Ben kendimce 2015'in en iyi yada en sevdiğim Kore dizileri listesi yapacağım.
Ama bilmeyenler için, ne tür dizilerden hoşlandığımdan bahsedeyim ki sizde ona göre bu diziler sizinde en iyi dizileriniz olabilir mi olamaz mı daha kolay karar vermiş olursunuz.

Ben korku filmi ve aksiyon severim ama sadece sinemada yada sinema sistemi ile izlediğimde.
Dram ise sevmem,şahane bir film olma ihtimali olmadıkça izlemem, beni haddinden fazla etkiliyor çünkü.

O yüzden bu listede sadece romantik komedi dizileri olacak.
Sizde romantik komedi sevenlerdenseniz,bu dizileri de seversiniz diye düşünüyorum.


*Liste içinde nadir de olsa 2015 yapımı olmayan dizilerde var, çünkü bu liste "benim 2015'te izlediğim" en iyi dizilerden oluşuyor.
*Diziler hakkında daha çok bilgi, replik ve video için dizi isimlerinin üzerine tıklayabilirsiniz.
*Bunlar benim kişisel düşüncelerim olup tavsiyelere açık ama eleştiriye açık değildir.Bu senenin En İyi Romantik Komedileri;


idi. 

Hangisi daha iyiydi diye sorarsanız bu konuda çok muallaktayım. Kill me Heal Me daha kaliteli bir senaryoya sahipti şüphesiz. Lakin She Was Pretty daha eğlenceliydi. 
Sonuç olarak iki dizide bu senenin mutlaka izlenmesi gereken dizileriydi.


En iyi fantastik romantik komedi: Oh, My Ghost!Fantastik romantik komedi dalında bence en iyi dizi Oh My Ghost idi. Bazıları kızın değişim hallerine dayanamadığı için yarıda bıraktığını söylese de, yabancı forumlardaki yorumlarda ve anketlerde açık ara önde olmasından aldığım kuvvetle bu kategorideki en iyi dizi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.


En iyi melodram: HealerHealer 2014'ün sonunda başladı ve 2015 başlarında bitti. O zamandan beri izlemem konusunda bir çok baskı almış ama dram olduğunu düşündüğüm için hiç izlemek istememiştim. Sonunda izledim ve daha önce izlemediğime çok pişman oldum. 
Sizinde tereddütleriniz varsa dram değil. Merhale merhale sırların ortaya çıktığı, biraz aksiyonlu sahneleri olan ve bunun yanı sıra çok güzel bir aşk hikayesinin anlatıldığı güzel bir diziydi. 
Ama, ama izlemeden önce bilmeniz gereken bir ayrıntı var onu da burada dizi hakkında yaptığım ayrıntılı yorumumda bulabilirsiniz.


En naif dizi: Heart to Heart Bence bu senenin pek öne çıkmayan bir çok kimsenin es geçerek hata ettiği en iyi dizilerinden biriydi Heart to Heart.
Neden geri planda kaldığını sorarsanız; Kill me Heal me ile aynı zamanlarda yayınlanıp onun gölgesinde kaldı.
Bu dizi hakkındaki yorumumu mutlaka okuyun. 
Ama kısaca bahsetmem gerekirse şöyle söyleyim; 
Coffee Prince dizisini sevdiyseniz aynı senaristin elinden çıkan, aynı Coffee Prince dizisi gibi naif sahnelerle dolu olan bu eğlenceli diziyi mutlaka izlemelisiniz.


En iyi çerezlik romantik komedi: Trot Loversgngh paylaşan: nabrutt


Trot Lovers 2014'ün yaz dizilerindendi. Benim izleyip bitirmem 2015 yılını bulunca bu seneki listeye dahil olmuş oldu. Yine bu dizinin göz ardı edilip haksızlık edildiğini düşünüyorum. Çok güzel şarkıları ve eğlenceli senaryosu ile yaz dizisi kıvamında romantik komedi olan bu dizi iyi bir çerezlik romantik komediydi.


En iyi gençlik dizisi: Sassy, go go25 yaş ve üstünün çok memnun kalacağını düşünmesem de dizinin hitap ettiği yaş kesimi için çok iyi bir okul dizisi olduğunu söyleyebilirim.


Her sene gibi bu sene de Jüri özel ödülü vereceğim elbette.


Jüri Özel Ödülü: My Secret Hotel


Herkesin sevebileceği bir dizi değil ama ben çok sevdim. Yo in na seviyorsanız büyük ihtimal seversiniz ama herkese gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir dizi değil. Olsun benim çok sevdiğim bir dizi ve benim listemde yer almalıydı.


En büyük hayal kırıklığı yaratan dizisi: ProducerBu konuda herkesle hemfikir olduğuma eminim. Böylesine büyük bir kadronun yer aldığı diziden çok büyük beklentilerimiz vardı ama büyük bir zaman kaybı oldu.


****

Buradan sonra en iyilerden sıyrılıp bu sene izlediğim diziler hakkında kısa değerlendirmeler yapacağım.

Bu sene iki dizi vardı ki bize hep şu soruyu sordurdu.
"Bir adam gerçek olabilir mi?" Bu iki dizi:

İkisini de en iyiler arasına alamıyorum, evet delicesine seven adamları izlemek güzeldi ama senaryolarında sıkıntılar vardı. Uzun uzadıya buraya tekrar yazmak istemiyorum, daha geniş bilgi için dizi isimlerinin üzerine tıklayabilirsiniz.

Yine bu sene yıllardır dram olduğu için izlemediğim ama izlemem konusunda hep tavsiye aldığım Nice Guy dizisini izledim. Bence vakit kaybı idi. Neden diye merak ediyorsanız şuradan sebebini okuyabilirsiniz. Yine çok iyi başlayıp sonrasında bozan diziler
Twenty Again ve Birth of Beauty Pinokyo
Özellikle Birth of Beauty dizisi şişman kadının zayıflama serüveni ile başlamış çok eğlenceli bir diziydi. Ama sonrası tamamen zaman kaybı oldu.
Pinokyo dizisini de sonunda izledim. Bir kısım izleyici mutlaka izle çok güzel diyordu, bir kısım ise izleme zaman kaybı. Hangi taraftan olacağımı öğrenmek adına diziyi izledim. 
Ben izlenmesi gerektiğini düşünmüyorum. Güzel başlıyor ama çok kötü devam ediyor. Bitiremedim. Sevenlere saygı duyuyorum ama benim düşüncem bu yönde oldu. 
Dizi hakkındaki ayrıntılı yazımı şuradan okuyabilirsiniz.
2015 dizilerinden büyük bir kesimin sevdiği ama bana hitap etmeyen Angry Mom dizisi hakkındaki yorumumu, neden sevemediğimi şuradan okuyabilirsiniz. Bu senenin diğer romantik komedilerine 10 üzerinden puan vereceğim. Siz detaylı bilgi almak için dizi isimlerine tıklayarak yazılarıma ulaşabilirsiniz.

The Time We Were Not in Love 7/10
Sensory Couple 7/10
Warm And Cozy 6/10
High Society 6/10
Witch Romance 6/10
Twenty Again 6/10
King of High School 5/10

Listemin sonuna geldim. Listem hakkında söyleyeceklerinizi merak ediyorum. Şu diziyi de izlemeliydin gibi tavsiyeleriniz varsa ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Not: 2015'de yani şimdilerde başlayan ama henüz tamamlanmamış diziler değerlendirmeye ve tabii listeye dahil değildir.

Diğer listeler:

***2014 En İyi Kore Filmleri

***2013 en iyi Kore dizi ve filmleri listesi

***En iyi Kore Filmleri listesi


***En iyi Kore dizileri listesi

Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Buradan hepsine ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım