve tramin içeriyor.)Mixup Sulphur tırnak bakım yağının sevmediğim tek yanı ise mentol içeriyor, yani yoğun bir mentol kokusu var. Benim mentolle aram iyi değil ama belki sizin için bu olumlu bir özellik olabilir.

Dax Mixup Sulphur Nasıl Kullanılır?

Öncelikle varsa tırnak etlerinizi itmenizi öneririm. Vazelin gibi bir yapısı var. Emilimi zor olduğu için tırnaklara ve tırnak etlerine masaj yaparak yedirmek gerekiyor. Çok az bir miktar tüm tırnaklar için yeterli oluyor.

İndirimde uygun fiyatlara bulunabiliyor, denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Selamlar blogunuzu takipteyim sizde blogumu takip edip son yazıma yorum yazarsanız çok ama çok mutlu olurum :)

    YanıtlaSil