3 tane tv hizmet sağlayıcısı kullanıyoruz. Sanki evde bir Yüksel Aytuğ var da tüm programlara erişmeliymiş gibi...

Her şey şöyle gelişti;

Ankara'da Next and nextstar uydu sağlayıcısı kullanıyorduk, malum eskiden daha çok Kıbrıs'ta bulunuyorduk, Ankara'da tv ile de çok işimiz olmuyordu. Kıbrıs'ta Digitürk vardı yetiyordu. Kaldı ki, Kıbrıs'ta bahçe, deniz, Pepe derken kumandaya elimi sürmüyordum. 

Ben daha çok Ankara'da bulunmaya başlayınca geçenlerde size bahsettiğim şu belgeselleri izlemek için ne alsam diye düşünürken artık kendime bir de Türkiye hattı almak lazım gelince faturalı hattın yanına bana bir Tivibu (üzerinize afiyet) kakaladılar. 

Tivibu'nun sürekli donması, takılması yine mütemadiyen servis dışı kalmasıyla hayran olduğum (!) bir hizmet sağlayıcısına ayda 12 lira ödemeye başladım ki dün reklamlarda gördüm faturaya ek 1 lira kampanyası çıkmış, yastayım. :D

İnternet sağlayıcımız da Turkcell Superonline! Her ay beni arıyor bir tane apla, bu ay yine akk'yi (adil kullanım kotası) bilmem kaç katı aşmışsınız, hızınız düşmüş gelin sizi minnacık farkla şu tarifeye taşıyalım.

3 defa olur dedim, taşıdılar. Ama bize akk'ler yetmiyordu, apla da pes etti. (Yani dizileri filmleri 1080 p indirirsem akk'den ne bekliyorum ki sonuçta!)

Apla akk'de pes etti ama en sonunda bana Turkcell Tv'yi pazarladı. Ayda minnacık (!) bir farkla eve 3. tv sağlayıcıyı da aldım. Yüksel Aytuğ beni yanına asistan falan alsa bari. 0.o :D

Aradan bir ay geçmiş Turkcell'deki apla yine arıyor bu sefer de Tv'yi yükseltecek daha çok kanal açacakmış, yine minnacık bir farkla!

Sonunda Turkcell'den kurtulamayacağımı anladım, herhalde bu her ay bu ritimde devam edecek, dedim apla valla benden pes, yaz boyunca da arama en kısa zamanda Kıbrıs'a dönüyorum zaten, benden artık sana ekmek yok.

Ahaha :D Şakası bir yana, bunların hepsi neden oldu biliyor musunuz? Şurada da bahsettiğim telefon fobim yüzünden! Telefonla konuşmaktan o kadar nefret ediyorum ki konuşma uzamasın diye her şeye evet dşyorum, hayır dersen ikna etmek için uzatıp duruyorlar. Lakin böyle giderse telefon dolandırıcılarına da evet diyerek karakol önlerinde röportaj vermem yakındır.