Goodbye Mister Black Konu ve Yorumum

Lee Jin Wook için başladığım Goodbye Mister Black dizisi sona erdi.Goodbye Mister Black Konusu: Büyük bir şirketin varisinin oğludur ve özel kuvvetlerde askerlik yapmaktadır. Babasının himayesinde olan çok sevdiği kızla nişanlı (Yu in young) yine babasının himayesinde olan Kim Kang Woo en yakın arkadaşıdır. Ancak bu arkadaşı tarafından ihanete uğradığı gibi üzerine bir de cinayet suçu yüklenmiş o ise kaçarak yollarının kesiştiği Moon Chae Won'un yanına sığınmıştır.

Dizi hakkında söyleyeceklerim;

 • Miss You'nun senaristinin elinden çıktığı için diziye ümitle başlamıştım. 
 • Miss You'da merhale merhale çıkan sırlar diziye bağlayıcı unsur oluşturuyor, özellikle dram kısmı çok iyi işleniyordu. Romantik sahneler ise gerçekten unutulmazdı.
 • Bunda ise ister dram noktasında olsun, ister romantik sahneler olsun sizi bağlayan bir senaryo yoktu.
 • Yan karakterlerden Kim Kang Woo kötü karakteri çok iyi canlandırdı. Bu dizi ile yıldızının parlayacağını düşündüğüm Song Jae-Rim'i -daha önce izlemedim, benim ayıbım :)- ile iyi niyetli 2. adam rolünde çok sevdim. 
 • Mutang yani Lee Won-Jong dizinin en eğlenceli unsuru idi. Avukat ve abi rolündeki Kim Tae-Woo peltek, tatlı diliyle dizinin izlenesi bir karakteriydi.
 • Üst paragraftan anlaşılacağı üzere dizinin senaryosu kötü, oyuncuları ve oyunculukları çok iyiydi.
 • Böyle 14. bölümden sonra bizi hayretlere düşürecek sırlar falan çıksa idi gene olumlu bir yorum yapabilirdim ama öyle de olmadı.
 • Bu noktada tavsiye edeceğim bir dizi olmamakla beraber Lee Jin Wook ve diğer oyuncuları düşündüğümde izlediğime de pişman değilim.
 • Son olarak dizinin çevirmeni seungrizm'e hızlı ve kaliteli çevirisinden dolayı sevgi ve teşekkürlerimi de yolluyorum.
Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.

Diziyi izleyenlere söyleyeceklerim;
 • Mantık hatalarına değinmeme gerek var mı? Onları geçiyorum ama son bölümde kızın pisi pisine o adamın yanına gitmesi saçmaydı. 
 • Ama başka türlü bizi Goodbye Mister Black iken Goodbye Swan mı olacak lan gibi düşünceler içine sevk edip ters köşe yapamazlardı.
 • Kötü adamların olsun, Black'in olsun hapse girip çıkmasında tutarlılık yoktu, pat giriyorlar, pat çıkıyorlardı. Sanki her şey hızlandırılmış gibiydi.
 • Black'in sapa sağlam dirilmesi komediydi. Ölecekti, kurtulma şansı yoktu, başına darbe bile almıştı, hoop iyileşti, adam bile vurdu. Peh! 
 • Hah, tamam Swan'ın babasının Baek eun Do çıkmaması güzeldi. Orada bir ters köşe oldum.
 • Dizinin sonunda Black'in kardeşi ile Avukatın evlenecek olması, Swan'ın son anda daha haber peşinde olması gibi ayrıntılar güzeldi. 
 • En sonda babalarının bıraktığı mektup, işte o çok dokunaklıydı. Aslında tüm mirası eşit pay etmesi, diğer adamın onca suçu boşuna işlemiş olması çok sarsıcıydı.

Umut aşılayan:
Bazılarına demek istediğim:
Bu aralar kendime sıkça telkin ettiğim:
İçimin parçalandığı :)


Bir kaç repliği de koyduğuma göre artık susabilirim.

Benim aklımda kalanlar, söyleyeceklerim bu kadar. Siz dizi hakkında ne düşünüyorsunuz çok merak ediyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum.


Not: Missha Mist, Nuxe ve Tantasia ürünlerini hediye ettiğim çekilişime katılmak için şuraya tıklayabilirsiniz.

Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarımYorum Gönder

8 Yorumlar

 1. Bir çok kore dizisi var hangisini izleyeceğimizi şaşırdık bence izlenmesi gereken kore dizileri hakkında bir yazı yazabilirsiniz genel :) bloguma beklerim bu arada :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her yıl yazdığım ve genel olarak en iyi 10 kore dizisi yazım var böyle bir şey mi istiyorsun?. Bloğunu takibe aldım diye hatırlıyorum :)

   Sil
 2. ay ben diziyi sevdim. hatta descendants of the sun'la aynı yayın saatinde olduğu için azcık zavallı olduğunu düşündüm. hakettiği reytinleri de, seyirci sevgisini de alamadı-_-
  heyecanlı bi senaryosu vardı böle dur durak bilmeyen. neyse, yorumların repliklerin devamını bekliyoruz^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben bir şeyler kaçırmışım ya da yanlış bir zamanda izlemiş olabilirim :)

   Sil
 3. Bence cok guzel bi diziydi ya da bas rol Lee jin wook oldugu icin oyle gelmisdi. Ama yine de sevdim ya diziyi konu klise olsa da begendim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu dizi iki kısma ayrılıyor sevenler ve sevmeyenler :D ortada olan kimse yok sanırım :D

   Sil
 4. Ben bu dizi için ortada olanlardanım. Ne çok sevdim ne de hiç sevemedim. Ilk bölümleri güzeldi ama sonraki bölümlerde aklımda çok boşluk kaldı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi? mantık hataları ve boşluklar doldurulsa güzel olacaktı

   Sil