Son zamanlarda sıkça karşıma çıkan High end Crush dizisini sonunda ben de izledim.Evvela dizinin konusundan bahsedeyim sonra dizi hakkındaki yorum ve repliklere geçeceğim.

High end crush Konusu: Kore'nin büyük bir eğlence şirketinin (yani şu sanatçıları yetiştirip piyasaya süren şirketlerden bahsediyoruz) sahibi olan Jung Il Woo bir gün tesadüf eseri dağ başında yaşayan tamamen organik şartlarda yetişmiş, yeni dünya düzeni ve teknolojiden uzak ve bihaber olan
Jin Se Yun ile karşılaşır. Bu güzel kızı (bence güzel değildi ama neyse) şirketine katıp eğlence sektörüne sokmak üzere ikna etmeye çalışır. Bu organik kızın ise bu sektörde pek gözü yoktur lakin Ceo'nun niyeti belki de başkadır. İki ayrı dünyanın insanları arasındaki bir aşk hikayesi bizi bekliyordur.

Dizi hakkında söyleyeceklerim;


  • 20 bölüm ve her bölüm 15 ila 17 dakikadan oluşuyor. Yani aslında 4 bölümden oluşuyor diyebiliriz.
  • Bu dizi neyi anımsatıyor biliyor musunuz? Falling for innocence'yi. Aynı oradaki gibi saplantılı ve tek taraflı aşk yaşayan bir adam izliyoruz. 
  • Falling for innocence dizisi ile bağlantısı sadece tek taraflı saplantılı aşık rolündeki ceo değil, aynı zamanda Falling for innocence çiftini ( Jung Kyoung-Ho ile Kim So-Yeon) dizinin içinde geçen magazin haberlerinin sunucuları olarak da görüyoruz.
  • Ki bence dizinin en büyük artısı bu çifti tekrar bir arada görmek, car car konuşan Kang Min Ho'yu izlemekti. Çok şekerlerdi ki aşağıda onların olduğu kısımdan bir bölümün videosunu koyacağım.
  • Aklınıza şöyle bir soru gelmiş olabilir "dizide benzerlikler var, konuk oyuncu olarak da yer almışlar, bu iki dizinin ne alakası var?" Hemen yanıtlayım: İki dizinin de yapımcı aynı kişi: Ji Yeong-Su
  • Bu detaylar haricinde eğer Jo ill Woo'ya karşı özel bir sempatim olsaydı, olabilseydi diziyi muhtemelen çok severdim. Onun o aşık halleri, tek taraflı aşk uğruna çabaları derken gözlerimden kalp fışkırırdı. Ama sempatim olamıyor. Sebep şu ki hiç ama hiç sevmediğim bir kız arkadaşıma çok benziyor. Özellikle dudak yapısı o kadar benziyor ki istesem de kendisine karşı sempati besleyemiyorum. Aslında hoş adam. Neyse!
  • Sonuç olarak diziyi izleyin ya da izlemeyin noktasında şunları söyleyebilirim: 4 bölümlük bir dizi için çok da düşünmeyin. Boşsanız, aşık adam izlemek istiyorsanız durmayın izleyin. Çok aman aman bir dizi değil, akmıyor ama bırakmak da istemiyorsunuz. Mini diziler için çok beklentiye girmememiz gerektiğini de artık öğrendiğimiz için uyarmaya gerek duymuyorum.

Yasal Uyarı: Buradan sonrası -birazcık- spoiler içerir.

4 bölümlük diziden pek replik çıkmazdı diye düşünmeyin, çıkardı lakin Facebook replik sayfamızda ikinci adminimiz dizinin güzel repliklerini zaten çoktan paylaştığı için ben sadece bir kaç tane daha ekleyeceğim.

Mesela şu halleri aynı Kang Min Ho'yu hatırlattı.


Ve tek taraflı aşk sancıları:Falling for innocence'den bir transfer daha vardı ki o da sekreterdi. Burada da aynı Falling for innocence'de olduğu gibi 


hem çok şekerdi, hemde verdiği aşk taktikleri ile güldürdü.


Falling for innocence demişken çiftimizin dizide geçen sahnelerinden birini paylaşıyorum.hg paylaşan: Nabrut1

Bir klişe olan dekkoyaaa yani sen benimsin repliği ile dizi hakkında söyleyeceklerime nihayet veriyorum.


Adios!


Edit: En komik kısmından bahsetmeyi unutmuşum. Ceo'nun şortları! Of! Birde bacak bacak üstüne atınca imdaat!Yazılarımı takip edebileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım


Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.