Yakında Neşeli Günler gerçek oldu diye haber yapılabilir. Haberi takip edin, zira habere konu olan ailenin bir ferdi olarak meşhur olmam yakındır.

Benim babam çok donanımlı bir adamdır. Hatta bir erkek olarak aslında kendisine hiç gerek olmayan konular hakkında bile bilgi sahibidir. İşi nedeniyle neredeyse tüm dünya ülkelerini gezmiş biri olarak en çok ilgi duyduğu şey mutfak yani yeme içme alanıdır.

İşte, mevzu mutfak olunca da bizim evin Mutfak İşleri Genel Müdürü pek değerli annem ile ciddi ama tatlı çatışmalar içine girerler. Ben arada ikisine de gaz verir, ortamı iyice alevlendiririm. Onların bu sevimli hali ile de epey eğlenirim.

Uzun yıllardır kendi zeytinimizi kendimiz kuruyoruz. Ah pardon! Annem kuruyor ama babam her sene salamura teknikleri hakkında anneme keşke şöyle mi yapsaydın aşkım, keşke böyle mi yapsaydın aşkım gibi yönlendirmelerde bulunuyor.
Yok canım, aşkım falan demiyor elbette, onları yazıya ahenk vermesi açısından ben ekledim-

Babamın her sene süregelen itirazlarına bu sene bir çözüm yolu bulduk:
Zeytinin birazını annem, birazını babam kuracak.


Annem tuz ile babam ise hem tuz hem de limon tuzu koyduğu bir teknik uygulayacakmış. Teknikler hakkında ayrıntılı bilgim yok açıkçası. Ben işin oyun kısmında olduğum için onlara mütemadiyen tuzlaa, limonlaaa diye kavga eder ayrılırsanız beni kim yanına alacak diye soruyorum.
Ve aramızda kalsın kimse sahip çıkıp da ben alırım demedi şimdiye kadar. Yetimhaneye alınmak için de sanırım geç bir yaştayım. Belki Müge Anlı'ya çıkarım. O da bu saatten sonra evlen kendini kurtar diye beni Esra Erol'a yollar, bende taliplerime seslenirim. Kafamın üzerine oluşan hayal bulutunu elimle dağıtayım. Filmlerde öyle yapılıyordu değil mi?

Annem babama aldıkları zeytinin erik kadar büyük olup –mübalağa ediyor, ama evet biraz daha büyük- onunkinin daha güzel olacağını söyleyip şimdiden oyunbozanlık ediyor.

Abimle konuştuğumuzda babamı onun alması benim ise annemi almam konusunda anlaştık. Babamın yemeğiydi, ütüsüydü yengem ilgilenir, bana da annem bakar. Şahane bir anlaşma yapmışım değil mi? Kötü görümce Nabrut! Nihahaha!


Bakalım kimin zeytini güzel olacak, bu tartışmalar nasıl bir boyuta varacak?
O, bu, değil de esas, ikisi de zeytinlerini tattırıp hangisi daha güzel diye sordukları zaman, işte o zaman benim ruhuma el-fatiha.

Not: Herkesin evinde bu tip tatlı atışmalar oluyordur. Hele benim gibi biraz da muzırsanız çok eğlendiğinize eminim. Sizdeki mevzular ne üzerine dönüyor, yorum olarak yazar mısınız, çok merak ediyorum.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım