The Undateables Yorum ve Replikleri / 2018 Kore Dizileri

Nam Gong Min hatırına başladığım The Undateables dizisini bitirdim.


The Undateables konusu ve oyuncuları hakkında şurada bilgi vermiştim.

The Undateables Yorumu;

 • Konu inanılmaz klişe. Çöpçatanlık şirketinde çalışan aşk gazisi kızımız, burnundan kıl aldırmayan inanılmaz mükemmel ve narsist bir adam ve bu ikisinin çocukluktan gelen gizli bağları...
 • Entrika yok. 2. adam ve 2. kadın var ama ikisi de dünya iyisi.
 • Klişe konuyu güzel işlemişler. Çok hafif, sıkmayan, çerezlik bir dizi ortaya çıkmış. 
 • Basit ama kıyafetler güzel, mekanlar güzel, hele ki Nam Goong Min'in bir oyuncak galerisi var ki gözlere şenlik. 
 • Yan karakterlerin hikayelerini de sevdim, diziyi dinamik tutan bir diğer unsur da buydu.
 • Dizi ile ilgili olumsuz tek söyleyebileceğim şey Hwang Eun Jung! Bu kadının her dizisini izledim sanırım, çünkü ya rol arkadaşına bayılıyorum ve mecburen onu çekiyorum ya da senaryo müthiş oluyor, Kill me, Heal me, She was Pretty gibi... Ama bu dizide of! Hep aynı mimikler, hep aynı rol. Hiç üzerine bir şey katmamış, bir de üstüne yaşlanmış, evlilik yaramamış. Nasıl da gömdüm kadını :)
 • Yani çok beklentiye girmeden başlanılırsa keyifli bir yaz dizisi olur. İzlenmese de olur mu? Olur.
 • Soracaksınız hemen söyleyim; Azby çevirisi ile izledim. Bu vesile ile de çevirmenimize teşekkür edeyim.
Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda The Undateables spoiler içerir.

Son zamanlarda inanılmaz şekilde egosunu dışa vuran karakterler izliyoruz. Hoon Nam karakteri de öyleydi. Yakışıyor ama ne diyelim. Hoon Nam ile başlarsam;


 • Bisiklet sürememesi, 
 • Köylü kıyafeti giymek zorunda kaldığında bile cebine ipek mendik iliştirip tarzını ortaya koyması,
 • Köyde aslında parası olduğu halde söylememesi,
 • Sonradan evlendirme şirketine müşteri olarak gelmesi,
 • Dergide yazdığı ilişki tüyolarının hiçbirinin kendi hayatında işe yaramaması,
Hoon Nam'ın aklımda kalan sahneleriydi.


Sevdiğim kısımlara gelirsem;
 • Öpme eyleminin tarihçesi çok iyiydi, umarım gerçeklere dayanıyordur. Hhah!
 • Öptüğüm kişinin geçmişini anlarım demesi, Jung Eum'un da cesarete gelip söyle o zaman diye çıkışı,
 • Fuları Joon Soo'da görünce kıskanıp bu benim deyip çıkarması,
 • Köydeyken arabayı geri geri sürmesi,
 • Sonra yine çıkma teklifini geri geri sürerek yapması,
 • Teneke adam hikayesi ve oyuncakları,
 • Evlenme teklifi,

keyifli sahnelerdi.

Bunlar haricinde;

*Babasının Doktora ben seni tutuyorum, ye güçlen diye arka çıkması,
*Yine doktorun kızımızın terliklerini değiştirmesi,
*100 randevuyu reddedenin Su-Ji çıkması,
*Zengin kadın ve çiftçinin aşkı,
*Ve şu aşağıdaki replik gerçekse çok fena :Ddiğer aklımda kalan kısımlardı.


Bölüm sonlarına aforizmalar eklemeye çalışmışlardı bunun gibi,Ama çok da başarılı olamamışlardı.

Telefona takma isimle kaydetme klişesi de yaşandı, sevimliydi. Klişe yazısı için şuraya bakabilirsiniz.Sevdiğim bir replikle yazıma son verirken sözü size bırakıyorum.


Siz dizi hakkında ne düşünüyorsunuz? Son zamanlarda mutlaka izle diyeceğiniz diziler var mı?

Yorum Gönder

25 Yorumlar

 1. Hwang Eun Jung dogum yapınca yaşlanmış olabilir ama ben keyifle izledim diziyi güzeldi sıkılmadım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu hatun en son hamileydi sonra hiç hamile resmini paylaşmadı :D Ben dedim herhalde çocuğunu kaybetti :S

   Sil
 2. bide Hwang Eun Jung un her bölüm taktıgı çantalarını çok sevdim hepsi cok güzeldi

  YanıtlaSil
 3. Dizi devam ederken eun jung'un hep aynı tarz oyunculuğu yüzünden eleştiriler geldi ve hatta bu da bir etken , oynadığı kanalın en düşük reytinglerine sahip oldu. Bende bu yüzden izlesem mi izlemesem mi diye düşünürken dizi bittikten sonra izleyecek bir şey bulamayınca da bakayım dedim Nam gong'a bayıldım benim mimiklerini bu şekilde kullanan oyunculara zaafım var yani diziyi adamın konuşma şekli asil duruşu için izledim diye bilirim :) onun dışında dediğn gibi çerezlik bi diziydi vakit geçirmek için izlenir :) tavsiye demişsin are you human too izledim işte zevkler farklı ben çok beğenmiştim belki sen sevmessin şuan familiar wife takip ediyorum ama o da şuan için beklentimin altında ilerde nasıl olur bilemem :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diziyi Nam Goong alıp götürdü orası kesin :)
   Are you Human izledim sayılır, final yapamadım henüz ama :) Yazısı gelir yakında.
   Fw hakkında da hep olumsuz şeyler okudum şimdiye kadar umarım zamanla açılır :/

   Sil
 4. Tam da dediğiniz gibi bir diziydi . Hoştu ama mükemmel değildi . Sonlardaki aforizmalari ve yüz körü olan kız ve diğer hikayeleri sevdim ilişkiler üzerinde güzel noktalara deginmişler.😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet doğru bir tespit olmuş ^^ "Hoştu ama mükemmel değildi "

   Sil
 5. Tavsiye olarak bugünlerde thirty but seventeeni sevdim . Konu iyi , farklı ve oyuncular işini iyi yapıyor gerçekten . Zaten yang se Jong son zamanlarda epey popüler . Shin hye son nun da iyi bir oyunculuğu olduğunu keşfetmiş olduk açıkçası . Ayrıca lovely horribly de ilginç şeyler oluyor konu vve oyuncular beni çekmeye yetti .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İkisi de listemde açıkçası ama işte benim çeviri bitmeden izleyememe huyum var ^^ Çeviri bitince inşallah

   Sil
 6. Nabrut hanım merhaba����‍♀️,
  İlişkiler konusundaki talihsizliğine ironi olacak şekilde çöpçatanlıkta çalışan Jung Eum �� Hoon Nam namı diğer Jane Austen kitaplarından fırlamış gibi aşırı kibirli “handsome guy” ın ilişkilerini severek izledim; Jung Eum’un kocinnim arkadaşı Yang �� Yook Ryong’un (Hoon Nam’ın şapşal kuzeni) yengeç burcu olmalarından dolayı gelgitli sevimli ilişkilerini gülerek izledim (Bende yengeç olduğum için torpil geçmiş olabilirim��).
  Nam Goong Min’i ilk izleyişimdi ama Kang Hoon Nam karakterini kendini beğenmiş Bay Darcy gibi canlandırması oldukça başarılıydı. Hwang Jung Eum’un yaptırdığı estetikler dizinin ilk bölümlerinde resmen burdayım diye bağırıyordu sonra neyse ki yüzü biraz oturdu. Yoo Jung Eum talihsiz şekilde terk edilmesinin ve kule atlama sporunu bırakmasının ardından babasının götürdüğü çöpçatanlık firmasında işe başlamış ve gönül işlerine kendini kapatmış bi karakterdi. Kang Hoon Nam’sa ısrarla aşık olmak istemeyen, her şeyi kontrol eden, aşırı stilli, obsesif bir oyuncak sanat galerisi sahibiydi. Düz senaryosu rağmen çöpçatanlık firmasına gelen tek bölümlük müşteriler de dahil, her karakterin kendi hikayesi olduğu için dizi su gibi aktı. Jung Eum’un kendi içsel eşleştirme yeteneğine ek olarak, Hoon Nam’ın insanları gözlemleme ve onları çözümleme yeteneği birleşince tüm undateablesları eşleştirmeyi başardılar. En başarılı eşleştirme keşiş çiftçi ve zengin orta yaş kadındı�� Entrikacı ikinci erkek ve ikinci kadın karakterlerinin olmayışı yaz dizisine yakışır cinstendi. Doktorun Jung Eum ve onun babasıyla adeta aile olması çok güzeldi, birlikte oyun oynadıkları ve turşu yaptıkları hallere güldüm. Yakışıklı doktorun sörfçü kızla olup olmayacağının sonu açık bırakılsa da ben çok yakıştırdım onları, ne de olsa herkesin sevgilisi köşesinin birincileriydiler. Hoon Nam’ın öğütleriyle eziklikten kazanovaya dönüşen kuzeni Yook Ryong tam bir şapşaldı kocinnimle ilişkileri oldukça komikti.
  Çok olmakla birlikte dizide sevdiklerim; Jung Eum’la doktorun dostlukları, Jung Eum’un her yaşta ve her yerde eğlenmeyi bilmesi (küçükken oyunlarla, büyükken Hoon Nam’ın yeğenleriyle oynaması), Hoon Nam’ın Jung Eum’a öpücükten kişinin ilişkilerini anlarım dediği tüm sahne, Hoon Nam’ın “kidult” temalı rengarenk sanat galerisi, Jung Eum’un arkadaşı kocinnim Yang’ın kızlara hocalık yapması ve dengesiz yengeç burcu kadını halleri, herkesin sevgilisi yakışıklı doktor Joon Soo, Jung Eum’un kıyafetleri ve çantaları, çocukluğumu hatırlatan teneke adam oyuncağı, Jung Eum’un yıllar önce terkedildiğinde aslında Hoon Nam’ın gönderttiği mesaj, Jung Eum ve Hoon Nam’ın anneleriyle ilgili yaralarını birlikte sarmaları, Jung Eum’un su korkusunu yenmesi için Hoon Nam’ın gayretleri, Hoon Nam’ın Jung Eum’a hediye ettiği kolyeydi. Güldüklerimse, Hoon Nam’ın hüzünlü ama komik bir şekilde çocuklukta yapılacak şeyleri yapmamış olması, Jung Eum’la bisiklete bindiğinde yaşadığı çocuksu coşku fakat düştüğünde de Jung Eum’a çocuk gibi nazlanması, sizin de dediğiniz gibi patates ekerken giydiği çiftçi kıyafetinin cebine ipek mendil koyup stilinden ödün vermeyişi, Hoon Nam’ın ilişkisi başladıktan sonra “aşk görgüsüzü” halleri, Jung Eum’un babasının kızına evde kalmış temalı laf sokmaları, Jung Eum’un yöneticisinin parasını çıkartmak için yazın sıcağında bile sırtından çıkarmadığı pembe leoparlı ceket, Jun Eum ve Hoon Nam’ın babalarının dövüşmeye çalışıp birbirlerini itip kakmaları, Hoon Nam ve ailesindeki erkeklerin birlikte sarhoş olup dağılmaları ve bu sahnede kuzen Yook Ryong’un efkardan bulaşık eldivenlerini ayaklarına geçirmesi, hiç olmayacakları halde birbirlerine aşık olan kel çiftçi ve zengin orta yaş kadın, kel çiftçinin öküzlü kağnısıyla zengin kadını kahve içmeye götürme romansı ve birçok sahne vardı. Dizinin kült eşyaları, teneke adam oyuncağı ve Jung Eum’un yöneticisinin üzerinden çıkarmadığı dizinin sonuna doğru ağaran pembe leoparlı ceketiydi�� Dizinin müziklerinden en iyileri “your name” ve “slowly”di.
  Keyifle okuduğum yorumunuz için çok teşekkürler ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir dizinin özeti bu kadar mı güzel yazılır.
   İzlemesem şunu okusam yeterdi, öyle net öyle hoş. Ellerine sağlık! Bir çok unututğum, atladığım yere de değinmişsin, tekrar hatırlattın bana. Teşekkür ediyorum.

   Sil
 7. Sana tamamen katılıyorum başrol kadin her rolünde aynı baydi artık bir tek ağlama sahnelerinde çok içten ağlıyor o hoşuma gidiyor :D çok cerezlik aşırı cerezlik o kadar cerezlik ki bazı bölümleri atlattığımda bişey kacirmamis oluyordum.2.adam da reelde park shin hyenin sevgilisiymis :<< son olarak şimdi familiar wife izliyorum ancak gidişatından hiç de memnun değilim dört gözle beklediğim lee min ki ve so ji sub dizileri onlar başlasa da şöyle esaslı biseyler izleseeek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cidden bu doğru, güzel ağlıyor. Vay be! Demek Psh ile sevgililermiş ha! Evet fw hakkında ben de pek güzel yorumlar okumadım çok üzüldüm. Çift efsane halbuki :/
   Şimdi sezon başı iyi diziler başlar :)

   Sil
 8. Başrol kadın konusunda sizin azminize sahip olmak istiyorum, she was pretty ye de, beni iten tiz çığlıkları yüzünden devam edemiyorum. Kill me heal me ye de, namcaların hatırına ilk bölümler zor gayret ettiydim, iyi ki de etmişim gerçi de. O de var ya o de bana ne uzun bir durak geliyor, amanın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahah evet, sinir bozucu insanlara tahammül gücüm yüksek :D

   Sil
 9. Bu arada çeviri yapan arkadaşı paylaştığınız için tekrar teşekkürler, bakarım, bakıyım yani, alışırım bir nebze, hep güzel yapımlarda karşıma çıkıcaksa bundan sonra.

  YanıtlaSil
 10. Dizi biraz zorlamaydı bence.izlettirmedi kendini.ayrıca hwang eun jung irrite ediciydi sesi beni biraz sinir etti.kısacası yorumlarına aynen katılıp, +1 diyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru bir tespit olmuş, zorlama romantizm vardı ama bu da tamamen kadından kaynaklı diye düşünüyorum :)

   Sil
 11. bende çerezlik olarak izlenebileceğini düşünüyorum.
  genelde her dizide olduğu gibi burdada esas oğlan aldı götürdü. hareketleri, mimikleri çok tatlıydı.
  hwang eun'u kill me heal me'de sevmiştim ama genç ve daha enerjikti. bu dizide bir ruhsuzdu ve yaşlı olduğu belli oluyordu artık :D ayrıca birkaç bölüm haricinde kıyafetleri çok kötüydü.
  en sevdiğim detay aslında önceden tanışmış olmaları ve nam goong'un attığı mesajı okumasıydı.
  doktoru da sevemedim pek, biraz fazla rekabetçiydi ben aradan çekilen tipleri seviyorum sanırım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı düşünüyoruz :)
   Ama doktor haricinde. Rekabetçi olduğu için değil de genel olarak duruşunu sevmedim sanırım :D

   Sil
 12. Hwang Jung Eum'u çok severim... Bana göre hem komedide hem de dramda başarılı olan, duyguları izleyiciye geçirmeyi başarabilen nadir oyunculardan biridir. Diziyi onun için izledim şahsen... Ama diziyi çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. :( Bu arada yazınıza dair olarak, emeğinize sağlık... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu da başka bir bakış açısı oldu :)
   Hatunu sevenler de varmış demek ki:)
   Teşekkür ediyorum yorumun için

   Sil
 13. Bukadının ikinci erkekle sonradan dizi çekmesi beni nedense mutlu ediyor. İkinci adam sendromu yaşamıyorum çünkü bir şekilde onula da daha sonra mutlu oluyor:)

  YanıtlaSil