Eşya alışverişine çıkmadan önce, evvel emirde alınacaklar listesi yaptım. Demirbaş olarak oturma odası, yatak odası, salon takımı gibi ilk etapta alacağımız şeyleri yazdım.

Ve listeyi huzuru humayuna, sevgili şehzadem Fadıl Bey'e sundum.

İşte bu süreçte ufak çaplı bir zigon sehpa krizi yaşadık. Listeyi kendisine gösterdiğimde demirbaş listesi içerisinde zigon sehpayı görünce Fadıl Bey, zigon sehpamız olmadan evlenemiyor muyuz, bir zigon sehpa ne kadar ki, listeye yazmaya ne gerek var ki, diye bana takılmaya başladı.

Zigon sehpa bu, zigon sehpa alma hakkım engellenemez, zigonsuz evlenemem diyerek karşı atakta bulundum tabii, merak etmeyin.  Zigon sehpa deyip de geçme sayın okuyucu, en kötüsü bin liradan başlıyor ki Fadılcığım, gönlümün bahar tomurcuğu, pıtırcığım bundan habersiz.Gerçi benim zigon sehpa diye yazma sebebimin parasıyla hiçbir ilgisi yok, gerçekten zigon bir evin ilk ihtiyaçları arasında yer alıyor. Ben şöyle düşünüyorum, evlendikten sonra ilk etapta hayırlı olsun misafirleri ağırlanacak öyle değil mi? Mesela misafir geldi, çayı ikram ettim, nereye koyacak? Kucağına mı koyacak? Hiçbir şeyim olmasın ama zigon olsun. (Yazar burada Fadılına kızdığı için abartıyor:)

Neyse bu vesile ile erkek aklı kadın aklı denilen şeyi öğrendim, bir de ben o zamana kadar hiç trip atmamıştım, bi deneyim dedim, güzel oldu. Tripsiz nişanlı kız olmanın tadı tuzu yokmuş. Hem zaten bana en pahalısından alacak söz verdi. Tabii onu; en pahalısından alacağım, yeter daa konumuna kolay getirmedim. Biraz ömrünü yemiş olabilirim. 

Bu arada Twitter'da bana en pahalı zigon sehpa modellerini göndererek bu haklı davamda arkamda duran sevgili okuyucularıma teşekkürü bir borç bilirim. :)Zigon sehpa ile alakası yok ama Fadıl'dan en çok korktuğum olayı da anlatayım. 

Bir gün Söğütözü'ndeyiz, annem aradı, misafir gelecekmiş, erken gelin, dedi. Yola çıktık. Aslında Söğütözü'nden bizim ev yarım saat ancak sürer. O gün eve dönmemiz tam bir saat sürdü. Yolu o kadar uzattı ki, yanlış yollara sapıyor, döneceği yeri kaçırıyor, Allah dedim, yolunu falan bulamıyor bu adam, ileride de evin yolunu kaybetmez inşallah...

Sonradan öğrendim ki, bilerek yapmış, biraz daha beraber vakit geçirelim diye. 

Allah'ım ben ne düşünüyorum Fadıl neden yapıyor. Adam çok romantik hacı. :D

Not: Başlıkta kavga diye yazma sebebim tamamen dikkat çekmek! ^^