Bubblegum'u başrollerini Lee Dong Wook ve Jung Ryeo Won paylaştığı için izlemeye karar vermiş epey bir müddet çeviri beklemiştim.


Dizinin konusu ve oyuncuları hakkındaki bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz.

Diziyi izledim ama sadece 8.bölüme kadar. Neden sadece 8. bölüme kadar izledim? Aşağıda cevaplayacağım.

Bubblegum dizisi nasıldı?

  • Lee Jin Wook kırıtık (yoksa kırık mı demeliyim) bir roldeydi. Yani sanırsınız, Yılmaz Morgül. Böyle gay-vari hareketler, ağız kapatarak gülmeler, fazlaca feminendi. Naifliğin sınırlarını abartmışlardı. Bu beni fazlaca rahatsız etti. 
  • Aslında hiç öyle bir adam olmadığı için en azından iyi bir oyunculuk çıkarmıştı diyebilirim.
  • Dizi iki arkadaşın aslında yıllardır birbirine aşık olup da farkında olmamaları ya da bazı nedenlerle duygularını bastırmış olmaları hikayesi üzerine kurulmuştu. Bu açıdan baktığımızda The time we were not in love dizisine çok benziyor. Lakin The time we were not in love dizisinde ikilinin arkadaşlıkları acayip gıpta edilesi iken bu dizideki arkadaşlık boyutu size o duyguyu vermiyor, iki kardeş gibi birbirlerini yiyip duruyorlar.
  • İlk 4 bölümü çok sıkılarak izleyip belki açılır diye kendimi iteledim, durdum. Sonrasında ise 8. bölüme kadar pek zevk almadan normal seyirde izledim. Sonra da dedim ki, ilk 4 bölüm kötü şimdi de o kadar zevk almıyorum, izlemeye devam etmek için dizinin sonundan da merak ettiğim bir şey yok, e o halde bu diziyi yarım bırakmalıyım.
  • Ve sadece 8 bölüm izleyerek hayal kırıklığı ile diziyi sonlandırdım.
Yasal Uyarı: Buradan sonrası biraz spoiler içerir.

The time we were not in love'da da ilk önce erkek duygularını fark etmişti. Hiç değilse tersi bir durum olsa b sefer kızımız aşkını fark etseydi. Ya da böyle bir dizi çekilse de izlesek.


Bu replikte arkadaki kızı (radyoda yapımcı idi sanırım) çok sevmiştim. Sonradan o içkici ile birlikte oldular mı? İzleyenler beni aydınlatsa hatta diziyi bir özet geçse ne güzel olur. :)


Ana cadde ortası atraksiyonlarına kaldığımız yerden devam ediyoruz elbette. Yönetmenler bu cadde ortasındaki sahneleri ne çok seviyorlar.


Diziden paylaşmadan edemediğim bir diğer şey ise iş yerindeki bu aksesuardı. Böyle bir şey istiyorum. Replik de trajikomik. :)


Diziden söyleyeceklerim bu kadar. 
Sizden izleyenlerin ve izlemek isteyenlerin yorumlarını merak ediyorum.

Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Buradan hepsine ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım