Chocolate Kore Dizisi Yorum ve Konusu


Chocolate Kore Dizisi Konusu

Lee Kang (Yoon Kye-Sang) taşrada restorant işleten annesiyle yaşayan küçük bir çocukken hayali aşçı olmaktı. Sonra bir gün babannesi çıkageldi ve ülkenin en büyük hastanelerinden birinin başına geçirmek arzusuyla onu Seul'e götürdü. Kendisini güç savaşları içinde bulan Lee Kang sonunda çok başarılı bir cerrah oldu.

Cha Young (Ha Ji-Won) çocukken geçirdiği büyük travmanın ardından başarılı bir şef oldu. Cha Young ile Lee Kang'ın tanışıklığı ise çocuklukluk yıllarına dayanıyordu.

Yıllar sonra yolları yine kesişti ama Lee Kang, Cha Young'u hatırladı.

Konuyu neden böyle -di'li geçmiş zamanla yazdım bilmiyorum ama dizinin kasvetine uydu sanki.

Chocolate Kore Yorum
 • Instagram hesabımda ne izlesem diye sorduğum bir postun altına en çok Chocolate dizisi yazılınca heyecanla izlemeye başladım.
 • Hatta o kadar çok övüldü diye Fadıl Bey'i de yanıma kattım.
 • Ama sonuç: ♪♫ yine bana hüsran yine bana hasret var, yine bana esmer günler düştü ♪♫
 • Şöyle ki; diziyi romantik komedi beklerken bildiğin ağır melodram çıktı.
 • O kadar düz ilerliyor ki dizi bir yaşam çizgisi olsa 16 bölüm şöyle ilerlerdi: -------------------------------
 • İçinizi ısıtacak sıcacıktı, diye yorumlar gelebilir ama fazla sıcaktı, hararet yaptı bende.
 • Buna rağmen dizinin sonunu da getirdim, merak ettim, bu kadar övüldü belki sonlara doğru heyecan falan olur ama olmadı.
 • Benim için dizideki en rahatsız edici şey; esas oğlanın sevgisinin çok yüzeysel olması, aceleye getirilmesiydi. Derinliği yoktu.
 • Tek hoş tarafı hastaların naif hikayeleriydi ama o da fazlaca Kore iyimserliği yatıyordu, yordu.
 • O kadar iyimserdi ki senaristin I'm sorry I love you dizisini yazdığı anlaşılıyordu, hani üvey kardeşine kalbini vermesi meseleleri. 💀
 • İzlenir mi, benim illa izleyin diye tavsiye edebileceğim bir dizi değil açıkçası.
İzleyecekler için öncelikle şu ek bilgiyi paylaşayım, dizide de konu edilen, hatta daha önce de Just between lovers dizisine konu olan alışveriş merkezi vakası bir gerçeğe dayanıyor. Sampoong alışveriş merkezi 1995 yılında çökmüş ve 502 kişi göçük altında kalarak can vermiştir. 


Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.

Chocolate Kore Dizisi Yorumları (Spoiler İçerir)

Dizi biraz fazlaca Godiva reklamı barındırsa da olur öyle şeyler diyoruz ve Netflix'in kötü çevirisi o kadar kötüydü ki, kızın Ajumma diye seslenerek hikayesini anlattığı kişinin Lee Kang'ın annesi olduğunu anlamam dizinin sonunu buldu.

Dizide sinirimi bozanlar listesi yaparsam;

 • Babannenin kayıtsızlığı delirtti.
 • Kızın ben o küçük kızım demeden yıllarca susması, böyle sarsıp konuşsana kız dedirtecek cinstendi.
 • Ajusshi öldüğünde Wandu'ya giderken kız itiraf eder diye bekledim ama yok annecim, yok. :D
 • Cha Young'un gereksiz iyilik meleği halleri sırasında koca burnunu hasta yakınları arasındaki ilişkilere sokarak kafasını vurunca hah, dedim bundan da bir dram çıkacak ki tat alma duyusunu kaybederek bizi göz yaşlarına boğdular. 😋
 • Hasta yakınlarından Amerikalı annenin üvey annenin evine gitmesi, Amerikalıların bu kadar iyilik meleği gösterilmesi yine, yeniden beni deli etti.
 • Hastane bahçesindeyken üzerlerine çarşaf uçması da ne bileyim biraz şey oldu, ahaha.
 • Lee Kang'ın Cha Young'a enkaz altında çikolata verenin annesi olduğunu gizlemesi...

Aşkları hakkında aklımda kalanlar ise;

*Lee Kang 11. bölümde sonunda kızı düşünmeye başladı ya, içimin şişi indi.
*Wandu'da beklesen de beraber dönsek dediği yerde de dizi biraz yükseldi.
*Sonunda artık, Lee Kang'ın da Cha Young'un çocukluk aşkı olduğunu anladığı sahne gerçekten güzeldi, belki de dizi de sevdiğim tek sahneydi.
*Lee Kang'ın Cha Young Lee Jun'un arabasına bindi diye kornaya basıp sıkıştırması,
*Bankta Cha Young'un onun omzunda saatlerce uyuması, yuh artık dedirtse de,
*Wandu'daki kıza Seul'de sevdiğim var, peşimi bırak demesi,
*Yanımda kalmanı istesem diye küçük bir itirafta bulunması,
*İçinden özür dileyip seni sevmeme izin ver demesi, 
*Mutfakta benden hoşlansan çok mutlu olurdum demesi...


