Google'ın İlginç Aramaları

Google bu ay yine bana çok eğlenceli aramalar yollamış. Hatta bazen teselliye ihtiyaç duyanları ve sorun çözümü arayanları bile üzerinden yükü atmak adına bana yollamış. Canı sağ olsun.

Bir erkek bir kıza kibar davranıyorsa onu seviyor gibi toplumsal bir algımız olsa da belki gerçekten sadece kibardır. Başka işaretler bulmadan seni sevdiğine hükmetme bence. :)

Almak için babanın iznine ihtiyacın olduğuna göre henüz çok küçüksün. Ve saçlarını düzleştirmeden de çok güzel olduğuna eminim.


Sanırım görümcelerinin kendisinde kaldığından dertli biri bu arama ile bana geldi. Bunun sebebi ise şuradaki yazım olmalı.

Bağımlılık yapmaları haricinde bazı olumsuz etkileri var evet, kabul ediyorum. Şurada bu etkilerden bahsetmiştim.

Abdülhamit Han hayranıyım ve bu hayranlığım ortokulda bizzat kendisinin kaleme aldığı günlüğün okumam ile başlamıştı. Hatıratım adı verilen kitaplaştırılmış olan bu günlüğü Selanik'te sürgünde olduğu yıllarda yazıyor. Kitap babamdan bana yadigar ama hala yayınlanıyorsa yasaklı değilse, mutlaka edinip okumanızı tavsiye ederim. Hıı, arama ise şu yazım sebebi ile bana yönlendirilmiş.Bilmeyenler için aramayı açıklayayım. Piruze isimli kitap ile ilgili bir aramadır. İkinci kitapta anlatıldığı üzere sanırım hala yaşıyordu. Kitap ile ilgili bilgi için şuraya bakabilirsiniz.


İşte o benim. Seullü kız olmak benden sorulur. (gözlüklü emoji)


Acıklı bir şey demek, sanırım artık ayrıldık falan manasına geliyor, Ama böyle nefis bir edebiyat ile değil de;
Ne müşkil derd olursa bulınur âlemde dermânı 
Ne müşkil derd imiş ışkun ki dermân eylemek olmaz.
Günümüz dili ile aşk acısını dile getirmeye çalışmış. Sen onu bile anlamayıp Google'a sormuşsun tatlım.Tövbe Estağfurullah, dedim ilk okuduğumda. Sonra fesatsın Nabrut, fesat, dedim. Belki benim yeğenime duyduğum gibi bir aşktan bahsediyordur dedim. Sonra Unutulmaz diye bir dizi vardı ya aynı adamla aşna fişne yapan iki kız kardeş izliyorduk, aklıma geldi. Ben şok, ben iptal.


O benim işte. Google'a yazmışlar asillik abidesi nasıl olur demişler, o da işte böyle olur diye bana yönlendirmiş sağ olsun. :P
Şaka bir yana asil olunmaz, asil doğulur diyerek Polat Alemdar'a bağladığım yazıma son veriyorum.

Not: Bu yazı dizime ilk defa denk geldiyseniz açıklayayım. Bu aramalar Google'da arama yapanlardan benim siteme yönlendirilen aramalardan bazıları. Ben ilginç olanları derleyerek burada yazıyorum.

Yorum Gönder

14 Yorumlar

 1. Heheheheh, çok eğlendim Nabrut. Hayata böyle bakman muhteşem sayende bende okuyup nasibimi aldım :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başkasına nasihat verirken kolay da kendim yapabiliyor muyum bir sor :)

   Sil
 2. Yine ilginç aramalar ve bazıları komikmiş gerçekten. Yalnız hepsini mi google gönderiyor diğer arama motorlarından gelen yok mu mesela yandex falan?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi tüm arama motorları yolluyor yandex bing safari vs. lakin böyle ayrıntılı detaylı bilgilere google ile ulaşabiliyoruz.

   Sil
 3. Gece gece bu kadar gülmek hayra alamet değil:D Yani neden "asilik abidesi nasıl olunur?" diye arama yapacak kadar tatlış bir insan asi olmak istesin? Her halde bıkmıştır. Bir az ekşın katmak istemiş. Aslında fena olmazdı:)) Evet evet, hiç fena fikir değil..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. güldürebilsiysem ne mutlu bana :D
   senin tespitin de çok güzel yalnız :D

   Sil
 4. Erkeklerin ilgi duyduğu kızlara kibar davrandığı falan külliyen yalan (çok biliyorum da sanki hıh!)
  Fakaaaat! kızların kendilerine kibar davranan erkeklere karşı tutumlarını değiştirdikleri su götürmez bir gerçek.
  Kardeşime de hep derim; kadınların kalbi durgun deniz gibidir dalgalandırmıycaksın, kadınlar olarak herşeyi yanlış anlamaya müsait bir yapımız var velhasıl.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok güzel tespittt :D
   işte bu tamamen yanlış anlamak istiyorsak eğer ilgilenmediğimiz biri ise takla atsa nafile üzerimize alınmayız ama değil mi :)

   Sil
 5. ahahhahahha "seullü kız olmak Nabrut Fıdıllıoğlu" en cok buna güldüm:D :D verdiğin cevaplara hayranım valla :D :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. işin geyiğindeyim işte :D seullü olmak bunu gerektirir :D

   Sil
 6. Hahahaha çok eğlenceli gerçekten. Benim aramalarımda sonuç yok maalesef :(

  YanıtlaSil
 7. Durakta beklerken şu yazını okumakla hata ettiimm. Telefona bakıp sırıtan ve kendini sesli gülmemek için zor tutan bir ben vardi. İyi ki varsın asillik abidemiz :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir daha kamuya açık alanda okumayın uyarısı vereceğim ^^
   siz de öyle efendim çok incesiniz :)

   Sil