Konusu itibaıyla ilgimi çektiği için izlemeye başladığım bir dizi Madame Antoine.Dizinin konusu ve oyuncuları hakkında şurada bilgi vermiştim.

Dizi hakkında söyleyeceklerim;

  • Dizinin ilk bölümleri çok eğlenceli başlıyor. Konusunda da bahsedildiği üzere aşk deneyi fikrini güzel işlemişler. 
  • Sonraki bölümler ilk başlar kadar yüksek bir tempoda değildi ama yine de sıkılmadan severek izledim.
  • Son zamanlarda dizilerin sonu hayal kırıklığı oluşturduğu için bu dizinin sonundan pek umutlu değildim. Beklediğim gibi kötü bir son değildi, sevdim. Ama daha da romantikli sahneler olsa hayır demezdim.
  • Dizinin kusuru olarak ikinci adamların yeterli yakışıklılık ve karizmaya sahip olmamaları diyebilirim. ahah!
  • Romantik komedi kategorisinde çerezlik olarak nitelendirebileceğim hoş bir diziydi. Çok yüksek beklentilerle başlamamıştım zaten.
  • Detaylara gelirsem; Han Ye Seul'ün giydiklerine bayıldım. Çekilen mekan hakkında ise diyecek söz bile bulamıyorum. Kafe ve kafenin de içinde bulunduğu bina aman Allah'ım şahane idi. 
  • Sung Joon'u çok sevdiğimi söyleyemem ama en güzel ağlayan erkeklerden biri ilan ediyorum. Ağladığı sahnelerde aşık olmuş olabilirim. :) Diziyi izlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Yasal Uyarı: Buradan sonrası spoiler içerir.

Öncelikle Facebook replik sayfamda ve Twitter hesabımda paylaştığım ve çok ilgi çeken bir ayrıntıdan bahsedeyim.

Adanalılar Kore'de halka tatlı büfe zincirleri kurmuşlar. Duydunuz mu?


Tabi espri yapıyorum ama sizce de gerçek payı yok mu? Kağıda sarılı bu tatlılar kesinlikle halka tatlı olmalı. :)

Repliklere geçersem;

ilk kıvılcım sahnesi, deneyin tersine dönmesi hoştu.Ama en çok hangi sahneyi sevdim tabii ki şu sevimli sahneyi!Çok uzatmayıp hemen aşık olması güzeldi ama en güzeli son dakikaya kadar deneyden vazgeçmemesiydi.

Kızımız bir türlü gerçek mi deney mi anlayamadı ama ben bile tereddüt ediyordum deneyin üzerine bu kadar düştüğüne göre acaba ciddi mi yalan mı diye.Şu klasik repliğe de bayılırım. "Tek ihtiyacım olan sensin"Hele ki aslında aşık olacağı kadın kriterlerine uymadığını anlattığı bu sahne en bi' sevdiğim!
ma1 paylaşan: Nabrut1

Hayalimdeki randevu işte böyle bir şey!Hye rim Shi bunu kim istemiyor ki!?Bir kaç detaya daha değineceğim.

Şu bitene kadar bitmez kültünden gına geldi. Yine Yeniden karşımıza çıktı. Bunun hakkında bir şeyler yazmıştım okumak için şuraya bakabilirsiniz.Dizide bir gönderme vardı hemen araştırdım tabii. 
Gönderme yapılan karakterler 1965 yılına ait Neşeli Günler isminde Amerikan yapımı bir filme ait. Film hakkında geniş bilgi için şuraya bakabilirsiniz.Filmin meşhur bir dans sahnesi var ki onu da aşağıda izleyebilirsiniz.Dizinin yorum yazısını yazmadan önce şurada aşağıdaki replikle ilgili bir yazı yazmıştım göz atmanızı tavsiye ederim.Karşımıza yeniden sarı şemsiye çıktı. Bu sarı şemsiyeler hakkında da şurada bir yazı yazmıştım.Ruh halime çok uygun bir replikle son noktayı koyayım.Dizi hakkında diyeceklerim bu kadar! Şu sıra neler izlediğim, eş zamanlı izlediğim diziler hakkında da bir yazı gelecek. Takipte kalın efendim!

Not: Sevgili çevirmenimize (seungrizm) en içten teşekkürlerimi yolluyorum. 


Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım