Tunnel Konu Yorum ve Replikleri


Tunnel Dizisi Konusu:

1989 yılında 5 kadın öldürülmüş ve bunların arkasında bir seri katilin olduğu düşünülmektedir. Choi Jin-Hyuk bir dedektiftir ve katilin peşinde olduğu bir sırada Tunnel'de kaybolur, kendisini gelecekte bulur.

Tunnel dizi yorumu;
 • Choi Jin Hyuk'u ilk kez Heirs'te abi rolü ile "benim"semiştim. Keşke başrolde oynasa diye düşünürken çok geçmeden;
 • Emergency Couple,
 • Fated of Love You gibi güzel dizilerde rol aldı.
 • Arada rol aldığı dizileri izlemesem de Tunnel dizisini gözüme kestirmiştim. Time travel konusunu sevdiğim gibi onun oynaması da izlemem için yeterli sebep oldu.
 • Dizideki bağlantılar, sırlar ve küçük ayrıntılar çok güçlüydü. 
 • 4. bölümden sonra tam manası ile içine aldı ama bu içine alma hissi sadece 5-6 bölüm sürdü, sonrasını sararak izledim.
 • Sırlar sizde dizinin sonunu görme hissi uyandırıyordu ama arada geçen sahneler ve bazı mantık hataları sıkıyordu.
 • İlla izlenmesi gereken bir dizi olarak görmedim ama başlanınca sonunu merak ettirdi.

Not: Dizi hakkındaki izlemeyenlere fikir vermesi açısından anketi cevaplarsanız çok sevinirim. Eğer mobilden giriyorsanız anket en aşağıda, masaüstünden giriyorsanız sağ tarafta olacaktır..

edit: Anket sonuçlandı.


Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.

Geçmişteki seri katilin 5. kadını öldürdüm sanıp kadının ölmemesi,
Memur Park geleceğe gittiğinde ofisteki amirinin aslında geçmişteki astı olması ve gerçekleri öğrenince ikisinin birbirine çocukça sarılıp ağlaşmaları 


güzel ayrıntılardı.

Memur Park ve Kim Sun Jee'nin dinlenme tesisinde mahsur kalıp katili aradıkları bölüm güzeldi, kadının da olaya katılmasını sevdim. Katil çıkan kişinin hikayesi epey zorlama olmuştu ama işte...

Kim Sun Jee'nin polis olma hikayesi ve geçmişte seri katilin kurbanının oğlu olması detayını 


sevdim.

Sonra Kim Sun Jee'nin Memur Park'ın gelecekten geldiğine inanmaması, babasının gelip Memur Park'ı görmesi üzerine ikna olması fena değildi. 

Profesörün Memur Park'ın kızı çıkması, sonra babası ile tünel önündeki vedaları çok güzeldi. Memur Park'ın geçmişe dönünce çocuk olan Kim Sun Jee ile görüşmeye başlaması şahaneydi.

Gelecekte gerçeği bulmak üzere ölen Park Gwang Ho'nun geçmişte doğumuna şahit olması da iyi hoştu da, o son nasıl kötüydü.
Nasıl havada kaldı, nasıl aceleye getirildi, büyük hayal kırıklığı oldu.


Sevdiğim Replikler

1980'lerde Dünya :)


Dizi hakkında söyleyeceklerim bu kadar!

Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Dizi hakkındaki izlemeyenlere fikir vermesi açısından anketi cevaplarsanız çok sevinirim. Eğer mobilden giriyorsanız anket en aşağıda, masaüstünden giriyorsanız sağ tarafta olacaktır..

Yorum Gönder

19 Yorumlar

 1. Diziyi baştan sona izledim ama bir çok ayrıntı silinip gitmiş hafızamdan. Bu yüzden çok detaylı bir yorum yapamayacağım :)
  Baş roldeki çocuğu beğeniyorum. Mevzu bahis onun dizisi olunca da hemen izliyorum. Polisiye sevmememe rağmen bu diziyi onun için izledim.
  Katil kim hikayeleri beni pek sarmıyorken geleceğe yolculuk konusu ise aksine oldukça ilgimi çekiyor. Diziyi izlerken ikisi bir arada tadında, tatlı-tuzlu karışımı bir şeyler yemiş gibi oldum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok beğeniyorum ikinci adamı da çok beğeniyorum hatta :D
   Katil kim hikayelerini yeni yeni sevmeye başladım ben de. yaşlanıyorum sanırım :D

   Sil
 2. Bu adam sadece bana mı çok tatlı ve karizmatik geliyor.Ablacım 1 hafta oldu :))

