Ozon Sıçramış Tişört Hüznü

Geçen yaz bir arkadaşımla Çukurambar taraflarında bir yerde buluşmak üzere sözleştik.
Buraya kadar her şey normal değil mi?

Buluşacağımız saate doğru, yoldayken arkadaşım arayıp, gecikeceğini söyledi ve nereye oturduğumu mesajla bildirmemi istedi.
Bu da normal Buluşmalara illaki biri geç gelir.

Tamam, dedim.
... Cafe'ye oturup, yerimi de mesajla bildirdim.
Bilseydim yakama da karanfil takardım, daha kolay olur, arkadaşım bu kadar zahmete girmezdi.
Yada eskiden arkadaş olduğum biri mi demeliyim? buradan sonrasını anlatırken...

Ben oturmuş, garsonu, arkadaşım gelecek diye göndermişken; 
-Nabrut Hanım değil mi?, diyen bir delikanlı pat masama oturuverdi.
Anladığınız üzere tongaya düşmüş, kendimi bir randevunun tekinsiz kolları arasında buluvermiştim. :P

Sinirden kafamda buhar tütüyordu.
Biraz sonra eskiden arkadaşım olan şahsı münhasır mesaj yollamasın mı?
''Birbirinize çok uyacağınızı düşündük, lütfen kızma. Sana söylesem kabul etmezdin.''Evlenmeyi düşünmediğimi defalarca tekrar ettiğim eski arkadaşım, beni anlamamakta ısrar ettiği gibi, ne idiğü belirsiz bir adam ile beni baş başa bırakıyor. Delirtici!

Kalkıp gitmek ve kalıp anı biriktirmek arasında ki bocalama arasında karşımdaki insanın benim her şeyden habersiz olduğumdan, habersiz olduğunu öğrenerek ayıp etmek istemedim.
İçimden
-Neyse bugünkü çay pasta bedavaya gelecek, dedim.(!)*

Evlenmeyi düşünmüyorum henüz, dedim.
-Belki bugün düşüncen değişir, dedi.

Eskiden arkadaş olduğum kişinin, birbirinize çok uygun gördük dediği kişi ile uyumumuzu maddeliyorum, aman dikkat!

1-Veterinermiş.
Ben karasinekten bile korkarım.
Hayvan sevgim merhametten öte geçmez. Kedim olsun isterdim ama hayatımda hiç okşayıp sevmişliğim yok. Ancak bağırıp çağırarak kaçıyorum.

2-Siyasetle ilgileniyormuş. 
Bir partinin gençlik kollarında aktif ve üst düzeyde bir görevi varmış. Bu kadar da değil. İdealleri var. Siyasette belli yerlere gelmek istiyor ve de bu uğurda onu destekleyecek bir eş.
Ben siyasetten nefret ederim. Onu ancak köstekleyebilirim.

3-Fenerbahçeliymiş.
Galatasaraylıyım.

4-Cumacıymış.
Yani Cuma'dan Cuma'ya namaza gidiyor, evlendikten sonra bir aydınlanma umuyormuş.

Siyasetle uğraşanların ortak noktası ''çok konuşma'' sıfatı veterinerimizde de mevcut olduğundan, araya girip de artık kalksak dememe fırsat tanımadı, sağ olsun.
Ne olduysa annem aradı da beni kurtardı.
Onu bahane ederek, bu benden başka dinleyeni olmayan konuşmacının mitingini sona erdirdim.

Kalkarken numaramı istedi. Ona kibarca ''evlenmeyi düşünmeme'' düşüncemi değiştiremediğini ifade ettim.
Sorunun onda olmadığını, hakikaten şu anda beni evlilikten daha çok mutlu edecek, evlenmeden yapmam gereken şeyler olduğunu izah etmeye çalıştım.

Asla! Tabii ki şaka yapıyorum. Kesinlikle hesabımı ödemesine izin vermedim. Bölüşmeyi teklif ettim. Küçük bir cenk yaşadık.
O kazandı gibi görünse de, ben masaya hesabın bana ait kısmını bıraktım. Garsonu epey sevindirmiş olmalıyım.

Benim yazımın ana düşüncesi mi ne?
Evli ve iyi niyetli arkadaşlar, bekarları rahat bırakın. Gözlerinizden öperiz.

Not: Yakışıklı mıydı? gibi merak ettiğiniz sorularınız varsa, yani Allah sahibine bağışlasın uzun boylu sempatik bir çocuktu.
Not2: İlerleyen yıllarda sözünü ettiğim veteriner Başbakan falan olur da, bende üzerimde ozon sıçramış tişörtüm, tam çocuğuma mama yedirirken, Tv'de onu görürsem mama kaşığını elimden düşürüp filmlerden çıkma bir sahne yaşayabilirim.☺☺☺

Yorum Gönder

81 Yorumlar

 1. tuh firstlayd şansını kaçırdın :/ neyse belki ilerde pişman olursan ayhan aydan olabilirsin :P arkadaşınada aşk olsun seni tanımıyormuymuş kızıcağnı tahmin etmeliydi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi tanıyan biri cesaret edemezdi zaten :D
   kaçırdım mı göreceğiz :D

   Sil
 2. Emrivaki dayatmalar iyi sonuç vermiyor. Herşey doğallığında gelişmeli ve gönül rızası olmalı. Özellikle erkek karşısındakini ikna konusunda mıh gibi çakmalı. Çünkü kadınlar bunu bekler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haklısınız profösör.iki taraf da hazır olmalı.

   Sil
 3. Ay bi güzel okudum şahane biri bana böyle bir şey yapsa silerim m mmm :)

  YanıtlaSil
 4. gülmekten karnım yarıldı
  hanımefendi asel

  YanıtlaSil
 5. anaee arkadaşın çok cesaretliymiş ama fena olmamış, bir yeşilçam sahnesi kazanmış oldu anıların (:

  YanıtlaSil
 6. Haha okurken az gülmedim doğrusu. Arkadaşın iyi düşünmüş ama evlenmek istemediğini unutmuş anlaşılan. Rabbim sahibine bağışlasın Başbakan veterineri. Sende umarım evlenmek istediğin zaman gönlüne göre birini bulursun.

  YanıtlaSil
 7. Haha son notlara çok güldümmm :D Karakter de önemli tabi hatta belki de daha önde ;) Rabbim zamanı gelince en güzelinin, en hayırlısını nasip etsin hepimize inşallah :D
  Sevgiler :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya karakter işin şakası.yani belki can kulağı ile dinlesem ortak noktalarımız da vardır.ama ilgi alanım değil.
   :*

   Sil
 8. sevgili Nabrut belki bu yazdıklarımla seni ziyadesiyle kızdıracağım ama yazmayayım diye ne kadar bir elimle diğer elimi tutmaya çalışsamda sağ elim galip geldi ve işte yazıyorum.Bir tanem bir kadınla bir erkeğin her koşulda birbirlerine uyması ve aynı görüşte olması mümkün değil.zaten bir ailede farklı görüşlerin ve farklı zevklerin olması oldukça gerekli bir durumdur.bence evlenmek için bakış açını ve kriterlerini değiştirmen gerekiyor.örneği yazındaki aday üzerinden geliştireyim.Mesela sana ne adamın mesleğinden, o mesleği sen yapmayacaksın ya adam ahlak dışı yollardan da para kazanmıyor , gelir düzeyide seni geçindirecek kadar var.ayrıca bir erkeğin idealleri olmalı bu o insanın asla hayatın rutinine yenilmeyeceğini gösterir yani bu gün siyaset olur yarın başka bir şey hayatın renkli olur sen bu renklere zaten çoluk çocuk olduktan sonra çok dahil olamazsın.Ayrıca cumacı yada perşembeci ne fark eder ateist yada deist değil ya sen ona bak nasıl olsa ahirettte koyun koyun bacağından keçi keçi bacağında asılacak sen bilgilerini anlatırsın uyan uyar uymayan kendi bilir hayatım.33 yaşında evlenerek evde kalmanın köşesinden dönmüş bir ablan olarak tavsiyem kendini ve seni geçindirecek kadar para kazansın, seni aldatmayacak biri olsun,şiddet uygalamasın,birde ahlaksız bir adam olmasın inan gerisi teferruat.hoşgörün için teşekkürler.tez zamanda gönlündeki kişiyi bulman dileğiyle.:)))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ablacım o yazdıklarım tamamen işin espirisi.İnan can kulağı ile dinleyip onun anlattıkları haricinde soru bile sormadım.Bleki dinlesem yada sorsam zaten bu özellikler olmasa başka başka bir çok ortak özelliğimiz olacaktı.ama niyetim yok.ilgilenmedim.adamın mesleğinden sana ne diyorsun ya veteriner evde hayvan besliyor ben ona tahammül edemem.Karşımdaki insanın da benim için isteklerinden vazgeçmesini istemem.orta okuldan beri namaz kılıyorum.sabah namazına kalktığımda yanımdaki insanın osur fosur uyumasını istemem.yada dışarıya çıktık mesela ben namaz kılmak için mescide girdiğimde o da kapıda beklemek yerine o da namaz kılsın isterim.Her koyun kendi bacağından asılır ama o benim kocam annemden babamdan yakınım olacak.ahirette onunla aynı makamlarda beraber olmak isterim.oda Allah'a olan borcunu yerine getirsin isterim.hayat bu dünyadan ibaret değil ki.ben hayat arkadaşımla sadece bu dünya için çalışmak istemiyorum.beraberce ahiret içinde çalışalım istiyorum.Umarım beni anlarsın :)

   Sil
  2. kendini o kadar güzel ifade etmişsin ki hayatım, seni anlayamamak mümkün değil, ben bu yazdıklarımı sana olayların farklı yönleride olduğunu ifade etmek için yazıyorum.çünkü bazı şeyleri her ne kadar bilsek te zaman zaman başkalarının ağzından duymak insana iyi geliyor.sevgiyle ve sağlıkla kal tatlım.

   Sil
 9. Sana ve senin gibi düşünen arkadaşlarına, baskı yapan kişilere sadece şu hadisi şerifi der ve susarım :
  İNSANIN DOĞUM, NİKAH VE ÖLÜM TARİHİ ASLA DEĞİŞMEZ.

  YanıtlaSil
 10. Ahahahah çok değişikmiş ama uyum harkulade :D
  Allah tekrar yaşatmasın mı deyim zamana mı bırakmak lazım bu işleri hiç de anlamam ki ben hayırlısı bea :D

  YanıtlaSil
 11. :) ne hoşsunuz efendim. Bahanelerde kendince güzel. Karşıdaki insanın hassas noktalarını bilmeden öneride bulunmak hoş değil. Cumacı ne ya, başörtülü birine cumacı mı önerilir. Niyeti olan evlenmeden önce başlar, birinin dürtmesine gerek yok di mi :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hakikaten evlendikten sonra bir başlangıç yapıp islamı yaşamaya başlayan kişiler gördüm arkadaşlarımın eşleri içinden ama bu zor bir tercih bilemezsin ki :/ Allah bu noktda seçim yapmak zorunda bırakmasın

   Sil
 12. Vay be! Ne cesaret gerçekten, ne diyeceğimi bilemedim.
  Gülme ve ağlama arasında kaldım.
  İnsanlar yapıcı olayım derken yıkıcı olabiliyor bazen..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. işte cesaret kafasızlarda oluyor maalesef :/ Neyse Allah fehim versin

   Sil
 13. En sevmediğim şeylerden biri emrivakidir bir de ısrar edilmesi :@ sen o eski arkadaşına acaba kaç defa evlenmeyi düşünmediğini söyledin ve arkadaşın seni o adamla buluşturmaya karar verdi resmen senin kararlarına karşı saygısızlık göstergesi :@
  Şu an bu hareket bana yapılmış gibi hissediyorum ve sinirim oynadı resmen :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canımsın...
   Ben yazmak için bir yıl beklediğime göre ancak atlattım sinirimi.

   Sil
 14. Arkadaşın bu olaydan sonra mı "eski" oldu nabrut? :))

  YanıtlaSil
 15. kaba olacak ama valla yazıciiiimmm
  "yuh!" dedim resmen..
  hani bi iki kere görmüşlüğün olsa bi iki hoşlanmışlığın olsa baya baya hoşluk bile sayılabilecek bişe ama bu durumda haaaayıııııırrrr yani..
  Not: yuh yaZdıktan sonra konuşmaya "siz'li biz'li" devam edemedim ondan bu samimiyet :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sizli bizli konuşmadığın için teşekkür ederim öncelikle.sevmem ben sizli bizli konuşmayı.
   insan munasebetsiz olunca elinden her iş geliyor böyle işte.münasebetsiz insanlardan Allah cümlemizi korusun

   Sil
 16. Yav he he zaten "evlendikten sonra bir aydınlanma umanlar yüzünden aydınlanamadık" diyeyim ben o zata.Çok tatlısın sen ötesini tiktiret

  YanıtlaSil
 17. hahah muhteşem bi anlatım :))

  evlendikten sonra aydınlanma uman muhafazakar aile erkekleri! keşke hepsi ışığa doğru ilerlese de biz de kurtulsak. ne bu evlenicek miyiz evlatlık mı edinicez? kendi başına namaz kılamayan bi adama kadın nasıl namaz kıldırsın? Allah'ım sen koru..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hah!tamda cuk oturmuş bir tabir.gerçekten evlendikten sonra hayatını toparlayan insanlar gördüm.şahit oldum arkadaşlarım eşlerinde ama ben nasıl anlatsam sütünde olsun en deli-kanlı çağlarında askerliğinde bile namazına sımsıkı sarılan biri olsun istiyorum.biliyorum çok şey istiyorum biliyorum ama hazinesi en büyük olandan istiyorum verirse şükür vermezse hamd...

   Sil
 18. bu arada yukardaki şu uzun yorumlaşmayı şimdi gördüm. katıldığım noktalar var ama namaz konusuna kesinlikle katılmıyorum. bu da dini hassasiyetleri olmayan insanların anlayabileceği bişey değil. dediğin gibi yaşamak dünyadan ibaret değil. ve hayat iki kişilik de geçmiyor. zaten çoluk çocuk meselesi olmasa, ahiret olmasa, gider dövmeli fıstık gibi çocuklarla takılırdık biz de :)) deli miyiz?

  ama ben isterim ki benim çocuğumun babası çocuklarıma ahlakıyla imanıyla namazıyla örnek olsun. ben çocuğuma namaz kılmanın önemini anlatırken çocuğum bana 'ama babam da kılmıyo' derse ben bunun hesabını nasıl veririm Allah'a?

  her şey olabilir, evlenirsin dindar bi insanla yolunu şaşırır Allah korusun. ama bazı şeyler ortadayken bi müslüman yaptığı tercihte dikkatli olmak ve ileriyi düşünmek zorunda.

  Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yukardada dediklerime ilaveten uyuşmuyoruz vs. bunları işin espirisi illaki.Önemli olan tensel uyum :DDD Allah'ım iki dakika ciddi duramıyorum ben değil mi? :D susuyorum izninle.yukardaki yorumunu okuyup cevabı yazarken gereksiz bir duygulanma yaşadım işi sulandırıyorum illa :D

   Sil
 19. çok çok ve çook güldüm ses de çıkaramıyorum ofisteyim cansın sen nabrut

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağolasın.az biraz keyiflndirdi isem ne mutlu bana :D hemde ofis ortamında işlere boğulmuşken :)

   Sil
 20. böyle sinirlendiğin bir olayı bile çok eğlenceli anlatıyorsun ya ben bunu çok seviyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında ne kadar sinirlendiğimi teşhis edebiliyorsun ya bende bunu çok seviyorum *.*
   ne yapalım birileri bardağın dolu tarafını görebilmeli :)

   Sil
 21. Canim ya birden bizim bulusmamizi anlatiyorsun sandim hani annem beni birakacakti ankamalle yolda kaza oldu gelemedim bir turlu sonra d&r da böööö diye seni korkutmustum. Bak gozlerim yasardi iyi mi. Ozlesmisim mi ne :) :*
  Not: fonda coskun sabahtan anilar calmiyo valla bak gercekten ya :) mrl

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canımsın.yorumunu okuyunca seni kalbime sokasım geldi :*
   inan ki bu yazıyı yazarken başlığı anılar anılar koyayım dedim şarkıyı mırıldanarak ama sonra başlık sesli olmadığı için anlam ve önemi anlaşılmaz demiştim.
   yazdıklarımdaki müziği bile duyuorsun :)
   öpüyorum kocamanından :*

   Sil
 22. Ya çok güldüm okurken, neyse değişiklik olmuş, bi hatıra olmuş senin için. Ama arkadaşına çok yüklenme bence nabrutcum, senin evlenmek istemeyişini farklı yorumlamıştır belki. Hani kimisi naz yapar, ağırdan satar ya da utanır evlenmek istediğini söylemeye. Belli ki çok da uygun görmüş sizi kendince.. Bir de ne kadar haddime bilmiyorum ama kendimden de yola çıkarak nacizane tavsiye, bazı şeyler istediğin zaman istediğin şekilde istediğin yerde planladığın şekilde olmayabiliyor. Hayatın akışında önüne çıkan durumları iyi değerlendirmek lazım. Hani öyle olduğundan değil ama önyargılı olmamak, istemsiz gelişen durumlara da açık olmak lazım. Umarım kızmazsın:) Sanal ortamda uzaktan uzaktan da olsa severim seni ben;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben öyle bir kız değilim ki.evlenmek istedim mi söylerim.çekinilecek ayıplanacak bir şey görmüyorum.
   haklısın belkide.ama ben şöyle düşünüyorum.evleneceğim kişi ve nikah vakti değişmeyecek.değişmeyen kader bu.değerlendirsem de sonuç aynı olacak.
   kızmam sana :)biliyorum. senle biz çok eskiden tanışıyoruz.buralar bağ bahçe idi o zamanlar :D

   Sil
  2. Bu konu benim en çok sorguladığım konulardan biri. Haklısın evt kader, değişmeyecek ama hiç birşey yapmamak da doğru gelmiyor bana. Yani ya o kişi kaderimizdeki kişiyse ve biz çabalamadığmız için kaybedersek? Bu durumda o kişi o kişi değildir diyeceksin, o da doğru. Bir nevi paradoks:) Namaz ve diğer konularında sonuna kadar haklısın. Dediğin gibi neticede iki cihanda eş olmayı hedefleyen insanlarız. Ve büşranın da değindiği gibi asla bi insanın değişeceğine dayanarak evlilik yapılmaz, hele ki bu konuda. Ne diyelim, Allah gönlümüzden geçeni hakkımızda hayırlı eylesin.. ;)

   Sil
 23. Ayy en çok dikkatimi çeken çocuğun özgüveni oldu. " belki fikrin bu görüşmeden sonra değişir" uuu wuuu :) Özgüven patlaması yaşayan korean drama oppaları gibin. Arkadaşın bu olay yüzündenmi eks oldu onu merak ettim özel değil se bir de şey klasik olucak ama doğru insan karşına çıktığında sen zaten kabul edivericeksin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çocuk siyasetle çok ciddi ilgileniyor diyorum sen özgüvenden bahsediyorsun :D cem uzan gibi atılımlarda bulunmaya niyetli :DDD özel değil yıllardır arkadaş olduğum biri değildi zaten.bu olay üzerine de eks oldu.ailemin haberi olmadan beni böyle bir durumun ortasında asla bırakamaz.Namus anlayışıma ters :) öyle illaki ama ben bunun islam çerçevesinde olmasını istiyorum.Annem babam onay verdikten sonra son söz bana kalsın istiyorum falan.mevzu derin yani :D

   Sil
 24. Bir an kendimi o durumda düşündüm de; sinirden ağlardım herhalde :))
  Bu arada Allah herkese hayırlısını nasip etsin,bende pek aman evleneyim"ci" değilim :) soranlara da ayar oluyorum :))
  Hele kendi evlendikten sonra ısrarcı olanlara daha birçok :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hıh!tamda son cümle şahane oldu! o tipteki insanlar delirtici.bi gidin Allasen :P

   Sil
 25. Ya gulsemmi aglasammı bilemedim haline nabrutcum, bu bizim milletimizin luzumsuz çöpçatanlıkları işte.bi bırkın gencleri rahat nefes alsınlar vaktı saati gelince olur zaten dimi?kaderindeki kişi degişmedigine gore bence onceden maddi manevi isteklerini Rabbine sunacaksınki Allah o kişinin ahlakını degiştirirmiş .neticede bir gemide biri saga kurek cekıp digeri sola giderse olmaz.Allah için namaz kılmayan senın ıcın kılsa ne yazar.hayırlı vakıtte hayırlı ınsanla tanısırsın insallah.arkadasına da uzuldum yazık senın gıbı bırını kaybetmiş:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağolasın.AMİN.
   çöpçatanlık isteyen kısım mevcut.iki taraf karşı karşıya getirilsin :D böylece sorun ortadan kalkacak :D
   artık gülelim.geçti gitti.

   Sil
 26. Çok tanıdık sahneler bunlar:)) En azından karşındaki egoist değilmiş, sürekli kendini övüp senin saygını, sevgini kazanmaya çalışan insanlar korkunç oluyor :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. öylelerine denk gelmedim hamdolsun :D Allah korusun cümlemizi

   Sil
 27. Allahım bu olayları anlatım tarzına bayılıyorum. Ne dersen de arkadaşına kızma unutma ki o adayı sana arkadaşın değil Allah gönderdi o bir vesile... Evlilik düşünmüyorum deme, ne dersen de, nasip işi ne zaman ve nasıl olduğunu anlamazsın. Belkide bu şahsı çok beğenecektin o zaman neler yazardın bir düşün bakalım.Namaz konusuna ise sonuna kadar katılıyorum. Ne kadar emir kipiyle yazmışım affola:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yani yanlış anlaşılma olmasın elbette herkes bir vesile ama vesile olmanın da bir adabı olmalı.Beni öyle zor durumda bırakmaya kimsenin hakkı yok.bunun bir usulu var ona uygun vesile olunmalı.yoksa katılıyoum haklıısın.estağfiullah emir kipi olarak algılamadım.bir tecrübe sahibinden güzel bir tavsiye olarak aldım

   Sil
 28. :) :)
  Bu başlıktan böyle bir konu beklemiyordum, süpriz oldu. :D
  Allah Allah.. arkadaşa bak sen.. Bu işler öyle olur mu hiç.. ne kadar ayıp. hadi bu arkadaş genç, düşünememiş. Geçen bizim başımıza gelene ne demeli, bilmiyorum. Öğlen vakti, kapı çaldı. İki kadın ve yanlarında küçük bir kız. davet beklemeden içeri girmişler, annem tanıyordur diye düşünüyoruz ama tanımadığını öğreniyoruz. Oturdular, sen kimsin, sen kimsin diye soruyorlar ev halkına. :D Ben yan odadayım içeri girmedim. İyiki de girmemişim. Hanfendiler bize görücü gelmişler.
  Annem bir görsünler dediyse de inat ettim göstermedim kendimi. :D Ama kadınlardan genç olan -geliniymiş o da-, mutfaktayken su içme bahanesiyle geldi gördü beni. O derece görme meraklısıymışlar. Hey Allahım..
  Tabi bu duruma annemde kızdı ama onların yüzüne birşey demedi. İyi bir evsahibi oldu. :)
  onlarda bir hoşgeldiniz demedim diye kızmışlar.
  pehh... :D
  Öyle işte. Bazısı işte böyle ayarsız oluyor. kendi başına iş yapmaya kalkıyor.
  Yine baya uzun bir yorum yazdım ben. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin gelenlerde 1900lü yıllardan kalmışlar ama yuh!
   Bu tarz ziyaretler kaldı mı ya!
   ÇOK SİNİRLENDİM BAK!
   ne güzel bir yorum yazmışşsın gene ne uzunu :)

   Sil
 29. Nabrut her zaman ki gibi harika yazmışsın. Eline sağlık :) Rabbim hayırlı zamanda hayırlı kişiyi karşına çıkarsın.

  LoveMeorLeaveMe
  bu arada yukardaki şu uzun yorumlaşmayı şimdi gördüm. katıldığım noktalar var ama namaz konusuna kesinlikle katılmıyorum. bu da dini hassasiyetleri olmayan insanların anlayabileceği bişey değil. dediğin gibi yaşamak dünyadan ibaret değil. ve hayat iki kişilik de geçmiyor. zaten çoluk çocuk meselesi olmasa, ahiret olmasa, gider dövmeli fıstık gibi çocuklarla takılırdık biz de :)) deli miyiz?

  ama ben isterim ki benim çocuğumun babası çocuklarıma ahlakıyla imanıyla namazıyla örnek olsun. ben çocuğuma namaz kılmanın önemini anlatırken çocuğum bana 'ama babam da kılmıyo' derse ben bunun hesabını nasıl veririm Allah'a?

  her şey olabilir, evlenirsin dindar bi insanla yolunu şaşırır Allah korusun. ama bazı şeyler ortadayken bi müslüman yaptığı tercihte dikkatli olmak ve ileriyi düşünmek zorunda.

  Dediklerine yürekten katılıyorum @LoveMeorLeaveMe. Ama böyle düşünen az kişi miyiz diye düşünüyorum bazen ... Ya da benim çevremde az böyle düşünenler galiba...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah razı olsun.cümlemizi.
   Benimde az.o zaman genel olarak az diye düşünebiliriz.artık din değil dinara bakıyorlar hatunlar.Kendileri bilir ki.Önemli olan böyle insan evladını bulabilmek.Sen onu dini için tercih ettiğin gibi o da seni dinin için tercih etmeli

   Sil
 30. Yazıyı okuyunca senin adına ben de çok sinirlendim...Bir de şöyle bir durum var bu sıralar benim başıma geliyor genelde arkadaşların evlenmeyi düşünmeye başladığı zaman senin de artık bu konuları düşünme vaktin gelmedi mi diye sormaya başlıyorlar...İşi genelde espriye vurmaya çalışsam da nafile söz yine dönüp dolaşıp aynı yere geliyor...Sinir olmakta çok haklısın bu konuyu düşünmeyen birine baskı yapmak hiç hoş değil...
  Not: Normalde sizli bizli konuşurum fakat sen sevmediğini yazmışsın ben de daha rahat olmaya karar verdim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok memnun oldum sen diye hitap ettiğine...
   Bazı insanlar herkesi kendi gibi sandığı için onlara laf anlatmak mümkün olmuyor. :/ evliliği bir varış noktası olarak görüyorlar çnükü

   Sil
 31. Yazını okuyunca senin adına ben de çok sinirlendim...Bir de şöyle bir durum var şu sıralar benim başıma çok geliyor arkadaşların evlenmeyi düşünmeye başladığı zaman sürekli sana da artık senin de düşünme vaktin gelmedi mi diye soruyorlar işi ne kadar espriye vurmaya çalışsam da nafile söz yine dönüp dolaşıp bu seferde neden düşünmediğin konusunda baskıya dönüşüyor... Biraz önce yorum yazdım fakat yanlışlıkla silindi bu nedenle devrik ötesi cümlelerim için kusura bakmayın...
  Not: Normalde sizli bizli konuşuyorum fakat sevmediğini yazmışsın bende rahat olmaya karar verdim.

  YanıtlaSil
 32. İlerde kizlarimın senin gibi ne istediğini bilen kızlar olmasını diliyorum gerçekten ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah razı olsuN senin kızların beni bizi geçsinler.Onlar bambaşka fehim sahibi olsunlar inşallah.

   Sil
 33. Okurken güldüm ama anlatışına :) yoksa yutulur cinsten değil. Kimse için karşındakinin düşündüğü önemli değil iyilik düşünse bile. Allah empati yapabilen iyi arkadaşlar ve insanlarla karşılaştırsın ne diyeyim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte arkadaş seçimi kadar arkadaşına koyduğun sınırı genişletmemem de çok önemli.bunlar hep benim yumuşak yüzümden oluyor Büş :/

   Sil
 34. Beni sosyal medyada her an, an be an, son dakika bilgisi gibimsi, ufacık fıçıcık içi dolu turşucuk misali ve daha nice sıfatlamalarla paylaşılan kareler, ordan oraya "canımsın, bitanemsin, aşkımsın..." sözgeleri soğuttu evlilikten, sizi de öyle mi acaba? ya da çocukluğunuza mı inmeli :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben evlilikten soğumuş değilim.niye öyle bir his oluştu ki :) sadece evlilik için biçtiğim vakit gelmedi henüz :)

   Sil
  2. ben yanlış anlamışsam demek ki :/ yine tek kalmışsam demek ki :/

   Sil
  3. bence tek değilsin de bir döenmden geçiyorsun.facebook hesabını kapatmak en iyisi bu tüp şeylere maruz kalmamak için :D

   Sil
 35. gece gece bu yazı çok iyi geldi :) uzun zamandır seni ve blogunu severek takıp ediyorum bu yazıyı okuduktan sonra benim gibi düşünen birinin oduğunu görmek o kadar iyi geldi ki anlatamam:) arkadaşının düşürdüğü durum gerçekten çok sinir bozucu seni hiç tanımıyormuş demek ki. namaz konusundaki bütün düşüncelerine imzami atarim sanırım bu zaman için namaz kılan bir eş istemek fazla geliyor yada bir çoğu evlendikten sonra senin dediğin gibi bir aydınlanma bekliyor ben anlamıyorum ki kafalarına taş falan mı düşecekte dini bütün olacaklar :))) neyse lafı çok uzattım allah hayırlısını versin inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Twitter danda tanışıyoruz biz :)
   İşte blogger'ı bu yüzden seviyorum.Benim gibi düşünen birilerini bulmak bana da iyi geliyor kendimi uzaylı gibi hissetmeme mani oluyor :)
   İnan böyle arkadaşlarım var evlendikten sonra eşlerinin başına taş düştü ve imana geldiler ama işte ben evlenmeden önce çocukluktan beri başı secdeye değsin istiyorum belki çok sey istiyorum zaten layıkda değilim neyse...amİN İnşallah ne diyelin,nasip...

   Sil
 36. Okudum okudum, not 2'yle yıkıldım :D Eski arkadaşın arkadaşlığınıza çok fazla güveniyor olmalıydı fena işe kalkışmış. :)
  Bloga geldim ve kendimi neden hacıfışfış konuları arasında buldum ya hu töbest. :)

  Nun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. konunun ana düşüncesi not2 zaten :)
   neden hacıfışfış hikayeleri ise artık :)

   Sil
 37. Gülmekten öldüm :)) özellikle 'miting' kısmına:) duygularıma tercüman olmuşsunuz resmen, ellerinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beğendiğine sevindim. bu tür durumlara ne deniyor sanırım trajikomik :DD

   Sil
 38. nabrut arkadaşına sinir oldum resmen derhal ex olsun senin hesabında :D
  ama ben seni evli sanmıştım çünkü UCUZA GİTMEYİN adlı yazında evli kadınlar kervanına katıldım demiştin yanlış hatırlamıyosam neyse
  ben çok sevdim yüzümde bir tebessümle okudum yazını bende feministim bu yüzden evlenme konusunda
  seni çok iyi anlıyorum bense hiç evlenmeyi düşünmüyorum biraz liberalist olmamadan kaynaklı belki de
  çok uzattım neyse hürmetlerrr.......

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yok ya o yazıda öyle bir şey yoktu. yanlış bir anlaşılma olmuş .)
   evlilik düşünmek için çok erken bir yaştasın zaten.
   bu arada ex oldu elbet :)

   Sil