Cinderella and Four Knights Yorum ve Replikleri

Boys Over Flowers dizisine benzerliği ile çok eleştirilen Cindirella and Four Knights dizisini izledim.Dizinin konusu ve oyuncuları hakkındaki bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz.

Dizi hakkında söyleyeceklerim;
 • Dizide 3 erkek ve tek kız olması, kızımızın fakir diğerlerinin ise Chebol olmaları Bof'a benzetilse de eğer illa bir diziye benzetmek gerekiyorsa ben daha çok You Are Beautiful'a benzettim. Ama zaten You Are Beautiful'da kısmen Bof'a benziyordu. 
 • Hatta bu diziyi The Classic filmine bile benzetmişlerdi.
 • Ne demek istediğimi anlatabildim mi? Kore dizileri klişe senaryoları çok işler ve dizilerin ana hatları birbirine çok benzer. Bu sebeple ona benziyor buna benziyor diye eleştirmeyi doğru bulmuyorum.
 • Jo ill Woo'yu bir kız arkadaşıma benzettiğim için bir türlü sevemiyordum. Bu dizi ile tüm benzerliğini kaybetti. Burada da mesajı verdim sanırım. :D
 • Park So Dam of evet! İlk kez Beautiful Mind dizisinde izleyip kendisi hakkındaki duygularıma karar verememiştim. Artık verdim! Çok çirkin, çok gıcık ve sinirlerimi bozuyor. Yanına neden 3 şahane adam verdiklerini anlıyorum. Tek bir adam olsaydı ona katlanamazdım sanırım. Hhaha!
 • Çok klişe bir senaryoya sahip olduğu gerçeğine karşılık diziye bayıldım. Klişeleri severim zaten ki bunu da çok güzel işlemişlerdi.
 • Dizinin sonunda hafif dram ve isminden anlaşılacağı üzere fakir kız, zengin oğlan karmaşasına girildi ve her zamanki gibi tempo düştü, onu söylemeden geçmeyim.
 • Klişe olduğu halde bu kadar sevmemin en büyük nedeninin hepsi birbirinden güzel dizi müzikleriydi.
 • Şarkılar o kadar iyiydi ki; diziyi süsleyip püsledi. Genelde bir dizide bir ya da iki şarkı unutulmaz olurken bu dizide her şarkı çok güzeldi.
 • Ve sevgili çevirmenimiz Sahael'e ayrıca çok teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık!
Edit: Anket sonucu

Dizinin o çok güzel şarkılarını en sevdiğimden başlayarak sırayla Türkçe Alt yazılı olarak ekliyorum. Hepsi, hepsi çok güzeldi!

Younha - I Believe

Zia- Only One
Sanırım en en en sevdiğim bu!

BTOB _ For You

How To Find Love 


(GFRIEND)SinB_Confession ft.SiJin 


JESSI - MY ROMEO 

Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.

Dizinin Cindirella göndermeleri ismine yaraşır şekilde çok da bunaltmadan verildi.
Prensese dönüşümü;
Kendini fark edişi,
ve dizinin finalinde Cinderella'nın ayakkabılarını giymesi hoş göndermelerdi.


Kang Hyun Min yani milli damat Ahn Jae-Hyeon karakterini sevdim.

Eun Ha Won'a aşkını itiraf ettiği sahne ve reddelişi on numara idi.
Hatta bunun üzerine Eun Ha Won demişti ki;


Biz de ha şunu bileydin diye içimizden geçirmiştik.
Hele Kang Hyun Min'in şu tespiti bence dizinin kültlerindendi.


Birçok kişi; işte ben demiştir :)
Kızımız hafif salaktı;Çok yiyordu, derken başta söylediğim gibi umarım bunlar ilk ve son yapımları olur ve dramalara veda eder.Kang Ji Won yani Joo ill Woo'ya gelirsem; oradan gitmesek, kalsak diye devam edeceğim. Size bir Joo ill Woo güzellemesi yazardım şuraya ama uzun zamandır yazı girmiyorum ve bunu sabaha yetiştirmem lazım. Başka sefere artık :DKoruyucu kollayıcı karakterleri hep seviyorum da bir de bu cheabol olursaaaa; huzurlarınızda gözlerimden fışkıran kalpler...İşte böyle romantik sahneleri eklemezsem artık beni okumazsınız, okumayın bence de! Bunu nasıl eklemem. Efsane!
Abla darısı başımıza :DBu sahnenin akabinde yaşanan olayları hatırlamak istersiniz diye düşünüyorum. Dizinin yükseldiği nokta!
Dizinin sonuna gelirsem fakir kız olayına girip saçmaladılar mı evet! Ama işte Koreliler de dizinin sonuna bir dram koymadan edemiyorlar, alıştık artık.Şu çocukluktan gelen bilinmeyen bağ hikayeleri artık höh dedirtti. Ama bu sefer kızın bir başka babası olup altından hüzünlü bir hikaye beklerken böyle bağlamalarını sevdim.

Yüzük olayı da hemen hemen Classic filmi gibiydi.

Dizinin kültü işte o yüzüktü. Hatta E-bay'dan "şu linkten" yüzüğü satın alabilirsiniz. 

Metal Shin'e gelirsek izlerken aklıma sürekli You are Beautiful'daki Jeremmy karakteri geldi ve haline içerledim. Finalde işi bırakmasına bir anlam veremediğim gibi Eun Ha Won'un uyuz ve yapışık arkadaşını ona yamamalarına uyuz oldum.Bunun haricinde dizinin başında çiçek suya düştüğünde herkes etrafına bakarken Kang Ji Won suya girip soğukta ıslanmak pahasına çiçeği alınca daha ilk başta gönlümü çelmişti. :D

Hepsinin mezuniyete gelmesi, beraber geziye çıktıkları bölümler yine dizinin en eğlenceli yerlerindendi.


Bu sahnede önce sinir krizi geçirdim.
Sonra tam diziye kendimi kaptırmış sinirlenirken;


Terlikleri görüp gerçek hayata döndüm :DD
Sanırım diziden söyleyeceklerim bu kadar!
Kalan kısmını yorumlarda konuşuruz.

Ayrıca yorum bırakmasanız bile sağ taraftaki anketten dizi hakkındaki düşüncelerinizi oylarsanız sevinirim.

Not: Mobil olarak giriş yapanların anketi cevaplayabilmek için web sürümüne geçmeleri gerekiyor.

Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım

Yorum Gönder

49 Yorumlar

 1. O deil de seni yeniden görmek güzel ıstisnasiz her gun baktim acaba yeni yazin var mi diye..13 gün çok uzun oldu bence 😊 hep yaz lütfen 👍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok duygulandım günleri bile saymışsın. O kadar mutlu oldum ki Allah da seni mutlu etsin ^^

   Sil
 2. Bu diziyi izlemek için hiç acele edemiyorum yahu, bitmiş olmasına rağmen birde.. Kızı hiç mi hiç sevmediğimden de olabilir.. Beklediğim yazını okuyunca da bilemedim şimdi.. Seçeneklerim de kalsın o zaman bu böyle :)
  Yazılarını nasıl da özlemişim ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımsın^^
   Evet kız çekilir gibi değil :(

   Sil
  2. İlk defa izlememe rağmen ben bayıldım kıza çok şekerdi :)

   Sil
  3. İlk defa izlememe rağmen bayıldım ben kıza, çok şekerdi ya 😊

   Sil
 3. Ay cinderella diyince çizgi film falan diye düşündüm :)

  YanıtlaSil
 4. Dizinin son üç bölümünü izlemedim henüz. Tempo düşünce konsantrasyonum da düşüyor ve bir anda beynim mevzuyla ilgili yere reset atıyor. Yazını görünce "doğru ya bunun sonunu izlememiştim" diyerek bir ışık çaktım, uyandım. Genel olarak gerçekten güzel bir diziydi. Sağ gösterip sol vurdular ya bana "Bir İstanbul Masalı"nı hatırlattılar. Başta deli dolular sevilir ama sonda olgunlarla evlenilir :)) Bu dizi de böyle bir şeydi işte. Yine de genç çocukla daha eğlenceli bir aşk izleyebilirdik gibi geliyor. "Bu işler nasip kısmet yapacak bir şey yok" deyip yorumuma son veriyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahaha :D Bir İstanbul Masalı da bana meğmeetciğimi hatırlattı. Ben hep olgunları seviyorum acaba deli dolu biri ile mi evleneceğim :/

   Sil
 5. Nabrut dizi yazılarını ve yorumlarını özellikle daha çok seviyorum; yeni bir postunu görünce anlamsızca mutlu oluyorum. dizi beğenilerimiz hemen hemen aynı olduğundadır belki de.. aa bir de Moon Lovers:Scarlet Heart Ryeo izleyip yorumalayacağın günü de ve yorumlarını merak ediyorum :)
  Esen kal.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum hep diyorum böyle yorumlar bana şevk veriyor^^
   Diziyi izliyorum güzel bir post çıkar inşallah sona doğru düşmez de.
   sevgiler

   Sil
 6. park so dam'a uyuz oldum çok acayip.
  çok salak bi kızdı dizide. kız zaten itici, dizideki karakteri de salak olunca :D
  hele kendini bişey sanıp büyükbabanın kendisi yüzünden komaya girdiğini sanması çok komikti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayyy evet salak ya. Kendini ne önemli sanıyorsa büyükbabayı kendinden bildi :DDD

   Sil
 7. nabrut 2016 dizi listesini ne zaman güncellersin

  YanıtlaSil
 8. Ahh gözümüz yollarda kalmıştı, hoşgeldin canım ^^
  Yine bir dizi postu, yine benim ağzımın suları akıyor :D
  O değil de niye bu kadar eleştirmişler ki diziyi? Klişelere boşuna klişe denmiyor sonuçta. Ben hep bi' BOF daha kurgulasalar da izlesem diyorum :D
  OST ler gerçekten güzel. Birkaçını Spotify öneri olarak çalıyordu hep, beğenip çalma listeme eklemiştim hatta.
  Üç hafta geçti sensiz. Hep bi'eksiklik... Özledim yahu ^^

  YanıtlaSil
 9. Ben bu diziyi henüz bitirmedim lakin yarıladım. Ya ben bu Kang Ji Won(böyleydi ismi di mi, yukarıya çıkıp teyit etmeye üşeniyorum) başta sinir olduydum kızın gururunu parçalayıp ne biçim laflar etti diye. Ama sonra içinden romantik şirin çıktı, ne tatlı bi' şey oldu yahu :D
  Kang Hyun Min'i baştan beri sevdim lakin onu seven kız(Hye Jin miydi? Hyun Min'in de onu sevdiğini bileyrum ama henüz kavuşmalarını görmedim) neydi öyle yahu! İtiraf ediyorum bir ara saçlarını ateşe vermek istedim.
  Zavallı Shin(evet isimlerden hatırladığım kadarıyla idare ediyorum) ise ne tatlıydı be, hele de sevdiği kızın kuzenini sevdiğini öğrenince üzülmeye vakit bulamadan onu büyük babasından saklamaya çabalaması...
  Ama ben en çok sekreteri sevdim, ne iyi ajussi idi di mi di mi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya bak sen yazınca hatırladım ya!
   Hatta girşi kısmında yazacaktım 3 yakışkılı yok bu dizide 4 tane var diyecektim :D
   wvet sekreter on numara idi :D

   Sil
  2. Ne çok yahu demişim :D Bence Ji Won'un motorunu da ajussiye versek, on numara olur, bu yeni yetme kuzenlere taş çıkarırdı :D

   Sil
 10. ahahahahahahahaha gerçekten çok benzerlikler var korelilerle baksana beyaz çorap terlık ıkılısı bıle bızı ozumuze dondurmeye yetıyor:D :D

  bu aralar hıc bır dızıyı ızleyemesem de kı bazı yazılarını merak ettıgım dızıler olduğu ıcın gırıp okuyamadım bıle . yorum yazamadıgım uzgunum:D ızledığım zaman ugramayı dusunuyorum . kendı duzenımı oturtunca dızılere de donuş yapacagım. eski dızılere donmek iyidir son zamandaa eskı senaryoları arar olmuştuk bunuda ekleym izleneckler arasına :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen yeni hayatına alış, ben senin için listeler oluştururum burada. Kış da geliyor battaniye altında izlersin keyifle ^^

   Sil
 11. Diziyi izlemek için yorumunu bekliyordum artık başlayabilirim ama bende kızı sevemedim çirkin mi ne :))

  YanıtlaSil
 12. eline sağlık güzel dizi yorumu olmuş da sekreteri unutmuşsun sanki :D ben de aynı senin gibi klişelere bayılıyorum ^^ dizi hakkında beni en çok rahatsız eden şeylerden biri dedenin bile rujunun çok belli olması ve ahn jae hyun'un makyajının mat ruj yerine sürekli lip glossla yapılması.. ve 2. kızın jung il woo'yu sahiplenmesi çok sinir bozucuydu..ama senin de dediğin gibi şarkılar çok iyi :) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet sekreteri nasıl unuturum :( çok üzgünüm :D
   2. kız hakkında konuşmak bile istemiyorum uyuz şey :D

   Sil
  2. aynen ya 2. kız çok uyuzdu :D üzülecek ne var sanki :D

   Sil
 13. Nabrut abla nerdesin sen neden bu kadar özlettiriyorsun kendini:D dizi yorumlarını merakla bekliyorum(özellikle de remember you) çok ayrı kalma buralardan^^
  Diziyi izlemedim ama klişe severim bakalım belki bir şans veririm:)
  ~ELİF~

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımsın. döndüm buralardayım artık^^
   izlersen konuşuruz yine.

   Sil
 14. Ben bu dizi de en çok başroldeki kızı beğenmiştim halbuki. Neden sevmediniz merak ettim. Bana çok sempatik geldi. Yaşım sizlerden büyük de anaçca bir duyguya mı girdim acaba:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani bilemiyorum olabilir :) ama ben epeyce çirkin buldum belki de ondan sevemedim :)

   Sil
 15. Nabruutcum, yazını okurken kang jill woo ya güzelleme yazmaktan bahsetmişsin, yazsaydın da okusaydım keşke :D dizide sarhos oldukları sahnede jill woo çok tatlı değil miydi ya yerrrriiimmm böyle veya daha iyi sevdiceklerimizin tabii ki hayırlısıyla olması temennilerimle yorumumu sonladırıyorum :D

  YanıtlaSil
 16. Diziyi yeni izleme fırsatı bulabildim
  Oyuncu kadrosu ve senaryosuyla dikkatimi çekmişti
  Park So Dam ı ilk gördüğüm de 3 şahane adamın yanında ne işi olduğunu çok sorguladım İzlemeye başladığımda sinirim daha da büyürken bölümler ilerledikçe kız fakirlikten bir tık sıyrılırken azcık görüntüsüne toparladılar sanki
  Zaman içerisinde bir baktım onunla gülüp onunla ağlıyorum falan Benimsedim yani kızı :)
  Annesinin külleriyle yağmurun altında ki hali
  Gerçek babanım diyen adam ortaya çıktığında köprünün ortasında ağlayan hali hüzünlüydü
  Sonra anneme güveniyorum böyle bir adama aşık olamaz değişi güzeldi
  3 adamında ilk kalplerine dokunmaya çabalaması ilgimi çekti Çünkü bende insanların ilk kalplerine ulaşmayı ve dokunabilmeyi isterim
  Sonuçta onları yavaş yavaş bir aile haline getirdi :)
  Eun Ha Won kalbim boş çünkü midem değil kalbim boş dediğinde ah bir tek bende değilmiş sorun değip sevindirik oldum :)
  Kısa not: Yaşadıklarına bir üzüldüm bir üzüldüm Sonra dedim ki ben ne kadar berbat olay yaşarsam yaşayım 3 şahane oğlan gelip korumuyor diyerek kendi halime üzülüp kızdan tekrar nefret ettim :)

  Diziye gelirsek
  Klişelerle dolu bir diziydi Ben de klişelere bayılırım :)

  Kang Hyun Min daha önceleri çok antipatik bulsam da bu dizi de bayıldım
  İlan-ı aşkı hoşken Eun Ha Won ın reddederken kalbinin derinliklerine bak demesi daha da hoştu
  Sonradan aklı başına geldiğin de ilk aşkını koruma çabaları çok hoştu
  Kang Hyun Min in kızdan kaçış sebebi de tekrar birleşmeleri de iyi bağlandı

  Metal Shin için aynı şeyleri düşünüyoruz Bende You are Beautiful'daki Jeremmy i düşündüm Kıza masum aşkı onu koruyup kollaması çok güzeldi
  O sesi bile sinir olan arkadaşına yamayınca ufak bir sinir krizi geçirdim :)
  En sıcak kanlı olanı oydu Dizinin eğlence kaynağıyıydı

  Kang Ji Won için diyecek bir sözcük dahil bulamıyorum Bayıldım Her zaman ki gibi
  İlk baş kızı ne zaman görse kaybol kaybol derken
  Artık ben sana geleceğim dedi ve ben eridimm :)
  Sensiz yaşayamam sen gidersen hiç bir şeyim kalmaz dediğinde kalbim cızz etti
  Çocukluklarında ki hüzünlü hikaye çok hoştu Onların ki de kaderdi ve ben son zamanlarda kader olayına çok takıldım sanırım :)

  veee tabi ki sekreter Kızı ne çok koruyup kolladı Her anında şıp diye yanındaydı
  Sarhoş olduğunda bittim resmen :)
  Oğlanlara güvenip onları seçmesi çok ince bir ayrıntıydı :)

  Cinderella'nın ayakkabılarını giymesi hoş göndermeydi
  Annesinin ve babasını yüzüklerini takmaları da
  Kız yıllarca adamın annesinin kolyesini korumuşşş :)

  Dizinin tek kötü yanı son bölümlerde fakir kız zengin oğlanın abartılmasıydı Kız ayrılıp parayı biriktirip başkana verdikten sonra tekrar oğlana gururla dönebilirdi Bu da bir seçenekti Ya da para mevzusunu hiç yapmadan büyükbaba fakir olduğu için izin vermese oğlanın diz çöktüğü sahneye geçilse daha da hoş olabilirdi vsvs

  Finali çok iyi bağlandı 3 şahane adam + sekreter + büyükbabanın diz çöküş sahnelerinin verilip hepsinin gösterilmesi Sonundaki tüm aile piknikleri çok hoştu

  Eğlenceli, çerezlik ve klişelerle dolu bir diziydi Bu dizide kendimden çok şey buldum sanırım :)


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neyse ki kıza en sonunda tekrar sinir olmuşun da ortak noktada buluştık ^^
   Sonu ile alakalı benim unuttuğum senin de bahsettiğin büyükbabanın diz çöküşü gerçekten şahaneydi. onu bile tatlıya bağlamaları on numara idi.
   Diğer tüm noktlarda hem fikirzi :)

   Sil
 17. bu kızı sevemedim bi türlü sevemedim bi türlü ya çok çirkin geliyo bana nabrut noona(ben 18 yaşından küçüğüm) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım dong saeng'im :D ben de sevemedim :D

   Sil
  2. aynı şeyleri düşünmemiz güzel nedense ben de senin sevdiğin kore dizilerini bende seviyorum ama nedense senin sevmediğin büyük burunlu dediğin (lee min ho)yu çok seviyorum bence burnu onu daha da çekici yapıyor tabii bu benim fikrim LÜTFEN BUNU OKURKEN BANA GICIK OLMA noona

   Sil
 18. An itibariyle diziyi yarım bıraktım zaten tek izlememe sebebim Ahn Jae Hyun'un başrol kızla ilgilenen zıpır halleriydi ama aslında sevdiği kişinin kız olmaması diğer kızın bu kadar önemli hale gelmesi nedense hiç hoşuma gitmedi zaten ölesine vakit geçirmek için atlayarak izledim ama içimde bir burukluk kaldı Go Hye Sun'un adamı kapması mı sinirlerimi bozdu bilemiyorum :DDDD

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen olabiliyor, önümüzdeki dizilere bakarız artık :D

   Sil
 19. nabrutt yardım et https://www.youtube.com/watch?v=19Jvt-SNtwQ linkte başta çalan şarkıyı bulamıyorum :/

  YanıtlaSil
 20. Merhaba, ben sitenizin çok başarılı olduğunu düşünüyorum ve bir diziyi izlemeden önce "dur bi de Nabrut'a bakayım ne demiş" diye bile düşünüyorum. Ancak şöyle bir sıkıntı var ki, bunu yazmadan edemeyeceğim. Net olarak 3 diziyle ilgili karşılaştığım bir sıkıntı olduğu için yazmak gereği duydum çünkü sitenizin takibini ve okunmasını engelliyor bence. Sıkıntı "Spoiler". Sayfanın daha başlarındayken dizinin son bölümü hakkında bilgi vermeniz ve hatta direk yazmanız benim yorumları okumamı engelliyor açıkçası(Moon Lovers dizisinde sayfanın başında son bölümün nerdeyse son sahnesini vermiştiniz mesela, çok üzülmüştüm yoruma baktığım için). Uyarı olarak "yüksek dozda spoiler içerir" yazdığınızı biliyorum ama isterdim ki, dizinin sonuyla ilgili bilgi sayfanın da en sonunda yer alsın. Böylece ben sonunu okuyup okumama konusunda kendim karar verebilirim. Ancak biraz önce de belirttiğim gibi, ilk paragraflarda dizinin sonundan bahsedildiğini görünce direk sayfayı kapatıyorum. Bu benim naçizane fikrimdir. Ciddi bir emek ve mesai harcayıp hazırladığınız bu güzel sitenin daha çok okunması amacıyla yapılmış bir yorumdur. Ben sizin yorumlarınıza kıymet vererek, acaba bu diziyi izlesem mi diye düşünerek siteye giriş yapıyorum neticede.
  Başarılarınızın devamını dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar :)
   Öncelikle yapıcı yorumun için çok teşekkür ediyorum. Mutlu oldum.
   Moon lovers dizisine baktım ama sonu ile alakalı bir başlangıç yapmamışım :) Hae Soo'nun Wang Wook ile ilişkisinden bahsederek başlamışım.
   Genelde karakterleri anlatarak giriş yaparım sadece reply 88 gibi sonu sıkıntılı olan dizilerin sonundan başlarım ama o da çok nadir olur.
   Başka somut örnekler verebilirsen yazıları düzenlerim çok da müteşekkir kalırım.
   sevgiler

   Sil
 21. Tekrar Merhaba, bu kadar kısa sürede cevap yazmanız şahane. Çok güzel işler yapacağınızı ve çok başarılı olacağınızı düşünüyorum açıkçası. Özellikle sosyal medyada aktif misiniz bilmiyorum ama değilseniz tavsiye ederim. Markalaşmaya çok müsait bir isim sizinki. Ve bir alanda iyi olmak önemli bişey bence. Benim baktığım yorum sayfaları arasında en iyisi sizinki. İltifat değil gerçek. Çok özenli olduğu belli.
  Sorduğunuz sorulara gelirsek; Moon Lovers'da 6.paragrafta kötü sonla biteceğini yazmışınız ve bir de "benimsin" jargonundan hemen sonra Soo'nun öldüğünü anlatan bir resim vardı diye hatırlıyorum. Diğer dizileri daha uzun zaman önce izlediğim için bir araştırıp bulmam lazım. Epey bi yazınızı okudum çünkü, şimdi yanlış bişey yazmıyım.
  Bu arada ismim Özgür, 38 yaşındayım ve Kore dizileriyle yeni tanıştım sayılır. Bu nedenle daha çok okumak istiyorum yazılarınızı.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel düşünceleriniz için teşekkür ediyorum. Sosyal medya hesaplarım var ama göz önünde olmayı çok sevmediğim ve bu işi sadece hobi olarak gördüğüm için pek profesyonel olarak bakmıyorum olaya.
   spoiler kısmına gelirsek spoiler kısmını okumayı göze alan tüm sürprizlere de açık olmalı. Yani gidişata göre başından sonundan her şeyi paylaşıyorum ama sizin gibi fikir edinmek adına spoilere de bakanlara ki ben izleyeceğim diziden herhengi bir caps görmekten bile hazzetmem- daha dikkatli olup hiç değilse sonu hakkındaki bilgileri sona saklamaya çalışacağım.
   Çok teşekkür ediyorum tekaraen.
   böyle yapıcı yorum ve eleştirilere her zaman açığım.
   sevgiler

   Sil
 22. Merhaba nabrut seni iki yildir takip ediyor olmaliyim bir kore dizisi izleyecek olursam illa ki senin yorumlarini okuyorum hatta spoiler benim icin cok sorun olan bir konu olmadigindan spoiler uyarindan sonrasini bile okuyorum hahhah dizi izlemeye niyetim yoksa bile arada girip kore dizileri ne alemdeymis diye senin yorumlarina goz atiyorum dram sevmeyisin tarihi dizilere uyuz olusun bazi kliselerin abartilmadikca hosuna gitmesi tam bir romantik komedi tadinda oldugunda diziyi sevisin itibariyle zevklerimizin uyustugunu dusundugumden yorumlarini tam bir referans olarak kabul ediyorum okudugunda mutlu oldugunu ogrendigim icin yazayim artik bir kisinin daha seni takipte oldugunu bil istedim kolay gelsin tesekkurler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımsın ^^
   Eveeeeet! Çok mutlu oldum. Böyle bazen kendi kendime yazıyorum o tıklarda hayaletler tarafından gibi geliyorken böyle yorumları seviyorum ^^

   Sil
 23. Başta dizinin en ilginç yanı kızın başkanla yapmış olduğu anlaşmaydı. ama dizi ilerledikçe konu bölük pörçük olduğu için anlaşmayla alakalı hiçbir şey yokmuş, kız hep orada yasıyormus gibi kızın aşk hikayesine başlanması ve ikililerin birbirleriyle olan ask hikayeleri çok sönüktü ve ne askı ne hüznü ne de heyecanı hissettirmiyor.İzlerken insana bir his uyandırmayan cinsten bir diziydi ve en büyük hayal kırıklığı cindrella hikayesiyle yakından uzaktan ilgisi olmayan bir konusu olması. tek mutlu olduğum sey dizinin müzikleri oldu harikaydı dizinin alt fonunda çalarken bu müüzikleri dinlemek diziyi izlemekten daha tatmin ediciydi. Ayrıca diziler hakkındaki yorumların okumaya değer bende bu diziye burayı okuduktan sonra izlemeye karar verdim. Sanırım çok fazla film ve diziyle haşır neşir olduğumdan bu dizinin konusu bu kadar iyi bir kadro olmasına rağmen bende zaman kaybı hissi yarattı. Yazmaya devam et lütfen en iyi şekilde kendimizi ifade edebileceğimiz ve özellikle de duygularımızı aktarabileceğimiz şey yazmaktır. Bu rahatlatıcı duruma bu şekilde ortak olabildiğim için tesekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet müzikler konusunda kesinlikle hem fikiriz :)
   Ben de teşekkür ederim. böyle fikir alışverişi yapmak çok eğlenceli.
   Sevgiler

   Sil