Marriage Contract dizisini Ajusshi sebebiyle izleyeceğimi size şurada bahsetmiştim.


Dizinin konusu ve oyuncuları hakkında bilgiyi şuradan alabilirsiniz.

Dizi hakkında söyleyeceklerim;
  • Öncelikle şunu belirteyim ki diziyi izledim ama sevgili çevirmenimiz Seungrizm Yeppudaa için tekrar çevirecekmiş ve bende tekrar izlemeyi düşünüyorum.
Neden mi? Dizi çok mu güzel? Hayır, ama Lee Seo Jin'i enişte demetinize katmanızı rica ediyorum. Haha! Ondan biraz sonra bahsedeceğim, konudan sapmayım. Diziyi onun için tekrar izleyeceğim yoksa dizinin ayrıca bir albenisi yok.
  • Dizinin daha dramatik olacağını düşünmüştüm ama öyle değil. Sadece ufaklığın yani Uee'nin kızının bazı sahnelerinde "içinizi titretecek" klişesini yaşadığımı söylemeliyim.
  • Dizinin konusunda açıkça belirtildiği için spo olmayacağını düşünerek şunları söylemek istiyorum: Ölmek üzere hasta olan bir kadına aşık olan bir adam izleyeceğimiz vaat ediliyor lakin o duygu derinliği kesinlikle işlenemiyor. Bazı fedakarlıklar için ciddi bir duygu alt yapısının olması gerekir. Ama dizi içinde bu alt yapıyı oluşturacak sahneler izlemiyoruz.
  • Uee'ye olan nötr düşüncelerim bu dizi ile negatif oldu. Ah bir kere çok çirkindi bu dizide. Süslenip püslenmediği ilk dizisi olmakla gerçek Uee'yi izledik bence ve Lee Seo Jin yanında sırıttı. Hiç yakışmadıkları halde yine de Lee Seo Jin olayı toparladı diye düşünüyorum.
  • Genel olarak kötü ve hava da kalan sonu ile Lee Seo Jin olmasaydı hiç izlemeyin zaman kaybı derdim.
  • Buradan sonra izlemek noktasında aranızda Lee Seo Jin'e olan mesafeniz var.

Diziyi izlerken Twitter'da bolca yaptığım Lee Seo Jin güzellemelerini bir de burada yapacağım. Çekiliiin, yol açııın, Hiyaa huyytttt... İçimdeki ergen geliyor...Bir kere bu adamın yanağındaki göçük gamze olamaz. Birisi dışarıdan mandalina ya da ceviz sokuşturmuş ve orada iz bırakmış olmalı. Belki kaza geçidi ve yanağının bir bölümünü aldılar. 0.o

Eğer uzmanların dediği gibi gamze kas dokusunun yoksunluğu ile alakalı bir özür ise bu adam bu büyüklükteki bir gamze ile Kore'den engelli maaşı almalı. 

Eğer yağmur altında gülse gamzelerine su dolar. 

Ayrıca Koreli belediyeleri göreve davet ediyorum. Bu göçüğü kapatsınlar, asfaltlasınlar. Zira bir çok genç kız içine düşüp hayatını kaybediyor.

Yani bu şey gamze olamaz. Olamaz Aniooo! 아니오! :D

Şimdi burada psikolog kişiliğim sizlere seslenecek. Etek ceket takım bi' kıyafet, gözlerimde kemik çerçeveli gözlüklerle altta yazdıklarımı söylediğimi farz edin, tüm ciddiyetimle. :)

Gamzeler her zaman kadınların yumuşak karnı olmuş, onların yoldan çıkmalarına sebebiyet vermiştir. Halbuki bilinen gerçek gamzeli erkeklere güven olmadığı yönündedir.Ben de bu Ajummanın yalancısıyım, bilmiyorum. Çünkü henüz gamzesi olan bir adam tanımadım. Ha tanısam evlenebilirim çünkü. haha! 

So ji Sub bile gamze sever bir kişilikken bizim yaptığımız ayıp mı? Değil elbet.Bir gamze güzellemesinin sonuna gelirken tavsiyemiz gamzeniz yoksa, var diye ısrar etmeyiniz. Kaldı ki benim gerçekten gamzem var :DD ama bu adamdaki göçüğü gördükten sonra gamzem var demeye utanıyorum.Artık yasal uyarımı yapayım:

Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.


Aslında yüksek dozda Lee Seo Jin içerir demem daha doğru bir açıklama olurdu. Çünkü o ne derse kulağıma güzel geldi. Benim suçum mu, belediye çukurları kapatsa idi böyle mi olurdu?


1

2

3

4

5

6
Çirkinliği bile sorun etmiyor. Güzel insan :D

7
Kedilere ne gerek varsa biz dururken. (gözlüklü emoji)

8
Gözlüklü emoji demişken;

Yeter artık dedinizse sizin adınıza üzgünüm zira diziyi tekrar izledikten sonra yazıyı güncelleyip biraz daha Lee Seo Jin repliği ekleyeceğim. Yok, hayır, doktora ihtiyacım yok. Geçecek, iyi olacağım. :)

Diziden bazı ayrıntılarla devam edeyim.
Kore dizilerinde sıklıkla karşılaştığımız Aşk değişir repliğinin şuradaki filmden kalıplaşmış olduğunu size şurada ve şurada anlatmıştım.


Harabociye söyleyin bizim için de Bay Doğruyu bulsun.


Bilmiyorum Uee'ciğim. Valla bende senin gibi şu sıralar berbat bir durumdayım. 

İşte bu da aynı ben! Tam mezun oldum derken hala ders çalışıyorum.Canım benim, perişan hallere düştü şu zilli için. Ama işte spoiler olmaması için yukarıda bahsedemedim lakin sizce de bir adamın hasta ve ölecek bir kadını bu kadar sevmesi için biraz yaşanmışlıkları, güzel anıları, daha çok yakınlıkları olması gerekmez miydi? Bu açıdan dizinin benim için hiç bir inandırıcılığı yoktu. 

Dönüp dolaşıp Lee Seo Jin'e geldiğimin bende farkındayım ama şu repliği buraya koymadan edemezdim.Tamam yukarıdakini koymasam belki olurdu ama şu evlenme teklifini mutlaka koymalıydım.


Mc1 paylaşan: nabrut1231

İşi sulandırıyorum ama aşağıdaki sahne çok acıklıydı. 


Şu sahnede bana Ghost'a yapılan bir gönderme gibi geldi. Siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.


Bitti! Dizi hakkında bunlar haricinde çok fazla bir şey hatırlayamadım. Eğer sizin bahsetmek istediğiniz yerler varsa her zamanki gibi yorum kısmında sohbet edelim. 

Not: Sağ üst köşedeki anketi cevaplarsanız sevinirim.

Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım