Secret Garden, A gentleman's Dignity, City Hall, Heirs ve son olarak da Descendants of the Sun dizisinin senaristliğini üstlenen Kim Eun Sook yeni bir dizi ile dönüyor.

Dizinin adı: Goblin.


Dizinin haberini daha Descendants of the Sun yayınlanırken almıştık ama önce daha fazla bilgi gelsin diye bekledim sonra da başroldeki kızı görünce diziden beklentimi düşürdüm.
Oyunculara geçmeden dizinin konusundan bahsedeyim.

Goblin Konusu
Öncelikle Goblin ne demek açıklamam gerekirse;
Goblinler, kötü ruhlu, huysuz, zararlı, tuhaf-çirkin vücutlu, cin ahalisinden bir hayalet türüdür, boyu bir cüceninki ile bir insanınki arasında değişik uzunluklarda olabilir. Yer aldıkları hikâyeye ve kültüre göre, goblinlere değişik yetenekler ve şekiller atfedilir. Bunlardan bazılarında goblinler, brownie benzeri küçük yaramaz yaratıklar olarak tasvir edilir.
İşte Gong Yoo da bir goblindir ve ölümsüz hayatını sonlandırmak, insan olabilmek için insan bir geline ihtiyacı vardır. Bir gün amnezya hastalığından (hafıza kaybı) muzdarip ölüm meleği Lee Dong Wook ile yolları kesişir ve birlikte yaşamaya başlarlar. (Sanırım bu ölüm meleği olayı 49 days'de Joo ill Woo gibi) Ve beraber bu dünyadan göç eden insanları diğer yaşamlarına yolcu ederler.

Edit: Diziyi izledim. Dizi hakkındaki yorum ve replikler için şuraya bakabilirsiniz. 

Dizinin bombası birçok kişi için şüphesiz ki Big'den sonra ilk dizisi olacak olan Gong Yoo!Ama bana göre ikinci adam rolünü kabul etmesi ile beni şaşırtan Ölüm Meleği rolü ile izleyeceğimiz Lee Dong Wook!


Pek amele gibi çıkmamışlar mı bu fotoğrafta :D
Başrol kadın oyuncusu Kim Go Eun ki ilk kez Cheese in the trap'de izleyip çok da yeterli bulmamışken böyle büyük bir yapımda tekrar yer almasına sinir olduğumu söylemeliyim.İkinci kadın oyuncu ise Yo In Na ki beni eskiden beri takip edenler hatuna bayıldığımı bilirler. Keşke başrol olsaydı diyeceğim ama zaten senarist ikinci adam ve ikinci kadın rollerini de ince ince işlediği ve çoğu zaman onların ilişkisini başrollerin önüne geçirdiği için çok da üzüldüğümü söyleyemem.


My Secret Hotel
Türü: Romantik, Fantastik
(Senarist Secret Garden'da gösterdiği fantastik hikaye başarısını burada da gösterir umarım)
Yayın Tarihi: 2 Aralık
Yayın Kanalı: TvN
(TvN bu sene şahane yapımlara imza attı)
Bölüm Sayısı: Belli değil.
Yönetmen:  Lee Eung-Bok 
(Descendants of The Sun, Secret Love, Dream High)

Fragmanlar fena değil, bekleyip göreceğiz.

Goblin Fragmanları


Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım