Son senelerde çok moda olan parmaksız eldivenleri biliyorsun (belki parmaksız eldiven haricinde özel bir adı vardır ama ben bilmiyorum)
Resimdeki benim son aldığım.


İşte bu eldivenler benim için asrın en faydalı icadı. Hatta ve hatta modada devrim. Ayrıca belirteyim, bu bir moda yazısı değil tabii ki.
Şimdi tesettürlü bayanların bir sorunu var. Onca sıkıntıyı çekip tesettüre harfiyen riayet ediyoruz, baştan aşağı her tarafımızı şeriata uygun bir şekilde örtüyoruz ama gel gelelim ki bileklerimizi tesettüre sokmuyoruz.
Nasıl ya ne demek istiyorsun Nabrut derseniz 
hemen örneklendiririm.

Mesela otobüse dolmuşa biniyoruz para uzatırken yada ayakta durmak için bir yerlere tutunmaya çalışırken bileklerimiz açılıyor. Ya da alışveriş yaparken üst raflara ulaşma çabamız içerisinde sıyrılan bileklerimizi önemsemiyoruz.

Tesettürlü olmak başörtüsünü taşımak bu kadar zorken küçük şeylere dikkat etmeyerek her şey boşa gidiyor gibi geliyor, çok üzülüyordum.

Birde ben biraz huyluyum. Mesela şoför paranın üzerini verirken eli elime değsin istemem. Zaten şeriata uygun olanda bu bana göre. Aslında eldiven bu bahsettiğim sorunları çözüyordu ama ben eldivenle ellerimi kontrol edemiyordum.

Ama işte bu bahsettiğim parmaksız kol kısmı uzun eldivenler ellerim ve bileklerim için gerekli olan tesettürü sağlıyor ve ben üst raflara ulaşmak için kollarımı gönül rahatlığı ile kaldırabiliyorum (biraz rexona reklamı gibi oldu ama  arife tarife gerek yok)