Tunnel Dizisi Konusu:

1989 yılında 5 kadın öldürülmüş ve bunların arkasında bir seri katilin olduğu düşünülmektedir. Choi Jin-Hyuk bir dedektiftir ve katilin peşinde olduğu bir sırada Tunnel'de kaybolur, kendisini gelecekte bulur.

Tunnel dizi yorumu;
  • Choi Jin Hyuk'u ilk kez Heirs'te abi rolü ile "benim"semiştim. Keşke başrolde oynasa diye düşünürken çok geçmeden;
  • Emergency Couple,
  • Fated of Love You gibi güzel dizilerde rol aldı.
  • Arada rol aldığı dizileri izlemesem de Tunnel dizisini gözüme kestirmiştim. Time travel konusunu sevdiğim gibi onun oynaması da izlemem için yeterli sebep oldu.
  • Dizideki bağlantılar, sırlar ve küçük ayrıntılar çok güçlüydü. 
  • 4. bölümden sonra tam manası ile içine aldı ama bu içine alma hissi sadece 5-6 bölüm sürdü, sonrasını sararak izledim.
  • Sırlar sizde dizinin sonunu görme hissi uyandırıyordu ama arada geçen sahneler ve bazı mantık hataları sıkıyordu.
  • İlla izlenmesi gereken bir dizi olarak görmedim ama başlanınca sonunu merak ettirdi.

Not: Dizi hakkındaki izlemeyenlere fikir vermesi açısından anketi cevaplarsanız çok sevinirim. Eğer mobilden giriyorsanız anket en aşağıda, masaüstünden giriyorsanız sağ tarafta olacaktır..

edit: Anket sonuçlandı.


Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.

Geçmişteki seri katilin 5. kadını öldürdüm sanıp kadının ölmemesi,
Memur Park geleceğe gittiğinde ofisteki amirinin aslında geçmişteki astı olması ve gerçekleri öğrenince ikisinin birbirine çocukça sarılıp ağlaşmaları 


güzel ayrıntılardı.

Memur Park ve Kim Sun Jee'nin dinlenme tesisinde mahsur kalıp katili aradıkları bölüm güzeldi, kadının da olaya katılmasını sevdim. Katil çıkan kişinin hikayesi epey zorlama olmuştu ama işte...

Kim Sun Jee'nin polis olma hikayesi ve geçmişte seri katilin kurbanının oğlu olması detayını 


sevdim.

Sonra Kim Sun Jee'nin Memur Park'ın gelecekten geldiğine inanmaması, babasının gelip Memur Park'ı görmesi üzerine ikna olması fena değildi. 

Profesörün Memur Park'ın kızı çıkması, sonra babası ile tünel önündeki vedaları çok güzeldi. Memur Park'ın geçmişe dönünce çocuk olan Kim Sun Jee ile görüşmeye başlaması şahaneydi.

Gelecekte gerçeği bulmak üzere ölen Park Gwang Ho'nun geçmişte doğumuna şahit olması da iyi hoştu da, o son nasıl kötüydü.
Nasıl havada kaldı, nasıl aceleye getirildi, büyük hayal kırıklığı oldu.


Sevdiğim Replikler

1980'lerde Dünya :)


Dizi hakkında söyleyeceklerim bu kadar!

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Dizi hakkındaki izlemeyenlere fikir vermesi açısından anketi cevaplarsanız çok sevinirim. Eğer mobilden giriyorsanız anket en aşağıda, masaüstünden giriyorsanız sağ tarafta olacaktır..