Son yıllarda okuduğum kitaplar içinde bu kadar zekice yazılar yazan, kelimelerle bu kadar güzel oynayan bir yazara rastlamadım.

Mesela kitaptan alıntıladığım bu satırlar ile;
''Kahvaltıda bile balık yiyor.Evde akvaryum olsaydı,hoşaf niyetine kaşıklardı.''
ilk satırla ne demek istediğime bir nebze açıklık getirmiş olabilirim.

Murat Menteş'in Ruh-i Mücerret kitabını okuduktan sonra, tüm kitaplarına sahip olmak için ilk adımımı, Dublörün Dilemması kitabını okuyarak atmıştım.
Şimdi ise Korkma Ben Varım kitabını okuyarak ''durmak yok yola devam'' (!) düsturu ile bir an önce başka kitaplar çıkarmasını beklemekteyim.
Evet! Bu kitabı da beni hayal kırıklığına uğratmadı.Korkma Ben Varım kitabının konusuna gelirsem;
iktidar partisinin seçimlerdeki vaatlerinden biri Gönül İşleri Bakanlığı kurup, gönül meselelerinde bir türlü mutluluğu bulamayanlara yardımcı olmak, aşkı bakanlık tarafından onaylananlara Aşk Kart çıkararak, bir çok ayrıcalıktan yararlanmalarını sağlamaktı.
Bu vaatlerini yerine getirirler fakat bir süre sonra bu bakanlıkta aşkları onaylamakla görevli heyet bir suikaste kurban gider.
İşte bu cinayet etrafında Şebnem Şibumi'ye aşık olan iki erkeğin hikayesini okuyoruz.

Bu kitabı da diğer kitapları gibi macera ve aksiyon dolu olsa da, diğer iki kitabından ne farkı vardı derseniz, bu kitapta aşk temi daha yoğundu.
Mesela; ''Umutları sönmüş, nezleli bir kurbağaya benziyor. Onu öpecek prensese ancak virüs bulaştırabilir.'', gibi aşka dair yazdığı hoş satırlar buraya yazamayacağım kadar çoktu.

Hülasayı kelam Murat Menteş'in dili ile tanışmadıysanız evvela Ruhi Mücerret kitabını okuyun. Sonra benim geldiğim noktaya ulaşıp tüm kitaplarını okumak isteyeceğinizi düşünüyorum.

Not:Bu kitapla öğrendim ki telefonun mucidi Graham Bell değil, o bir hırsızmış.Hıh! Bakınız
Not2:Bu sitede öleceğimiz yıl hesaplanıyormuş, çok güldüm.

Alıntılar

*İmam Hazretleri beni cehennemden uzak güvenli bir yere ışınlamanızı rica ediyorum.

*Hayırın evete dönüşmesi, evetin hayıra dönüşmesinden kolaydır.

*Bildiğim bir şey varsa İstikbal hassastır, her şeyden etkilenir.

*Bir erkek hastanede size eşlik ediyorsa,onunla mezara kadar yola yola devam edebilirsiniz.