  YanıtlaSil
 3. Diziye başrolden dolayı başladım. Katil hikayeleri genelde merak uyandırdığı için hoşuma gidiyor bu dizide de çok sıkıcı yapmadıkları için güzeldi. Ana konu katil de olsa aslında geçmiş ve gelecek arasında ince ayrıntılar ve karşılaştırmalar yapılmıştı bunları çok sevdim. Gelecekte Memur Park'ın sun jae ile kızının ilişkisine karışması ve izin vermemesi profesörün babası olduğunu öğrenip duygulandığı bölümler Memur Parkın geçmişte karısıyla olan aşkı bence çok naif ve güzeldi. Yine Memur Parkın gelecekte teknolojiye ve oatama ayak uydurma çabaları buna rağmen geçmişteki yaşamını özlemesi çok güzeldi. Katil hikayesi ise son bölümlere doğru etkisini azaltıp birkaç bölüm kala katilin bulunmasını bekledim hep. Zaten zorlama olduğu için sonlara doğru biraz sıktığını söyleyebilirim. Ama genel olarak güzel diziydi ve boş zamanlarda katil polis hikayeleri sevenler için ideal.
  Emeklerin için teşekkür ederiz sevgili Nabrut ☺

  YanıtlaSil
 4. Dizinin başlarında Kwang Ho ile yanındaki dedektifin birbirleriyle atışmaları, Kwang Ho'nun Kim Sun Jae ile Shin Jae Yi'yi birbirine yakıştırması sonra kendi kızı olduğunu öğrenince kıskanması çok şekerdi.
  Kwang Ho "Yeon Sook!" diye diye bizi bitirdi ve ikisinin sahnelerini çok daha fazla olmasını dilerdim. Çok sevimlilerdi.♡
  Yaşanan kötü olaylar bizler için bikaç günlük üzücü bir olay, polisler için bir dosya,vaka...
  ama aileleri için bitmeyecek bir acı.
  Ne kadar zaman geçse de herkes unutsada onlar unutmadan yaşıyorlar ve doğal olarak katillerin bulunmasını istiyorlar.
  Bu dizinin de finalinde;aradan 30 yıl geçmiş olup katili bulduktan sonra ölenlerin ailelerinden tek tek özür dilemeleri çok anlamlıydı.
  Bazı eksiklikler hatalar olsa da diziyi sevmiştim ben. Senaristin ilk dizisi olmasına rağmen oldukça iyiydi. Diğer dizilerini merakla bekliyorum.
  Diziyi izleyip yorumladığın için teşekkürler Nabrut Abla. ♡

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bu güzel yorumun için çooook teşekkür ediyorum. Güzel detayları hatırlattın bana :)

   Sil
 5. Polisiye sevdiğim için çok beğenerek izledim cnm ayni yerleri begenmisiz buarada yaslanmisim signal da benim tarzimdi ����

  YanıtlaSil
 6. Bu diziyi çooook sevdim ben. Bu kadar az yorumu haketmedi güzel replikler vardı hiçbiri yok olmuş:)) eleştirim şu dizi hakkında dizi boyunca katil kendini polislerin gözüne soktu tabiri caizze kimse anlamıyordu katil pis sırıtması sinir bozucuydu akıl vermesi daha da sinirimi bozdu 4. Bölümden hemen kimin katil olduğu anlaşılıyordu. Tek merak ettiğim şey ise günümüzdeki katilin geçmişte kim olduğuydu onuda gösterip arafta bıraktılar kopuktu bazı şeyler adamın tam bir psikopat olmasını iyi bağladılar son sahnelerde zaten seri katil olmak için anormal bir şekilde düşünmesi gerekiyordu. Bayan oyuncunun tek başına katili çağırıp kendini yem yapıp polislere haber vermemesi bir profil uzmanı açısından düşüncesizdi dizinin cazibesini düşürdü. Polisiye sevdiğim için izledim bir tane de önerim var izle pişman olmazsın Voice Jang Hyuk un dizisi sürükleyiciydi sevgilerle.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahah :)
   Ben senin kadar sevmedim demek ki ^^
   Voice pek sevilmedi diye bulaşmıyordum ama izle diyorsun demek :) Bir düşüneyim ben bunu.

   Sil
 7. Merhaba Queen for Seven Days'i izlediniz mi güzel dizi diyorlar sitenizde yorumunu görmeyi çok isterim

  YanıtlaSil
 8. Bu yıl en sevdiğim üç diziden tunnel , biraz signal ile benzer yerleri oldu , başta zaten çözdükleri dava aynıydı , çok ünlüymüş bu dava önüne gelen senaristte , bu davayı yazmış :D
  Tek başrol kızı sevemedim herhalde , çok donuk ve estetikli geldi . Katil beni şaşırtması , tam beklediğim kişi çıktı.

  YanıtlaSil
 9. Birde yazmayı unuttum voice izledin mi , çok güzeldi , her saniyesini merakla izledim ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlemedim ama sanırım sonunda Jang Hyuk için izleyeceğim :D

   Sil
 10. Diziyi o kadar beğendim ki hafızamdan atamiyorum.Çok guzeldi bence. Signal`le yarışır bence.Zaman yolculuğu konusunu çok seviyorum.özellikle de yakın zamana yolculuk.Benim takildigim çok yer olmadi dizide. Sadece ayni isimde olan dedektifin ayni karakolda olmasi ve zaman yolculugu yaptigi sirada kaybolmasi.Kadin karakteri hic sevmedim.Babanneme gibi. 27 yasinda ama 57 yasinda gibi haraketleri surati falan.ben gecmiste katili yakalamasini ve gelecekte cinayet islememesini istemistim.Signaldeki gibi.

  YanıtlaSil