Mama Fairy and the Woodcutter konu ve oyuncuları / 2018 Kore Dizileri

Mama Fairy and the Woodcutter Konusu

Webcomic'ten uyarlama olan dizinin konusu şöyle;

Ana teması bir perinin insan olan kocasının tekrar reankarne olmasını bekleyen bir perinin, Moon Chae Won etrafında şekillenmektedir. 699 yıl süren bekleyiş sona erer ve iki adamla karşılaşır bunlardan birisi kocasının reankarnesidir. 

Moon Chae Won Goryeu hanedanlığı döneminde cennetten dünyaya inen bir peridir. Bir şelalede yıkanırken bir oduncu onun kıyafetlerini çalıp saklar. Kıyafetleri olmadan cennete dönemeyecek olan Moon Chae Won oduncu ile evlenir ve iki de çocukları olur. Bir müdddet sonra kocası uçurumdan düşerek ölür. Kocasının ölümünden sonra ne kadar arasa da kıyafetlerini bulamaz ve cennete dönmek için kocasının reankarne olmasını beklemek zorunda kalır.

Günümüzde  Gyeryong Dağı'nda bir kafede barista olarak çalışmakta ve kocasını beklemektedir. Uzun bekleyişinin sonunda kafeye gelen iki adamdan birinin kocasının rankarnesi olduğunu hissetmektedir ama hangisi? Yoon Hyun-Min mi Seo Ji-Hoon mu? 

Senaryo şahane gözükmüyor mu?


Mama Fairy and the Woodcutter Oyuncuları

Yoon Hyun-Min biyoloji profesörü rolünü canlandıracakmış ki bence yakışır. :) Temizlik takıntısı olan şüpheci bir karaktermiş.
En son Witch Court dizisinde izlemeye çalışıp yarım bırakmıştım.Moon Chae Won'u en son Goodbye Ms. Black'de izlemiştim hiç sevmem ya! Daha önce Kang So Ra'ya teklif götürülmüş, neyse ki zamanı uymamış. Şükür Allah'a. :DDD
Seo Ji-Hoon dizide iyi huylu bir üniversite öğrencisini canlandıracakmış. Prison Playbook dizisinde izlemişim ama hatırlamıyorum. 


Türü: Fantastik, romantik
Mama Fairy and the Woodcutter Bölüm Sayısı: 16
Senarist: Yoo Kyung-Sun
Yönetmen:  Kim Yun-Cheol
Yayın Kanalı: TvN
Yayın Tarihi: 5 Kasım

Mama Fairy and the Woodcutter ne demek: Anne Peri ve Oduncu

Merakla beklediğim dizilerden birisi!


Yorum Gönder

8 Yorumlar

 1. Yanıtlar
  1. Hhahaha :D Öyle bir anlam karmaşası yarattım demek :D

   Sil
 2. Konusu şimdiye dek gördğğüm EN farklı konu insanı içine çekiyor ve hemen izlemek istiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani Goblin'e çok benziyor bana aşırı farklı gelmedi ama iyi bir iş olacağını düşünüyorum.

   Sil
 3. Fantastik komedi dizikerini sevıyorum en azından dadece zengın oğlan fakir kız ilşkisi olmuyor daha yartıcı daha güzeller bence

  YanıtlaSil
 4. bölüm sayısı 16.. 6 bölüm çevirisi yapıldı ... bilginize.

  YanıtlaSil