Vay be! Hyun Bin ile Park Shin Hye başrolü paylaşacaklarmış. Şahane haber! Hyun Bin Secret Garden'dan sonra askere gitti, bekledik, gözlerimiz yolda kaldı derken Hyde Jekyll, Me ile kötü bir comeback yapmıştı. Üzmüştü, diziyi bitirememiştim. 3 yıl sonra hatta neredeyse 4 yıl sonra enteresan  bir senaryo ile izleyeceğiz. Gideyim de deniz yatağımı şişireyim, gamzesinde yüzmem gerekirse :D Ahaha!

Park Shin Hye ise Doctors dizisinde döktürmüştü. Oyunculuğunun üzerine çok şey katmıştı. Zayıflamış, hoş bir genç kadın olmuştu. Çok iyi bir çift olacağı su götürmez bir gerçek ama ama ama...

Eğer bizim Cesur ve Güzel dizisi misal iki pahalı oyuncuyu bir araya getirdik, senaryodan çalalım demezler umarım da kaliteli bir iş izler, unutulmaz bir dizi olarak listelerimize ekleriz.

Memories of the Alhambra konusu

Hyun Bin bir yatırım şirketinin Ceo'sudur. Keskin bir zekası olan, kazanma hırsıyla dolu maceracı bir kişiliktir. Söz konusu işi olduğunda en küçük bir fırsatı bile kaçırma fikrinden nefret etmektedir. En yakın arkadaşı tarafından ihanete uğradığı için psikolojik olarak zor bir dönemden geçmektedir. Tam da bu esnada İspanya'nın Granada şehrine bir iş gezisi yapmak zorunda kalır.

Ceo olma fikrini sevdim de şu darbeden dolayı psikoloji bozuk adam tiplemesini sevmedim. Hhah!

Park Shin Hye ünlü bir gitarist olmak için İspanya'ya gider. Ancak işler umduğu gibi gitmez. Ebeveynleri ölür, beş parasız ortada kalır. Bu sebeple Granada şehrinde eski bir hostel (pansiyon) işletmeye başlar.

İkili Park Shin Hye'nin işlettiği pansiyonda karşılaşınca kendilerini tuhaf bir durumun içinde bulurlar. Ve fantastik olaylar başlar. 

İşte dizinin en sevdiğim diğer kısmı da bu! Fantastik...

Peki dizinin en bomba haberini vereyim mi?
Dizinin senaristi bir fantastik dizi uzmanı olan Song Jae-Jung!
Yani;
Queen inhyun's man,
Nine Travel,
ve W Two Worlds 
dizilerinin senaristi..

Memories of the Alhambra oyuncuları hakkındaki bilgiyi giriş kısmında verdim sanırım. 

Memories of the Alhambra ne demek derseniz; konu meşhur Elhamra sarayı ile alakalı olacak diye düşünüyorum çünkü saray da zaten fantastik! Efsane.

Dizi İspanya'da çekilecekmiş. Hatta aslında Mayıs ayında çekilmiş, çekimler tamamlanmış sanırım.

Bkınız: El hamra
El Hamra Sarayı, İspanya'nın Endülüs bölgesindeki Granada kentinde yer alan, Arap mimarisinin Qalat Al-Hamra örneğinde yapılan saray ve kale yapısıdır. Saray, ilk olarak MS 889'da Roma döneminden kalan surların üzerinde küçük bir kale olarak inşa edildi. 

Dizi TvN'de Aralık ayında yayınlanacak.

Fragmanları da ekliyorum.