Boys Over Flowers dizisine benzerliği ile çok eleştirilen Cindirella and Four Knights dizisini izledim.Dizinin konusu ve oyuncuları hakkındaki bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz.

Dizi hakkında söyleyeceklerim;
  • Dizide 3 erkek ve tek kız olması, kızımızın fakir diğerlerinin ise Chebol olmaları Bof'a benzetilse de eğer illa bir diziye benzetmek gerekiyorsa ben daha çok You Are Beautiful'a benzettim. Ama zaten You Are Beautiful'da kısmen Bof'a benziyordu. 
  • Hatta bu diziyi The Classic filmine bile benzetmişlerdi.
  • Ne demek istediğimi anlatabildim mi? Kore dizileri klişe senaryoları çok işler ve dizilerin ana hatları birbirine çok benzer. Bu sebeple ona benziyor buna benziyor diye eleştirmeyi doğru bulmuyorum.
  • Jo ill Woo'yu bir kız arkadaşıma benzettiğim için bir türlü sevemiyordum. Bu dizi ile tüm benzerliğini kaybetti. Burada da mesajı verdim sanırım. :D
  • Park So Dam of evet! İlk kez Beautiful Mind dizisinde izleyip kendisi hakkındaki duygularıma karar verememiştim. Artık verdim! Çok çirkin, çok gıcık ve sinirlerimi bozuyor. Yanına neden 3 şahane adam verdiklerini anlıyorum. Tek bir adam olsaydı ona katlanamazdım sanırım. Hhaha!
  • Çok klişe bir senaryoya sahip olduğu gerçeğine karşılık diziye bayıldım. Klişeleri severim zaten ki bunu da çok güzel işlemişlerdi.
  • Dizinin sonunda hafif dram ve isminden anlaşılacağı üzere fakir kız, zengin oğlan karmaşasına girildi ve her zamanki gibi tempo düştü, onu söylemeden geçmeyim.
  • Klişe olduğu halde bu kadar sevmemin en büyük nedeninin hepsi birbirinden güzel dizi müzikleriydi.
  • Şarkılar o kadar iyiydi ki; diziyi süsleyip püsledi. Genelde bir dizide bir ya da iki şarkı unutulmaz olurken bu dizide her şarkı çok güzeldi.
  • Ve sevgili çevirmenimiz Sahael'e ayrıca çok teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık!
Edit: Anket sonucu

Dizinin o çok güzel şarkılarını en sevdiğimden başlayarak sırayla Türkçe Alt yazılı olarak ekliyorum. Hepsi, hepsi çok güzeldi!

Younha - I Believe

Zia- Only One
Sanırım en en en sevdiğim bu!

BTOB _ For You

How To Find Love 


(GFRIEND)SinB_Confession ft.SiJin 


JESSI - MY ROMEO 

Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.

Dizinin Cindirella göndermeleri ismine yaraşır şekilde çok da bunaltmadan verildi.
Prensese dönüşümü;
Kendini fark edişi,
ve dizinin finalinde Cinderella'nın ayakkabılarını giymesi hoş göndermelerdi.


Kang Hyun Min yani milli damat Ahn Jae-Hyeon karakterini sevdim.

Eun Ha Won'a aşkını itiraf ettiği sahne ve reddelişi on numara idi.
Hatta bunun üzerine Eun Ha Won demişti ki;


Biz de ha şunu bileydin diye içimizden geçirmiştik.
Hele Kang Hyun Min'in şu tespiti bence dizinin kültlerindendi.


Birçok kişi; işte ben demiştir :)
Kızımız hafif salaktı;Çok yiyordu, derken başta söylediğim gibi umarım bunlar ilk ve son yapımları olur ve dramalara veda eder.Kang Ji Won yani Joo ill Woo'ya gelirsem; oradan gitmesek, kalsak diye devam edeceğim. Size bir Joo ill Woo güzellemesi yazardım şuraya ama uzun zamandır yazı girmiyorum ve bunu sabaha yetiştirmem lazım. Başka sefere artık :DKoruyucu kollayıcı karakterleri hep seviyorum da bir de bu cheabol olursaaaa; huzurlarınızda gözlerimden fışkıran kalpler...İşte böyle romantik sahneleri eklemezsem artık beni okumazsınız, okumayın bence de! Bunu nasıl eklemem. Efsane!
Abla darısı başımıza :DBu sahnenin akabinde yaşanan olayları hatırlamak istersiniz diye düşünüyorum. Dizinin yükseldiği nokta!
Dizinin sonuna gelirsem fakir kız olayına girip saçmaladılar mı evet! Ama işte Koreliler de dizinin sonuna bir dram koymadan edemiyorlar, alıştık artık.Şu çocukluktan gelen bilinmeyen bağ hikayeleri artık höh dedirtti. Ama bu sefer kızın bir başka babası olup altından hüzünlü bir hikaye beklerken böyle bağlamalarını sevdim.

Yüzük olayı da hemen hemen Classic filmi gibiydi.

Dizinin kültü işte o yüzüktü. Hatta E-bay'dan "şu linkten" yüzüğü satın alabilirsiniz. 

Metal Shin'e gelirsek izlerken aklıma sürekli You are Beautiful'daki Jeremmy karakteri geldi ve haline içerledim. Finalde işi bırakmasına bir anlam veremediğim gibi Eun Ha Won'un uyuz ve yapışık arkadaşını ona yamamalarına uyuz oldum.Bunun haricinde dizinin başında çiçek suya düştüğünde herkes etrafına bakarken Kang Ji Won suya girip soğukta ıslanmak pahasına çiçeği alınca daha ilk başta gönlümü çelmişti. :D

Hepsinin mezuniyete gelmesi, beraber geziye çıktıkları bölümler yine dizinin en eğlenceli yerlerindendi.


Bu sahnede önce sinir krizi geçirdim.
Sonra tam diziye kendimi kaptırmış sinirlenirken;


Terlikleri görüp gerçek hayata döndüm :DD
Sanırım diziden söyleyeceklerim bu kadar!
Kalan kısmını yorumlarda konuşuruz.

Ayrıca yorum bırakmasanız bile sağ taraftaki anketten dizi hakkındaki düşüncelerinizi oylarsanız sevinirim.

Not: Mobil olarak giriş yapanların anketi cevaplayabilmek için web sürümüne geçmeleri gerekiyor.

Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım