Şu senaryolara göre hareket etmem gerekiyor.

Senaryo 1: Kitapçıda kitap seçtiğinizi düşünün,bir anda bir zombi saldırısıyla karşılaşıyorsunuz! Etrafınız oradan oraya koşuşan insanlarla dolu, karşılık verebileceğiniz bir silahınız ya da sığınabileceğiniz bir yer yok.
Tam o sırada kitapçının sahibi bir duyuruda bulunuyor. Bu zombilerin tek zayıf noktası herkesin bayıldığı ama sizin nefret ettiğiniz bir kitap. O yüzden size bunu yaşatan bir kitabı seçmeniz gerek!

Çok var, ama en güncelini örnek versem daha güzel olur diye düşünerek; Anlaşma kitabı diyorum.
Şurada da yazdığım gibi okuma sürecim tam bir işkenceydi.
''Al zombi kardeş hayrını gör,'' deyip bir çırpıda kitaptan kurtulurdum.

Senaryo 2: Bir kuaföre gittiniz ve saçınızı yaptırdınız. Blendax reklamındaki abladan bile güzel, hacimli saçlarınız var. 
Derken deli gibi bir yağmur bastırıyor, şiddetleniyor, şiddetleniyor! Kendinizi korumak için hangi ''devam kitabını'' feda ederdiniz ?

P.C. Cast ve Kristin Cast'ın tüm serisini bu uğurda feda edebilirim.

Senaryo 3: Edebiyat dersinde hocanız klasiklerin ne kadar önemli olduğundan, dünyayı nasıl değiştirdiğinden bahsediyor. 
Ama siz bu konuşmaya katlanamıyorsunuz ve hayatınızda okuduğunuz en tiksinç klasiği hocanızın kafasına fırlatıp, gururla bunun nedenlerini açıklıyorsunuz.

Balzac; bırakın klasikleri beni hayattan soğutuyordu neyse ki sonrasında, Raskolnikov ile tanışıp Suç ve Ceza (Dostayevski) sayesinde klasiklerle ebedi bir aşk mukavelesi imzaladım.


Balzac'ın da resmini koyuyorum ki, okuyamaz olun.☺

Senaryo 4 : Küresel ısınmanın dünyanın anasını ağlattığı bir dünya düşünün. İnanılmaz sıcak ya da inanılmaz soğuk hava koşullarıyla yaşıyorsunuz. 
Eskimo ceketinizi giyip ısınmak için gayret ediyorsunuz. 
Isınmak için hangi kitabınızı yakardınız ?

Yetişkin serilerini aşkla şevkle yakardım. 

Bu çok güzel bir mimdi.
Beni de Cansudan Dünyaya mimledi.Teşekkür ediyorum.