Ama başta söylediğim gibi gerçekten Lee Kang'ın sevgisinin bir derinliği yoktu. Sonuç olarak gerçekten o da çocukluk aşkını unutamadı mı bilemiyoruz.

Yan karakterler hakkında aklımda kalanlara gelirsem;

 • Lee Jung'un babasının Bakımevinin müdürüne gelip devremden en sefili aradım, o da sensin, senin sefilliğini görünce kendimi iyi hissettim demesi,
 • Bakımevi müdürünün karısının onu terk etmesi, Alzehimer olup geri dönmesi hikayesi,
 • Kardeşi yeterince gıcık olsa da en azından ablam hasta diye herkese yayması...

İçime dokunan iki sahne vardı;


 1. Lee Jun'un Wandu'ya gelip hadi Seul'e dönelim demesi ve Lee Kang'ın keşke beni burada bıraksaydınız deyip ağlaması,
 2. Çocukken de Lee Jun'a gelip yardım etmesi, o tersleyince ben canavar değilim diye ağlaması.
Chocolate Kore Dizisi Final bölümüne gelirsem;

Cha Young'un annesiyle görüştükten sonra bana biraz izin ver diye Yunanistan'a gitmesi üzerine söyleyeceğim 😬 çok şey var ama susmayı tercih edeceğim. Siz anladınız...

Dizi hakkında diyeceklerim bu kadar. 
Sizin dizi hakkındaki yorumlarınızı merakla bekliyorum.


Yorum Gönder

24 Yorumlar

 1. Sevgili Nabrut, iyi geceler :))
  İzleyecek dizi aradığım için burdayım iyi ki bu diziyi yazmışsın,sayende izlemekten vazgeçtim 🙈 son dönemde izlediğim dizilerden bir kaç tanesi oldukça sürükleyiciydi; Diary of Prosecutor -Lee Kyun ajussinin son dizisi - hem komik hem güzel bir senaryosu var, woman of 9.9 Billion - çok sürükleyici ve inanılmaz entrikalı -, Black Dog - burda kadro sevimli... Miss Oh daki abla var ve rolü çok sempatik- umarım izler, beğenir ve yorumlarsın. Sağlıkla kal

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gÜNAYDIN :)
   İyi bir işe vesile olmuşum sevindim :)
   Tavsiye ettiğin dizileri inceleyeceğim, umarım netflix'te vardır ^^

   Sil
 2. iyi dayanmışsın kız sen nabrut baktım bu çiftte tik yok 13.bolumde bıraktım güzel diziydi ama adının hakkını vermedi dizi önerileri olarak hotel del luna , be melodramatic(bunu çok seversin kesin) güncellerden ise iteawon class'ı(sadece iki bölüm kaldı final yapmasına) öneririm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hotel de luna'da 6. bölümdeyim ama gitmiyor gibi bakalım :)
   Be melodramtic listemde ^^
   Iteawon class için aşk yok diyorlar, öyle mi?

   Sil
 3. Merhaba Nabrut Son Ye Jin in dizisini (Crash Landing On You) izledin mi ? Yorum yapmayı düşünüyor musun ?Ben izledim be çok beğendim senin de yorumunu sabırsızlıkla bekliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Crash Landing On You izlemeyi düşünüyorum ama o da çok övülüyor o yüzden korkuyorum :D

   Sil
  2. Aslında ben sadece Son Ye Jin için izlemeye başladım.Bana göre güzel bir dizi ve Son Ye Jin in oyunculuğu doruk noktada , yan karakterler de gayet iyi.Bazı mantık hataları var ama ben hepsini itina ile görmezden geldim.( Bunun kesinlikle Son Ye Jin aşığı olmamla hiç bir alakası yok :) Bir de benim hiç alışık olmadığım kuzey aksanı vardı ki 16 bölüm sonunda güney aksanını garipsemeye başladım.Kısacası Nabrutçuğum bence korkunu yenip izlemeye başlamalısın kesinlikle pişman olmayacaksın.(Bu arada bloguna yorum yaptıktan sonra onaylandığını görme sevincini ve o sevinçle yorum yapmayı çok özlemişim)

   Sil
 4. Bu arada herkes Hyun Bin'i övüyor ama ben donuk buluyorum. Sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun? (Chocolate ile ilgili yorum yapmadım çünkü malesef izlemedim.)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hyun Bin'i severim ben ama dizi de nasıl bilmiyorum :)

   Sil
  2. Crash landing on you muhteşem hem komik hem romantik kesinlikle izlemelisin🥰

   Sil
  3. Crash landing on you muhteşem hem komik hem romantik kesinlikle izlemelisin 🥰

   Sil
 5. İzledim ve yorumuna tamamen katılıyorum. ilk iki bölümdeki atraksiyon gereksizdi. Dizi çok ağır ilerledi öyle ki ite kaka bitirdim. Özetle diziyi sevmedim, etkilenmedim, izlemesem de olurmuş :)

  YanıtlaSil
 6. Ay bende çok güzel anlatacaksın diye bekliyordum. Hatta adı hoşuma gitti, listeme alayım derken melodram olmadı ya.

  YanıtlaSil
 7. Başrol kadını seviyorum, bir çok dizisine de izledim ama bu bir türlü beni açmamıştı. İçim şimdi daha da karardı, izlemeyeceğim sanırım :( Bu arada evlilik için tebrik ederim Nabrut, büyük şaşırttın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açacak gibi değil. Ki ben de Ha Ji Won'u sevmiyorum diyemem.
   Yaa çok teşekkür ediyorum ^^ Benim için de sürpriz oldu haha :D

   Sil
 8. Nabrut merhaba. Kore dizisi dışında baska kültürlere ait diziler denemeni tavsiye ederim. Kore dizileri bir yerden sonra hep birbirine benziyor ve bence bu döngüden çıkmak istersen hoş tavsiyelerim var. Instsgramda karşılaşıp çevirisini beklediğim ve beni adeta farscaya aşık eden ıran dizisi şehrazat onun 1.sezonu bitirdim. Yorumlarını merak ederdim doğrusu. Uzun soluklu bir dizi ama. Bir de red band society izlemek istiyorum biraz araştırdım sıcak bir amerikan mini dizisi. Dizide bulimiya hastası kızın hikayesini görünce ilgimi çekti. Ayrıca galip derviş hastasıydim şimdi onun orijinali olan monk'u izliyorum. Bir de hekimoglunu izlesen her hafta postlarina bakıp yorumlarını okusam çok mutlu olurdum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İran ve Hindistan ve Türk dizileri hariç her türlü dizi ve film izliyorum hatta burada da paylaşıyorum. Kaçırmış olabilirsin. red band society izlemedim ama araştıracağım çok teşekkür ediyorum ^^

   Sil
  2. Hint dizilerini ben de sevmiyorum . Turk dizilerini de. Ama hekimoglu house uyarlaması olduğu için izliyorum ilk defa sevdim. Peki ıran dizilerini neden izlemiyorsun nabrutçum. Ben de hiç ıran dizisi izlememistim şehrazatla tsnidana kadar. Ayrıca dizilerini izlemesen de filmleriyle tanışmanı tavsiye ederim .dünyanın en güzel sineması ıran sinemasi çok naif bir dünya. En azindna altın ve bakıri mutlaka izle. Sevgilerle

   Sil
 9. Merhaba Nabrutcuğum. Ben senin kadar sabırlı olamadım inan birkaç bölüm ancak tahammül edebildim diziye. Son zamanlarda pek çok diziyi böyle yavaş ilerlediği için yarım bıraktım. Ya artık iyi dizi çekemiyorlar ya da yaş ilerledikçe dizilere olan ilgim azaldı bilemiyorum. En son Goblin'le Moon Lovers'ı büyük bir zevkle izlediğimi hatırlıyorum. Ah öyle diziler çıksa da izlesek. Tavsiyelerini de özlemişim nabrut. Bize eskiden olduğu gibi yine yol göster :) sevgilerimle

  YanıtlaSil
 10. Selam nabrut merakla diger dizi yorumlarini bekliyorum.Bu diziyi izledim izlemez olaydim bu kızı sevmem aslinda ama ilk basta konusu güzel geldi.Allahim bitmek bilmedi sırlar hasta hikayeleri.Hayatimin 13 saati çöp yani.Bu aralar when the weather this fine izliyorum.Kitaplar kahveler kitap kulübü seklinde tatlis bir dizi 8 bölüm yayinlandi su ana kadar.Belki seversin dedim.Tacizane tavsiyemdirm.Daha çok dizi yorumu yaparsan da harika olur.Izlenecek fazla birsey kalmadi çünkü.Saglicakla kal nabrutcan.

  YanıtlaSil
 11. Itaewon class aşırı klişe içermekle beraber güya her karaktere güzel bir hikaye yazılmak istenmiş ama basit kalmış. Aşk konusunda da içimizi ısıtacak derecede hiçbir şey yoktu, ağar topar son 3 bölümde aşk yapmaya çalıştılar bana göre değildi, son bölümleri izlemedim bile. Diary of Prosecutor çok tatlı anlatılmış bir hikaye gibi ki ajussimiz lee sun kyun anlatıyor bi yandan, üstelik yönetmeni age of youth ya da diğer adıyla hello my twenties in yönetmeni. Ama bu dizi netflixte yok, hoş olsa da koreanturk in çevirisi on basar netflix in çevirisine.

  YanıtlaSil
 12. Yorumunuza katılıyorum. Başrol kadın oyuncuyu çok sevdiğim için izlemeye devam ettim. Aslında yavaş ilerleyen,derin dizileri severim ama bu baydı beni resmen. Yine de sonunda kızın zaman istemesi olmasaydı sanırım bu kadar olumsuz konuşmazdım.

  YanıtlaSil