Saçları geç uzayan talihsizlerdenim.

Şöyle söyleyim; yeğenim doğduğunda saçımı ateş kızılına boyamıştım, dip boyası yapmadım ve uzadıkça renk uçlarda kalsın istiyordum. Yeğenim 4 yaşında ve boyadan tamamen kurtulmam yeni oldu. Uzama hızını anlatabildim umarım.

Saç tipim ise yoğun dalgalı, kıvırcığa yakın. Bu tarz saçların ise kırılma oranı düz saçlara göre daha yüksek. Çünkü saç dibinde oluşan ve saçlara nem veren, vücut tarafından üretilen doğal yağların saç uçlarına ulaşması daha zor oluyor. Nemsiz kalan saç ise daha çabuk kırılıyor.

Saçlarım daha çabuk kırıldığı için daha sık kestirmek zorunda kalıyorum ve saçımı istediğim uzunluğa ulaştırmam mümkün olmuyordu.

Ocak'ta saçımı kestirdiğim halde saçım ömrü hayatımda en uzun halinde ve gayet sağlıklı. Yani çok kısa bir süre de inanılmaz hızlı bir şekilde uzadı.

Saç uzamasını hızlandıran şey neydi, derseniz;

HC Bitkisel Bakım Kompleksi

Bu cümle de tam bir reklam cümlesi gibi oldu ama valla son kuruşuna kadar alın teri. Hahah!

Bu bitkisel yağı ilk defa Ayşenur Yazıcı'dan duydum. İçeriğinde birçok bitki özü ve bitkisel yağ bulunuyor ve marka, toz zerresi kadar kimyasal içerik olmadığını iddia ediyor.


Hc bitkisel bakım kompleksi içeriği
Ben saçımı hızlı uzatacağını düşünerek satın almadım. Saçlarım için hindistan yağını düzenli olarak kullandığımı ve çok memnun kaldığımı şurada anlatmıştım. Hindistan cevizi haricinde dönüşümlü olarak kullanabileceğim saçlarımı besleyebilecek doğal içerikli bir yağ arıyordum. Çünkü drugstore ürünleri olarak niteleyebileceğim Loreal gibi markaların bakım yağlarının saçları yumuşatmaktan başka hiçbir işe yaramadığını bizzat tecrübe ettim. 

Bunca çeşitli yağı bir araya getiren bu formülü görünce de hızlı uzamasından ziyade daha sağlıklı uzaması için bu ürünü satın aldım. Satın almadan önce de birçok forumda okuduğum yorumlar da pozitifti.Hc complex bitkisel bakım kompleksi nasıl kullanılır?

Haftada bir defa HC Bitkisel Bakım Kompleksi kullanıyorum. Saç diplerine masaj yaparak uyguluyorum. İçinden çıkan boneyi takıp sabaha kadar saçımda bekletiyorum. Sabah saçımı yıkıyorum. Saç diplerim çok parlak ve canlı gözüküyor, hızlı uzaması da cabası.

Hc hair complex bitkisel saç bakım kompleksi tüm saç tipleri için uygun deniliyor ama yağlı saçlarda nasıl etki gösterir bilemiyorum.

HC Bitkisel Bakım Kompleksi fiyat performans açısından değerlendirdiğimde bence fiyatını alasıyla hak eden bir ürün.

Hc Care Türk menşeili bir marka ve bir Türk markasının böyle kaliteli bir ürün üretiyor olması beni çok gururlandırdı. Ayrıca son bir aydır SLES, SLS, Paraben ve Formaldehit içermeyen şampuanını kullanıyorum, biraz daha tecrübe ettikten sonra onu da yazacağım.

Not: Ben ürünü kendi sitesinden aldım. Şuradan inceleyebilirsiniz.