Senaryoya uyalım!

Şu senaryolara göre hareket etmem gerekiyor.

Senaryo 1: Kitapçıda kitap seçtiğinizi düşünün,bir anda bir zombi saldırısıyla karşılaşıyorsunuz! Etrafınız oradan oraya koşuşan insanlarla dolu, karşılık verebileceğiniz bir silahınız ya da sığınabileceğiniz bir yer yok.
Tam o sırada kitapçının sahibi bir duyuruda bulunuyor. Bu zombilerin tek zayıf noktası herkesin bayıldığı ama sizin nefret ettiğiniz bir kitap. O yüzden size bunu yaşatan bir kitabı seçmeniz gerek!

Çok var, ama en güncelini örnek versem daha güzel olur diye düşünerek; Anlaşma kitabı diyorum.
Şurada da yazdığım gibi okuma sürecim tam bir işkenceydi.
''Al zombi kardeş hayrını gör,'' deyip bir çırpıda kitaptan kurtulurdum.

Senaryo 2: Bir kuaföre gittiniz ve saçınızı yaptırdınız. Blendax reklamındaki abladan bile güzel, hacimli saçlarınız var. 
Derken deli gibi bir yağmur bastırıyor, şiddetleniyor, şiddetleniyor! Kendinizi korumak için hangi ''devam kitabını'' feda ederdiniz ?

P.C. Cast ve Kristin Cast'ın tüm serisini bu uğurda feda edebilirim.

Senaryo 3: Edebiyat dersinde hocanız klasiklerin ne kadar önemli olduğundan, dünyayı nasıl değiştirdiğinden bahsediyor. 
Ama siz bu konuşmaya katlanamıyorsunuz ve hayatınızda okuduğunuz en tiksinç klasiği hocanızın kafasına fırlatıp, gururla bunun nedenlerini açıklıyorsunuz.

Balzac; bırakın klasikleri beni hayattan soğutuyordu neyse ki sonrasında, Raskolnikov ile tanışıp Suç ve Ceza (Dostayevski) sayesinde klasiklerle ebedi bir aşk mukavelesi imzaladım.


Balzac'ın da resmini koyuyorum ki, okuyamaz olun.☺

Senaryo 4 : Küresel ısınmanın dünyanın anasını ağlattığı bir dünya düşünün. İnanılmaz sıcak ya da inanılmaz soğuk hava koşullarıyla yaşıyorsunuz. 
Eskimo ceketinizi giyip ısınmak için gayret ediyorsunuz. 
Isınmak için hangi kitabınızı yakardınız ?

Yetişkin serilerini aşkla şevkle yakardım. 

Bu çok güzel bir mimdi.
Beni de Cansudan Dünyaya mimledi.Teşekkür ediyorum.

Yorum Gönder

20 Yorumlar

 1. Seriler ve Balzac çok iyi gerçekten :) o Balzac ı yazmaya yönelten biri varsa onun tüm suç bence. Ne güzel adam kendi halindeyken kesin yaz yaz diye başının etini yemişlerdir sonra da eyvah biz ne yaptık diye dövünmüşlerdir :) Teşekkür ederim yaptığın için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. doğru tespit.
   ben teşekkür ederim bu şahane mim için :)

   Sil
 2. senin cevapları okurken kendi cevaplarımı verdim ve castlar kesinlikle atılmalı, yakılmalı :))

  YanıtlaSil
 3. Balzactan sonra suç ve ceza okuman iyi olmuş zaten balzac faciasını suç ve ceza paklar konu ilginç yazı güzel daha ne olsun nabrut -eliif-

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağolasın. yorumunda şahane ama :)
   eğer suç ve cezayı okumasaydım bir daha klasiklere tövbekar olurdum.

   Sil
 4. çok eğlenceli bir yazı olmuş gerçekten :) balzac kısmına sonuna kadar katılıyorum vadideki zambak'a kaç kere başladım kaç kere yarım bıraktım ben bile bilmiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende çok sevdim bu mimi.
   bende senelerce benim salaklığım diye başlayıp başlayıp bıraktım meğer sorun bende değilmiş :D

   Sil
 5. Gerçektende güzel bir mimmiş ^_^

  YanıtlaSil
 6. Kelimenin tam manasiyla harika yazmişsin. Her yazini bayila bayila okuyorum. Blogun cok guzel, yazmaya devam et.Kapadokyadan blogunu surekli takip eden bi Ygs ogrencisi var:) Sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar güzel ve teşvik edici bir yorum ki. Çookkk mutlu oldum. Zorlu maratonunda yüzünde bir tebessüm oluşturuyorsa yazılarım ne mutlu bana...
   Bu arada Umarım yanlış anlaşılmamıştır burada sadece cevaplar bana ait. :)

   Sil
 7. Selam yazilarini daha yeni okumaya basladim ama seni bukadar gec tanidigim icin cok uzgunum :-(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçte olsa tanıştığımız için çoook mutlu oldum.

   Sil
 8. ahahah valla pc ve kristen cast ın kitaplarından kurtulmak için böyle senaryolara hiç gerek yok onları artık o kadar sevmiyorum ki hırsımdan şu oturduğumuz yerde terleten sıcak havalarda bile daha çok terlemek adına yakabilirim ::D klasik okumayı pek sevmiyorum o yüzdn o sorular hakkı8nda yorum yapamıcam ama yetişkin serilerine katılıyorum.Onlara da cevabın hayır sadece hayır.Zaten grinin elli tonundan sonra pörtledi hepsi.Gri nin elli tonu da twilight ın fanficinden ortaya çıktığını düşünürsek twiligh allah belanı versin ergenlerin beynini yıkadığın yetmedi şimdi de yetişkinlere bulaşıyorsun :( ayrıca son olarak anlaşmayı çok merak ediyordum ama bir türlü parama kıyıp alamadım.Sen şimdi onu kötüleyince daha da çok merak ettim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Grininn elli tonundan sonra pörtledi diyebilir miyiz bilmiyorum Sadece eskiden beyaz seri idi ismi.
   Belki ondan önce de başka isimleri vrdı. yani edebiyat tarihinin yüz karası olarak hep raflarda yerini aldı. Alacakaranlık için yetişkin serisi dersek sen hiç gerçek bir yetişkin kitabı okumamışsın derim. iyi ki de okumamışsın tabii.:D
   yakın olsak ben sana anlaşma kitabımı hibe ederdim canı gönülden :)

   Sil
 9. Balzac ın resmi beni benden aldı :D

  YanıtlaSil
 10. Allahım şu balzacın kitaplarının ne gereksiz uzatmaları var öyle yemin billah okurken hayattan soğudum. Favorim kim ne derse desin güncel kitaplar 14 yaşında bir genç KIZ olarak inkılapcıyız (!) BAŞKA ÇARE YOK!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. klasiklerde bir şahanedir ama doğru klasikleri doğru yayınevinden almak çoook önemli

   Sil